Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

BODAMSKÉ JEZERO

DO POMEZÍ TŘÍ ZEMÍ

Kód zájezdu: D656-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Sleva 55+

Poznáme zajímavá místa v okolí Bodamského jezera, o jehož břehy se dělí tři státy. Během našeho putování kolem jezera se nám naskytnou panoramata hor, ohromí nás jedinečné výhledy do okolních států či na jezerní plochu. Projedeme se vyhlídkovým vláčkem, navštívíme tradiční muzea a ochutnáme místní speciality.Bregenz – Säntis - Appenzel – Heiden – Rorschach – Stein am Rhein – Kostnice - Meersburg – Pizol – Hedidorf – Pfänder – Lindau Celý popis


Anotace

Poznáme zajímavá místa v okolí Bodamského jezera, o jehož břehy se dělí tři státy. Během našeho putování kolem jezera se nám naskytnou panoramata hor, ohromí nás jedinečné výhledy do okolních států či na jezerní plochu. Projedeme se vyhlídkovým vláčkem, navštívíme tradiční muzea a ochutnáme místní speciality.

Bregenz – Säntis - Appenzel – Heiden – Rorschach – Stein am Rhein – Kostnice - Meersburg – Pizol – Hedidorf – Pfänder – Lindau

Program zájezdu

1. den zájezdu:
V brzkých ranních hodinách odjezd z ČR (přejezd hranic ČR v cca 10 hod.). V podvečer příjezd do hl. města Vorlarlberska BREGENZ, město mezinárodní architektury. Stopy zde zanechali např. Hans Hollein, Jean Nouvel a Peter Zumthor. Možná ještě důležitější než slavná jména je však samotný kroužek „Vorarlberských architektů“. Jejich rukopis – dřevo ve strohém moderním stylu – je viditelný už léta v celém okolí. Prohlédneme si tzv. Jezerní scénu, která je dějištěm oper v letních měsících. Odjezd na ubytování na okraj města nedaleko jezera.

2. den zájezdu:
Odjezd do Švýcarska pod vrchol majestátní hory SÄNTIS. Gondolovou lanovkou vyjedeme do výšky 2502 m s panoramatickou restaurací, výhledy současně do Švýcarska, Německa, Rakouska, Lichtenštejnska, Francie a Itálie. APPENZELL, nejtradičnější švýcarská vesnice, procházka vesnicí s malovanými dřevěnými domy, možnost návštěvy místního folklórního muzea se sbírkami výšivek, oděvů a s ukázkami tesařských prací. Město HEIDEN, muzeum Henry Dunanta, zakladatele Červeného kříže. Cesta vyhlídkovým vláčkem do přístavního městečka RORSCHACH s hradem Wartegg, kam se uchýlila císařovna Zita se svým manželem po pádu monarchie, dnes hotel. Odpočinek na promenádě u jezera, čas na kávu, skleničku.

3. den zájezdu:
Na švýcarské straně jezera prohlídka středověkého města STEIN AM RHEIN, Radniční náměstí, renesančními domy s arkýři a barevnými fasádami. V německé části KOSTNICE si vyfotíme kámen, kde byl upálen Mistr Jan Hus. Trajektem přeplujeme na německou stranu jezera do krásného barokního městečka MEERSBURG, středověký hrad, nový renesanční palác to jsou hlavní lákadla města. A nesmíme také zapomenout ochutnat Müller Thurgau – víno Bodamského jezera. Abychom si užili i kouzlo pitoreskního městečka plného kaváren, hospůdek a předzahrádek s vonícími specialitami, zdržíme se až do večerních hodin. V pozdních večerních hodinách návrat do hotelu.

4. den zájezdu:
Po snídani se opět podíváme do Švýcarska. Lanovkami vyjedeme až pod vrchol Pizol do výšky 2226 m., panoramatické výhledy. A kdo by neznal osudy malého děvčátka z knihy Heidi děvčátko z hor, která byla přeložena do více než padesáti jazyků. Podíváme se spolu do vesničky HEIDIDORF u Maienfeldu, navštívíme původní „Heidihaus“ (cca 14 CHF). Odpoledne se vrátíme přes Lichtenštejnsko k Bodamskému jezeru. Po návratu do Bregenzu vyjedeme gondolovou lanovkou na 1064 m vysokou horu Pfänder s dalekými výhledy. Možnost procházek nebo občerstvení v horské chatě i s nákupem sýrů nebo místní pálenky.

5. den zájezdu:
Město LINDAU, procházka, maják s ohromujícími výhledy. Osobní volno před odjezdem, gotické a renesanční domy, kavárny a venkovní posezení. Odjezd do ČR, návrat do Prahy ve večerních hodinách a dále dle míst nástupů (Brno cca 21:30 hod.).


Poznámka: V době vydání katalogu nejsou ještě publikovány karty pro rok 2020 (uvedené atrakce jsou z roku 2019). V případě změny bude program upraven.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

HeidiHaus + Heidi alpská chata + Johanna Spyri muzeum 14 CHF (skupina od 10 os. 10 CHF)
Stein am Rhein kostel sv. Jiřího 5 CHF (4 CHF skupina od 10 os.)
Bodensee Card cca 69 EUR

Nástupní místa

4.7. - 8.7. Odjezd C, M + Plzeň

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací