Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

CHORVATSKO - LASTOVO, PANENSKÝ OSTROV DALMÁCIE

DOPOSUD NEOBJEVENÝ OSTROV

OSTROV SKRYTÝCH PLÁŽÍ, VÝHLEDŮ A NEDOTČENÉ KRÁSY

Kód zájezdu: HR443-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip

Navštivte s námi Lastovo, druhý nejvzdálenější ostrov v Chorvatsku. Stejně tak jako ostrov Vis, bylo i Lastovo dlouho zavřeno turistickému ruchu. Čeká nás objevování doposud neobjeveného, skryté pláže a zátoky chráněné hustými středomořskými lesy, mimořádně čisté moře, které přímo vyzývá ke koupání a k potápění, nezapomenutelné výhledy, cenné historické památky, jedinečná etnografie a gastronomie. Pokusíme se na vlastní oči přesvědčit, že vše je tu ve znamení čísla 46. Nachází se zde 46 kostelů… Celý popis


Anotace

Navštivte s námi Lastovo, druhý nejvzdálenější ostrov v Chorvatsku. Stejně tak jako ostrov Vis, bylo i Lastovo dlouho zavřeno turistickému ruchu. Čeká nás objevování doposud neobjeveného, skryté pláže a zátoky chráněné hustými středomořskými lesy, mimořádně čisté moře, které přímo vyzývá ke koupání a k potápění, nezapomenutelné výhledy, cenné historické památky, jedinečná etnografie a gastronomie. Pokusíme se na vlastní oči přesvědčit, že vše je tu ve znamení čísla 46. Nachází se zde 46 kostelů a kaplí, 46 polí, vinic a olivových sadů, 46 kopečků a vršků a obklopuje ho 46 ostrůvků.

Split – ostrov Lastovo – Pasadur – zátoka Zaklopatica – Lastovo – Lastovské souostroví – ostrov Mladine – Skrivena Luka – maják Struga – zátoka Kručica – Ilyrska Gomile – Split

Program zájezdu

1. den zájezdu
V odpoledních hodinách odjezd z republiky (překročení hranic cca v 18:00 hod.)

2. den zájezdu
Ráno příjezd do SPLITU, dopoledne přejezd trajektem s přestupem na ostrově Korčula ve Vela Luka (plavba celkem cca 5,5 hod.) na OSTROV LASTOVO, který je součástí přírodní rezervace s více jak 40 ostrovy, ostrůvky, skalními útesy a davy turistů sem ještě nedorazily. Transfer na hotel do městečka Pasadur, kde budeme 7 nocí ubytováni, večeře. Romantické duše ocení, že Lastovo je parkem tmavé oblohy. Jeho odlehlost zajišťuje dokonalé podmínky pro pozorování hvězd.

3. den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno, koupání

4. den zájezdu
Navštívíme hlavní městečko ostrova. Přes vyhlídku na zátoku ZAKLOPATICA dojedeme do středověkého městečka LASTOVO, rozloženého v prudkém svahu mezi okolními kopci, olivovníky, renesanční a barokní kostely, z nichž nejslavnější je farní kostel sv. Kuzme a Damjana, specifická architektura a symboly Lastova komíny (fumary), každý komín je jiný a je oslavou řemesel starých mistrů. Prohlídku města zakončíme degustací místních výrobků v místním vinařství. Návrat na hotel, pobyt u moře.

5. den zájezdu
Fakultativní lodní výlet kolem ostrovů LASTOVSKÉHO SOUOSTROVÍ. Z hladiny moře budeme obdivovat ostrůvky, ostrovy a zátoky se zastávkami, koupání. Poobědváme typickou rybu, místní produkty a víno, mj. se vylodíme na OSTROVĚ MLADINE, užijeme si koupání na PLÁŽI SAPLUN s písečným dnem, která je perlou ostrovů Lastova.

6. den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno. Bohaté možnosti pěších výletů do neporušené přírody, tiché zátoky, možnost potápění, šnorchlování, městečko UBLI, ostrov PREŽBA, zátoky Kremena, Sita, pozůstatky vojenské historie, přístav pro ponorky, lodní výlety na okolní ostrůvky aj.

7. den zájezdu
Výlet na jih ostrova, který je bez nadsázky ztracený ráj, přirozené soužití člověka a přírody. Navštívíme zátoku SKRIVENA LUKA, jedna z největších a nejkrásnějších na ostrově, možnost koupání. Procházka k impozantnímu MAJÁKU STRUGE, druhý nejstarší na Jadranu (1839). Maják jako takový není přístupný veřejnosti, ale je na jedinečném místě a je dominantou ostrova.

8. den zájezdu
Krásné výhledy a koupání. Po snídani se vydáme z hotelu pěšky přes zátoku KRUČICA – možnost koupání. Poté už budeme stoupat až na 204 m vysokou ILYRSKOU GOMILE s krásnými výhledy na velikou část ostrova. Odpoledne koupání, individuální volno.

9. den zájezdu
V ranních (dopoledních) hodinách odjezd trajektem s přestupem na Korčule do Splitu. Cesta busem do ČR.

10. den zájezdu
Návrat do republiky v časných ranních hodinách (Brno cca v 4:00 hod.).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

28.08. - 06.09. Odjezd B, E, L
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Popis hotelu

  • Hotel Solitudo*** na ostrově Lastovo, středomořský styl, přímo na břehu moře, pár metrů od pláže.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací