Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

BRETAŇ - KOUZELNÁ A TAJEMNÁ

ZEMĚ LEGEND A NEDOTČENÉ PŘÍRODY

Kód zájezdu: FR537-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Oblíbené Sleva 55+

Poznejte s námi Bretaň, jeden z nejúžasnějších koutů celé Evropy, opojnou směs útesů a venkovské krajiny, pirátských přístavů, kraj protkaný legendami o potopených městech, meči Excalibru a artušovských lesích. Navštívíme pravěké megality, historická města, skalnaté poloostrovy a vlnami bičované pobřeží. Pocítíme lehké zachvění u tajuplných menhirů, opředených dávnými pověstmi keltských druidů. Bretaň je tu, aby nás okouzlila! Zájezd provází Helena HanákováNantes - Vannes - Carnac - Quiberon -… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
FR537-19-1 od: 05.08.2019
do: 11.08.2019
zobrazit 6 20 990 Kč Odjeto
KódFR537-19-1
Termínod: 05.08.2019 do: 11.08.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí6
dospělá osoba - snídaně20 990 Kč
Odjeto

Poznejte s námi Bretaň, jeden z nejúžasnějších koutů celé Evropy, opojnou směs útesů a venkovské krajiny, pirátských přístavů, kraj protkaný legendami o potopených městech, meči Excalibru a artušovských lesích. Navštívíme pravěké megality, historická města, skalnaté poloostrovy a vlnami bičované pobřeží. Pocítíme lehké zachvění u tajuplných menhirů, opředených dávnými pověstmi keltských druidů. Bretaň je tu, aby nás okouzlila!

Zájezd provází Helena Hanáková

Nantes - Vannes - Carnac - Quiberon - Concarneau - Ville Close - Quimper - Locronan - Pointe de Pen-Hir - Côte de Granit Rose – Tréguier – ostrov Île de Bréhat - Côte D´Emeraude - Cap Fréhel - St. Malo - Mont-St-Michel1. den zájezdu 
Odlet z Prahy dle let. řádu do Nantes, transfer na hotel,  dle časových možností individuální volno k prohlídce města např: zámek bretaňských vévodů, kde r. 1598 Jindřich IV. vydal edikt nantský, botanická zahrada Jardin des Plantes nebo turisticky atraktivní mechanický park Les Machines de l’île. Nelze zapomenout na nejslavnější nantské víno Muškát (Muscadet), které skvěle chutná s plody moře a atmosféru místních kaváren.

2. den zájezdu
Krátká prohlídka městečka NANTES, historické centrum, náměstí Place St-Croix, katedrála sv. Petra a Pavla, exteriér zámku. Odpoledne VANNES, brána k ostrovům v Morbihanském zálivu. Projdeme se jedním z nejslavnějších vévodských měst, jež se pyšní bohatou středověkou architekturou. Staré město je nádhernou směsicí hrázděných domů a sídel obchodníků, labyrinty úzkých uliček, kamenná dlažba a rytiny, městské hradby, gotická katedrála St. Pierre. Ubytování v centru města Vannes, individuální volno, večerní město.

3. den zájezdu 
Tajuplný CARNAC a jeho megalitická pole se třemi tisíci menhiry v kamenných řadách. Cesta nad rozervanými útesy CÔTE SAUVAGE až na nejjižnější část poloostrova QUIBERON. Krátkou zastávku budeme moci využít ke koupání, posezení u kávy nebo procházce podél pobřeží. Pokračujeme do rybářského přístavu CONCARNEAU a do opevněného starého města ze 14. stol. VILLE CLOSE, v jehož uličkách nás omámí vůně tradičních bretaňských pokrmů a z hradeb jsou krásné výhledy do okolí. Odjezd na ubytování do QUIMPERU, prohlídka města s typickou bretaňskou atmosférou, hrázděnými domy, keramikou fajáns a gotickou katedrálou.

4. den zájezdu 
Dopoledne středověká atmosféra LOCRONANU, který svou podobu od pol. 18. stol. příliš, starosvětské prostředí, žulové domy, populární mezi filmaři - mj. se zde natáčel film „Tři mušketýři“ nebo „Tess“ R. Polanského. Odjedeme do nejzápadnějšího bretaňského regionu Finistère (Konec země) k POINTE DE PEN-HIR, nejkrásnější mys v oblasti Crozonského poloostrova. Projedeme Národním parkem D΄ARMORIQUE, legendami opředená krajina o králi Artušovi. Vstoupíme do typické bretaňské stavby - farního dvora GUIMILIAU a pokračujeme podél pobřeží růžové žuly CÔTE DE GRANIT ROSE na ubytování. Pokud nám bude přát počasí a bude příliv, můžeme se krátce vykoupat, v případě odlivu uvidíme o to více bizarních tvarů růžové žuly.

5. den zájezdu
Ráno krátce navštívíme trhové městečko TRÉGUIER, ležící uprostřed masívu z růžové žuly s úžasnou katedrálou St-Tugdual. Lodní výlet na nedaleký a jedinečný OSTROV ÎLE DE BRÉHAT, dlouhý pouhých 3,5 km, jedna velká zahrada (hortenzie, mimózy, oleandry), oáza klidu, rozeklané atoly a útesy, kaple sv. Michala. Opustíme pobřeží západní Bretaně a pokračujeme na CÔTE D´EMERAUDE k nejkrásnějšímu mysu CAP FRÉHEL se strmými útesy padajícími do mořského přílivu. Odjezd na ubytování do ST. MALO, první seznámení s městem, prohlídka typicky bretaňského města, které k této oblasti neodmyslitelně patří. „Korzárské“ město je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Bretani, v 17. a 18. stol. klíčový francouzský přístav. Prohlídka starého dlážděného města, katedrála St. Vincent.

6. den zájezdu 
Dokončení prohlídky ST. MALO, hrad se strážními věžemi – strhující pohledy na moře a pobřeží, hradby zbudované vojenským architektem Vaubanem, individuální volno ve městě, koupání. Pro zájemce možnost zajištění celodenního fakult. výletu místním busem k opatství MONT-ST-MICHEL, gotickému klášteru tyčícímu se ve stejnojmenném zálivu na ostrůvku. Návrat do St. Malo v pozdních odpoledních hodinách. Transfer na ubytování u Paříže, tranzitní ubytování.

7. den zájezdu
Ráno transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha - Nantes, Paříž – Praha vč. letištních tax
 • příruční zavazadlo dle podmínek let. společnosti
 • dopravu lux. klim. busem
 • 6x ubytování v hotelu ***/** – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • 6x snídani
 • pobytovou taxu
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné, fakult. služby, lodní výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 5200 Kč (povinné při nedoobsazení)
 • odbavené zavazadlo do 20 kg 1400 Kč
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 250 Kč 
 • fakult. výlet Mont-St-Michel 600 Kč (nutná rezervace v CK, min. počet účastníků 25 osob)

Nástupní místa

05.08. - 11.08. Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Sleva

 • SLEVA 55+ ze základní ceny - 3%

Orientační ceny vstupného

Plavba na ostrov Ile de Bréhat a zpět 10,30 €, skupina od 20 osob 9 €
Lodní výlet na ostrov Ile de Bréhat + plavba kolem ostrova 15,00 €, skupina od 20 osob 13€

Fakultativní výlet k Mont Saint Michel za příplatek 600 Kč zahrnuje pouze dopravu
vstupné Mont Saint Michel 10,00 € skupina 8 €

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 100 €

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací