Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

CHORVATSKÉ HORY S KOUPÁNÍM

NEJVYŠŠÍ VRCHOLY OSTROVŮ SEVERNÍHO JADRANU

Kód zájezdu: HR433-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Na čtyřech chorvatských ostrovech - Krk, Rab, Cres a Lošinj se potkávají středověká opevněná městečka, opuštěné zátoky a krásné pláže. Během našeho pěšího putování poznáme 4 jadranské ostrovy, které mají mnoho společného, přesto jsou v jednotlivostech odlišné - turistický Krk, odlehlý Rab, pohodový Cres a rozkvetlý Lošinj. Ochutnáme výbornou žlahtinu ve sklepích Vrbniku, zaplaveme si v klidných zátokách Balvanidy či Krivice, vystoupáme do středověkých zapomenutých vesniček s nekonečnými výhledy… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
polopenze
HR433-19-1 od: 07.09.2019
do: 15.09.2019
zobrazit 6 14 490 Kč Odjeto
KódHR433-19-1
Termínod: 07.09.2019 do: 15.09.2019
Nástupní místa Praha, Brno, Jihlava, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Břeclav
Počet nocí6
dospělá osoba - polopenze14 490 Kč
Odjeto

Na čtyřech chorvatských ostrovech - Krk, Rab, Cres a Lošinj se potkávají středověká opevněná městečka, opuštěné zátoky a krásné pláže. Během našeho pěšího putování poznáme 4 jadranské ostrovy, které mají mnoho společného, přesto jsou v jednotlivostech odlišné - turistický Krk, odlehlý Rab, pohodový Cres a rozkvetlý Lošinj. Ochutnáme výbornou žlahtinu ve sklepích Vrbniku, zaplaveme si v klidných zátokách Balvanidy či Krivice, vystoupáme do středověkých zapomenutých vesniček s nekonečnými výhledy na pobřeží okolních ostrovů či pohoří pevninského Velebitu.

Ostrov Krk – Vrbnik – Punat – Jurandvor – Baška – ostrov Rab – Lopar – Mundanije – Rab – Krk – ostrov Košljun – ostrov Cres – Cres – Lubenice – Pernat – Valun – ostrov Lošinj – Nerezine – Osor – Veli Lošinj


1. den zájezdu 
V odpoledních hodinách odjezd z ČR, noční přejezd přes Rakousko a Slovinsko do Chorvatska.

2. den zájezdu  
OSTROV KRK
, malebná rybářská osada VRBNIK, v místních konobách možnost ochutnávky nejznámějšího vína Vrbnička Žlahtina, odjezd na ubytování do PUNATU. Procházka podél pobřeží s výhledy na Punatský záliv a ostrůvek Košljun.

3 den zájezdu  
Odjezd do sedla Treskavac (319 m), odtud pěšky výstup na nejvyšší vrchol ostrova Krk - Obzova (568 m), sestup do Baščanske Dragy k autobusu (celkem 4 hod). Přesun do JURANDVORU, raně románský kostel sv. Lucie z 12. stol. s nejstarší datovanou písemnou památkou charvátského jazyka Baščanska Ploča. Malebné městečko BAŠKA na břehu moře nebo možnost pokračovat pěšky z Jurandvoru po úbočí měsíční krajiny na Plato Mjeseca do Bašky (celkem 2 hod). Návrat do Punatu.

4. den zájezdu  
Fakultativní výlet na OSTROV RAB z přístavu Valbiska do přístavu Lopar, místní dopravou do vesnice MUNDANIJE, kde začíná Premužičova stezka s nejvyšším vrcholem Rabu Kamenjak (410 m). Sestoupíme až do městečka RAB (celkem 4 hod.) na západním pobřeží ostrova s chráněným parkem Komrčar. Místní dopravou zpět do Loparu a trajektem na Krk, autobusem do Punatu. Kdo se nezúčastní fakult. výletu, možnost návštěvy města KRK (středověké hradby, mohutné městské brány, katedrála) či výlet na malý ostrov Košljun s proslulým františkánským klášterem.

5. den zájezdu  

Z přístavu Valbiska lodí na OSTROV CRES, autobusem na sever ostrova do sedla Križič (370 m), pěší výstup po kamenné stezce na Sis (639 m), po hřebenu na nejvyšší vrchol ostrova Gorice (648 m) s dalekými pohledy na pobřeží Istrie, město Rijeku a severní zalesněnou část ostrova Cres - Tramuntanu (3,5 hod). Odjezd do starobylého městečka CRES. Navíc možnost procházky olivovníkovými háji a sejít do Cresu (celkem 2 hod.), kde budeme po 3 noci ubytovaní.

6. den zájezdu  
Odjezd k Valunu, pěšky výstup do vesnice LUBENICE, prehistorické, téměř nedobytné pevnosti na strmém útesu s rozsáhlými výhledy (378 m), přes vesnici PERNAT sejdeme do malé osady na břehu moře VALUN (koupání). Cestou výhledy na Valunský záliv a sladkovodní Vranské jezero (celkem 5 hod.), autobusem návrat zpět do Cresu.

7. den zájezdu  
Přejezd na ostrov LOŠINJ, z městečka NEREZINE na nejvyšší vrchol ostrova Lošinj – Televrina (589 m). Vystoupáme ke kapli sv. Nikola (558 m), po kamenitém hřebeni na Televrinu, pozvolný sestup do OSORU (restaurace, koupání) na břehu moře (celkem 6-7 hod.). Autobusem návrat zpět do Cresu. Lehčí varianta: autobusem do města VELI LOŠINJ známého muzeem delfínů a jejich pozorováním, nenáročný hodinový výstup na hřeben ke kapli sv. Ivan (210 m), sejdeme k zátokám Krivica či Balvanida (koupání, restaurace s rybími specialitami), zpět stejnou cestou k autobusu (pěšky celkem 3 hod.), autobusem návrat do Cresu.

8. - 9. den zájezdu
Pobyt u moře, prohlídka CRESU, odpoledne busem na trajekt, lodí na ostrov Krk a odjezd přes Slovinsko a Rakousko, návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

  • dopravu lux. klim busem
  • 6x ubytování v hotelu s polopenzí
  • komplexní pojištění vč. storna zájezdu
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • vstupné
  • fakultativní služby vč. jednodenního výletu na Rab a náklady s nimi spojené
  • případná místní doprava 
  • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

  • 1lůžk. pokoj 2200 Kč

Nástupní místa

07.09. - 15.09. Odjezd J* + Jihlava, Břeclav, Bratislava Přehled nástupních míst najdete ZDE

Kapesné

Do Chorvatska doporučujeme 800 HRK na osobu.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací