Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

CHORVATSKO - JIŽNÍ DALMÁCIE A OSTROVY

KORČULA, HVAR, VÝLET NA OSTROV MLJET

STAROBYLÝ DUBROVNÍK A MOSTAR

Kód zájezdu: HR446-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Oblíbené

Přímořská část jižní Dalmácie tvoří neopakovatelnou směs přírodní krásy a významných historických památek. Zájezd nabízí jedinečné spojení přírody, tisícileté kulturní tradice a historie. Navštívíme starobylou Korčulu, idylický Mljet, chorvatskou Madeiru ostrov Hvar, hornatý poloostrov Pelješac i nádherné město Dubrovník s historickým opevněním. Zájezd provází Mgr. Dana KelblováMostar – Dubrovník – NP Mljet – Ston – poloostrov Pelješac – Orebič – Korčula – ostrov Hvar – Stari Grad – Hvar –… Celý popis


Anotace

Přímořská část jižní Dalmácie tvoří neopakovatelnou směs přírodní krásy a významných historických památek. Zájezd nabízí jedinečné spojení přírody, tisícileté kulturní tradice a historie. Navštívíme starobylou Korčulu, idylický Mljet, chorvatskou Madeiru ostrov Hvar, hornatý poloostrov Pelješac i nádherné město Dubrovník s historickým opevněním.

Zájezd provází Mgr. Dana Kelblová

Mostar – Dubrovník – NP Mljet – Ston – poloostrov Pelješac – Orebič – Korčula – ostrov Hvar – Stari Grad – Hvar – ostrov Lokrum

Program zájezdu

1. den zájezdu
V odpoledních hodinách odjezd z republiky (cca 18:00 hod. překročení hranic ČR). 

2. den zájezdu
Dopoledne navštívíme bosenskou perlu, starobylý MOSTAR, město vzniklo kolem pevnosti s mostem a sloužilo jako opěrný bod tureckého vojska na hranicích s Dubrovníkem a jako obchodní křižovatka mezi Osmanskou říší a západem. Prohlídka historického centra, muslimská část s mešitami, starý most (Hairudinov most) aj. Odjezd na ubytování k Jaderskému moři, odpočinek, večeře.

3. den zájezdu
Celodenní výlet do města DUBROVNÍK, Staré město, dlážděné ulice a barokní budovy, úchvatný pohled z městských hradeb, pozoruhodná historie, promenáda Placa, paláce a katedrály, to vše dělá z města jednu z nejatraktivnějších destinací na světě. Prohlídka města s průvodcem, individuální volno, koupání, možnost fakultativního výletu na nedaleký ostrov Lokrum.

4. den zájezdu
OSTROV MLJET
. Fakultativní výlet lodí na jeden z nejpřitažlivějších jadranských ostrovů, jehož západní část byla vyhlášena národním parkem. MALO JEZERO a VELIKO JEZERO, ostrovní benediktinský klášter, koupání, městečko POMENA, individuální volno. V podvečerních hodinách návrat na hotel.

5. den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno.

6. den zájezdu
Návštěva městečka STON, městské hradby ze 14.stol. s délkou 5,5 km, nejdelší obranný systém v Evropě. Jízda POLOOSTROVEM PELJEŠAC, oblíbené letovisko OREBIČ, ležící na tzv. Kapitánské riviéře, krásné pláže u písčitých zátok ohraničených háji tamaryšků. Pro zájemce pěší vycházka k Františkánskému klášteru z 15. stol., který se tyčí na horském hřebeni 152 m n. m., pod horou Ilija, kde se nachází i starý kapitánský hřbitov. Panoramatické výhledy na Orebič, Korčulu a ostrov Mljet. Pokračujeme lodí (cca 15 min.) na OSTROV KORČULA k prohlídce typického středověkého města KORČULA, obranné hlásky, shluk červených domovních střech, Staré město na malém poloostrově a barokní předměstí pod starými hradbami, úzké uličky, Západní mořská brána, Velká guvernérská věž, jižní brána Veliki Revelin, Katedrální náměstí s katedrálou sv. Marka, věž rodného domu Marca Pola. Návrat na hotel.

7. den zájezdu
Pobyt u moře.


8. den zájezdu
Celodenní výlet na OSTROV HVAR, patřící k největším, nejslunnějším a nejkrásnějším jadranským ostrovům. Panoramatická jízda vnitrozemím, ostrov slunce a levandule. Navštívíme středověké městečko STARI GRAD, historické jádro, barokní kostel sv. Štěpána, zvonice, kostel sv. Jana, dominikánský klášter, vysoké kamenné domy, opevněný zámek Tvrdalj, sídlo známého chorvatského poety Petra Hektoroviće. HVAR, městské hradby a brány, gotické paláce, náměstí a katedrála sv. Štěpána, biskupská pokladnice aj.

9. den zájezdu
Pobyt u moře
, individuální volno. Kolem 16.00 hod. odjezd do ČR.

10. den zájezdu
Návrat do ČR v dopoledních hodinách (přejezd hranic v cca 05:00 hod.)

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

Mostar - jednotlivé vstupné do muzea či mešity cca 3,5 EUR
Orebič - Františkánský klášter 20 HRK
Lodní výlet Mljet 250 HRK
Mljet - vstup do národního parku Mljet 125 HRK
Korčula - katedrála 15 HRK
Korčula - věž katedrály 15 HRK
Korčula - církevní muzeum 25 HRK
Korčula - dům Marca Pola 20 HRK
Korčula - nové muzeum M. Pola - voskové figuríny 80 HRK
Ston - hradby 70 HRK (skupina 50 HRK)
Ston - ochutnávka vína 35 HRK
Hvar - Stari Grad - zámek Tvrdalj 15 HRK
Hvar - Městské muzeum 20 HRK
Hvar - Hvar - pevnost Španjola a hradby 40 HRK
Dubrovník - hradby 150 HRK
Dubrovník - Dominikánský klášter 30 HRK
Dubrovník - lanovka 150 HRK
Dubrovník - akvárium 60 HRK
Dubrovník - synagoga 50 HRK
Dubrovník - dubrovnická karta (muzea + hradby) 200 HRK
Dubrovník - muzejní karta 120 HRK
Dubrovník - knížecí palác 80 HRK
Dubrovník - lodní výlet na ostrov Lokrum 150 HRK (skupina 120 HRK)

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 800 HRK a 100 EUR 

Pro individuální potřebu: na území Bosny a Hercegoviny se platí bosenskou konvertibilní markou (označení BAM, označení KM) – možno směnit na místě za EUR

Zajímavosti

Doporučujeme

Dovolená Chorvatsko - zveme vás na krásné pláže a k pobřežním útesům, odkud je to jen kousek k rozlehlému ostrovu Korčula a k četným menším ostrůvkům, jako je idylický Mljet či hornatý poloostrov Pelješac, kam jaro přichází dřív a léto končí později.

Ubytování

  • hotel Sunce*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, hotel v přímořském letovisku Neum na území Bosny a Hercegoviny, přímo na břehu moře, jen pár metrů od pláže. Klimatizované pokoje s balkonem, venkovní bazén.
    Poplatky v hotelu: lehátko 3 €/den, slunečník 3€/den

Nástupní místa

28.08. - 06.09. Odjezd B, E, L
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací