Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ČÍNA – TO NEJ Z ŘÍŠE STŘEDU A JIŽNÍ ČÍNA

KOMBINACE PAMÁTEK, PŘÍRODY, VENKOVA I VELKOMĚST

Kód zájezdu: CHN320-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***/****

Letecky
Cena na vyžádání

Oblíbené Náš tip

Vydejte se s námi do daleké a exotické Číny, jedné z nejrozmanitějších a nejosobitějších destinací světa. Poznejte její neopakovatelný půvab v doprovodu průvodce, který nás seznámí se světově proslulými čínskými památkami a velkoměsty stejně tak, jako s neodhalenými krásami skrytého venkova, tichými zahradami a vesničkami. Poznáme Čínu v unikátním programu, který dokonale vyjadřuje všechny její krásy. Zájezd provází Petr Horák, garance malé skupiny max. 10 osob.Peking – Velká čínská zeď – Tygří… Celý popis


Anotace

Vydejte se s námi do daleké a exotické Číny, jedné z nejrozmanitějších a nejosobitějších destinací světa. Poznejte její neopakovatelný půvab v doprovodu průvodce, který nás seznámí se světově proslulými čínskými památkami a velkoměsty stejně tak, jako s neodhalenými krásami skrytého venkova, tichými zahradami a vesničkami. Poznáme Čínu v unikátním programu, který dokonale vyjadřuje všechny její krásy.

Zájezd provází Petr Horák, garance malé skupiny max. 10 osob.

Peking – Velká čínská zeď – Tygří hory - Žluté hory – Su-čou – Šanghaj – Guilin – plavba po řece Li – Yangshuo – Hongkong

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet odpoledne z Prahy s průvodcem do Pekingu.

2. den zájezdu
Odpoledne přílet do PEKINGU, transfer do centra města na ubytování, večeře na uvítanou – slavná pekingská kachna. Nocleh v Pekingu.

3. den zájezdu
Poznávání PEKINGU. Symbol země – medvídci panda v pekingské ZOO, největší tibetský lamaistický chrám Yonghegong, atmosféra, modlitby mnichů, největší dřevěná socha Buddhy na světě. Císařská Konfuciánská akademie, kde se vzdělávaly generace císařských úředníků, procházka ve staré zástavbě tzv. Hutongů – světa, kde se vše odehrává na ulici. Uvidíme i starou Bubnovou a Zvonovou věž, projedeme se na cyklorikšách, navštívíme Olympijský areál s příklady moderní architektury, stadiony Ptačí hnízdo a Vodní kostka. Navštívíme výrobnu císařského porcelánu. Nocleh v Pekingu.

4. den zájezdu
VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ
, jeden z divů světa, navštívíme méně známý úsek, abychom si dokonale užili atmosféru kamenného hada, který se valí po vysokých hřbetech hor. Odpoledne přesun do oblasti TYGŘÍCH HOR a 13 HROBEK CÍSAŘŮ DYNASTIE MING, pohádková krajina „zmačkaného sametu“, kterou vybral císař, je místem, kde odpočívají císařové nejvýznamnější čínské dynastie. Navštívíme Podzemní palác a Pokladnici, jediné otevřené hrobky a projdeme se po Cestě duchů s kolosálními sochami lidí a zvířat. Na závěr dne tradiční čínský čajový obřad. Nocleh v Pekingu

5. den zájezdu
Největší náměstí světa - náměstí Nebeského klidu, legendární Zakázané město, necháme se pohltit komplexem 9999 budov, kde sídlili Synové nebes od poč. 15. stol. až do r. 1912. Uvidíme Dračí trůn v Síni nebeské harmonie, Císařské zahrady a umělecké sbírky. Vystoupíme na Uhelný pahorek s výhledy na celý Peking a Zakázané město. Chrám Nebes, zde se čínský císař modlil za dobrou úrodu, proslulý Perlový trh s množstvím šperků, oblečení, doplňků atp. Na závěr Letní císařský palác, na břehu jezera Kchun-ming. Možnost projížďky dračí lodí s výhledy na pagodu Libovonného Buddhy. Večer možná návštěva představení pekingské opery nebo Kung-fu show. Nocleh v Pekingu.

6. den zájezdu
Hypermoderní rychlovlaky, to je také současná Čína, rychlostí přes 300 km/h se ráno vydáme do oblasti mýtických ŽLUTÝCH HOR. Navštívíme okolní vesnice a městečka, kde obyvatelé žijí jako před staletími, uvidíme čajové plantáže, rýžová políčka s vodními buvoly, bambusové lesy a starobylou architekturu vesniček XIDI a HONGCUN, které jsou jako ze staré čínské pohádky – kanály, jezera, kamenné uličky s lampiony, chrámy a obchůdky. Večer procházka po starém městečku TUNXI a návštěva některé ze stylových horských čajoven nebo kaligrafické dílny. Nocleh v Huangshan,

7. den zájezdu
Celý den budeme věnovat ŽLUTÝM HORÁM, jednomu z největších přírodních divů Číny. Projedeme okolo několika vodopádů, vyjedeme lanovkou na jejich vrchol, fantastické pohledy na okolní vrcholky a na Západní a Východní moře mraků. Návrat na hotel.

8. den zájezdu 
Ráno odjedeme vlakem do SU-ČOU, čínských Benátek, půvabného a bohatého města na řece Jang c´tiang, které zmiňuje už Marco Polo a které je proslulé svojí ohromnou kolekcí starobylých klasických čínských zahrad (tzv. literátské zahrady). Navštívíme nejkrásnější z nich – Zahradu mistra rybářských sítí a Zahradu poníženého úředníka, jež jsou mistrovskou ukázkou zahradní architektury. Prohlídka nejstarší čínské manufaktury na výrobu hedvábí, které Su-čou celosvětově proslavilo a na závěr možnost plavby po kanálech, atmosféra starého města. Nocleh v Su-čou.

9. den zájezdu
Ráno přesun (vlakem nebo autobusem) do ŠANGHAJE, jedna z největších světových megapolí, koloniální nábřeží Bund s budovami bank a ambasád, komplex zahrad Yu Yuan, staré čtvrti zahraničních koncesí, šanghajský trh, chrámy a na druhé straně města hypermoderní čtvrti Pudong s mrakodrapy (Perla Orientu, Shanghai Tower). Večer fakult. vyhlídková plavba centrem Šanghaje s pohledy na moderní čtvrti i starou zástavbu. Program A Pozdě večer přesun na letiště a okolo půlnoci odlet do ČR. Program B Transfer na letiště a ve večerních hodinách přelet do Guilinu.

10. den zájezdu
Hlavní město provincie Guanxi GUILIN s unikátní polohou v subtropické krasové oblasti, vypínající se nad řekou Li. Prohlídka Jeskyně rákosové flétny, v okolí se nachází mnoho zajímavých skalních útvarů, Skála sloního chobotu či Skála zřaseného brokátu. Krasová oblast zde vytváří jedinečné vápencové útvary. Transfer do hotelu, ubytování a večeře.

11. den zájezdu
Celodenní vyhlídková plavba po řece LI světoznámou oblastí homolovitých kopečků bude nezapomenutelným zážitkem. Uvidíte vápencové útvary vystupující přímo z okolní krajiny a vytvářející neobvyklé obrazce s nádhernou místní krajinou. Výlet po řece končí v městečku YANGSHUO, obklopeném rýžovými políčky a s množstvím krámků. Volný čas k nákupu suvenýrů. Návrat do Guilinu, večeře a nocleh.

12. den zájezdu
Individuální volno v GUILINU, po poledni transfer na vlakové nádraží a cesta moderním rychlovlakem do HONGKONGU. Příjezd v podvečerních hodinách, transfer na ubytování v Hongkongu, večerní město. Procházka pulsujícím velkoměstem po čtvrti Kowloon a nejrušnější třídě Nathan Road. Poznáme, proč se Hongkongu říká „město, které nikdy nespí".

13. den zájezdu
Dokončení prohlídky HONGKONGU, zastávka v přístavu Aberdeen, obchodní čtvrti Wan Chai i u nejnavštěvovanější pláže města v Repulse Bay. Výjezd na ikonický kopec Victoria Peak s panoramatickým výhledem na hongkongský záliv. Odlet do ČR.

14. den zájezdu
V ranních hodinách přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Vstupní vízum

  • turistické vízum do Číny 3000 Kč, o potřebných formalitách nutných k vyřízení víza budeme včas informovat

Očkování

  • při vstupu do země není požadováno žádné povinné očkování

Nástupní místa

25.10. - 08.10. Odjezd L2, L3 Přehled nástupních míst najdete ZDE

Doprava

Letecká přeprava Praha – Peking, Hongkong - Praha, vnitrostátní přelet Shanghai – Guilin, transfery z/na letiště, rychlovlak Peking – Žluté hory, vlak Žluté hory – Su-čou, vlak/bus Su-čou – Šanghaj.

Ubytování a stravování

Ubytování
4x hotel v Pekingu, 2x hotel ve Žlutých horách, 1x hotel v Su-čou, 3x hotel v Guilinu
2lůžkové pokoje s příslušenstvím

Strava
10x snídaně
7x oběd nebo večeře
1x večeře s Pekingskou kachnou na uvítanou
Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

Orientační informace o cenách v Číně z roku 2019
- taxi: asi 2- 4 Y/km, při nástupu jednorázově 10Y
- autobus či metro: asi 2-6 Y
- nealko-nápoj: asi 4-5 Y v obchodě a asi 10-30 Y v restauraci
- voda: asi 2-3 Y v obchodě a asi 10-20 Y v restauraci.
- pivo: asi 5 Y v obchodě a asi 20 – 50 Y v restauraci, místní pivo 0,5l 6-10Y a cizí 0,33l 15-20Y
- láhev vína: asi 150-500 Y
- džus: asi 5 Y v obchodě a asi 20-50 Y v restauraci
- šálek čaje/kávy: asi 10-50 Y
- rychlé občerstvení: asi 30-50 Y
- jídlo v dobré restauraci: asi 80-200Y v té ceně i je i pekingská kachna, v bufetu 20-60Y
- suvenýry: asi 30-200 Y, oblečení a boty 200-600Y

Na letištích i v mezinárodní zóně berou jen Y ani platební karty a jiné měny neberou hlavně platí o Pekingu. Peníze Y určitě vyměnit na letišti při příletu, všude je podobný kurz a ve městě často měnit nelze.

VSTUPNÉ: 290 USD/účastník zájezdu, vybere český průvodce při odletu z Prahy nebo po příletu do Pegingu a veškeré vstupné bude dále zajišťovat.

+ spropitné pro místní průvodce a řidiče cca 50 USD/os, také vybere průvodce 1.den zájezdu.

Měna
Čínský jüan (CNY) je oficiální měnou v celé republice. 1 jüan je cca přibližně jako naše 4 koruny a dělí se na 10 ťiao a dále na 100 fenů. V Číně je stejný centrálně stanovený směnný kurz ve všech bankách i hotelech.
1USD je cca 6 Juan, 1 Euro je cca 7 Juan. 1 yuan je cca 3,5Kč.

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

Cestovní dokumenty
cestovní pas ČR platný alespoň šest měsíců po návratu z Číny s platným vízem. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí.

Víza
turistické vízum do Číny 3 000 Kč – zajišťuje CK Redok Travel a bude v pase, který Vám předá pan průvodce na letišti ve Vídni.
Pro vycestování do Číny je vyřízení víz nezbytnou záležitostí. Turistické vízum, které potřebujete, má platnost maximálně 3 měsíce (služební vízum maximálně 1 rok). Žádost o turistické vízum se podává na velvyslanectví ČLR v Praze. Odevzdat musíte vyplněný formulář, cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po plánovaném odjezdu z Číny, jednu fotografii pasového formátu a rezervaci zpáteční letenky nebo letenky do třetí země. Pro udělení turistického víza si může ambasáda vyžádat i váš výpis z účtu. Standardní doba vyřízení víza je 7 pracovních dnů, s expresním příplatkem dostanete vízum do 3 pracovních dnů.

Pojištění (fakultativní příplatek)
Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.
Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění, jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hospitalizace + nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40.000 Kč)
Pojištění stornovacích poplatků (80%) max. do výše 15 000 Kč
Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR).
U zájezdů v hodnotě vyšší než 19 000,- Kč doporučujeme přiobjednat rozšířené připojištění storna zájezdu.
Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené.
Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/10 a Rámcovou pojistnou smlouvou.
Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.
Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.
Cizinci jsou obvykle nuceni hradit náklady za ošetření a jinou lékařskou péči v ČLR v hotovosti. Jsou-li pojištěni, mohou následně uplatnit nárok u své pojišťovny. Většina zdravotnických zařízení vyžaduje před hospitalizací nebo ošetřením zaplacení zálohy do výše přepokládaných nákladů. Jsou známé i případy odmítnutí poskytnutí ošetření z důvodu nedostatečné výše finančních prostředků. Velvyslanectví ČR v Pekingu proto důrazně doporučuje uzavření kvalitního cestovního zdravotního pojištění kryjícího nejen náklady na lékařskou péči a hospitalizaci, ale i případnou repatriaci.
Kromě toho je stejně důležité mít k dispozici dostatečnou hotovost či krytou mezinárodní platební kartu, pokud by garance pojišťovny nebyla shledána dostatečnou. Výše nákladů za ošetření je variabilní a velmi kolísá v závislosti na typu lékařského zařízení a kvalitě poskytnuté péče. Ve zdravotnických zařízeních určených pro léčbu cizinců jsou náklady za ošetření obvykle výrazně vyšší než v ČR.

Očkování
Při vstupu do Číny nejsou povinná žádná očkování. Výjimkou je pouze situace, kdy cestovatel přijíždí ze zemí endemického výskytu žluté zimnice - ze zemí rovníkového pásu Afriky a většiny zemí Jižní Ameriky. V takovém případě úřady toto očkování a záznam v Mezinárodním očkovacím průkazu by měl být minimálně 10 dní.

Časový posun, počasí

Časový posun
+ 6 hod. v době letního času, + 7 hod. v době zimního času.

Klima

Pohybujeme se v různých klimatech, v Pekingu a okolí panuje spíše polopouštní klima s chladnou nocí a teplým dnem, často s denní zataženou inverzí rozpětí teplot je 13-30Stupňů, Žluté hory často deštivé počasí s větrem a teploty kolem 20stupňů – výborná je pláštěnka ne deštník. V Šanghaji je spíše přímořské klima ne takové veliké teplotní skoky kolem 20 - 25stupňů, kde často může pršet a silně foukat.

Doplňující info k zájezdu

Adresa Velvyslanectví Čínské lidové republiky v Praze:
Pelléova 71/18 160 00 Praha 6 - Bubeneč
tel: 233 028 800
fax: 224 319 888
Otevírací doba: Po-Pá 8:00 – 16:30 (polední pauza od 12:00 – 13:30)
 
Adresa Velvyslanectví České republiky v Číně:
Embassy of the Czech Republic
2 Ritan Lu, Jianguomenwai, Beijing
PSČ: 100 600
Tel: 64712420, 64741439
Fax: 64741159 (předvolba: 008621)
Nouzové linky : +8610 853 29 535
mobil: +86 13911752207
tel:008610/65326902-5
fax:008610/65325653
beijing@embassy.mzv.cz

Adresa generálního konzulátu v Šanghaji:
Conzulate General of Czech republic
room 808 – 810, New Town Center Shanghai, 83 Loushan Guan Lu
Nouzová linka: +86139 1887 3144

Adresa generálního konzulátu v Hongkongu:
1204-5 Great Eagle Centre, 23 Harbour Road, Wan-Chai
Nouzová linka: +86 52 9152 7245

Celní a devizové předpisy
V rámci neobchodního dovozu lze přivážet zboží pro osobní potřebu pouze v rozumné míře. Povinná výměna valut není uplatňována. Zajištění finančních prostředků pro cestu do ČLR je nutné prokazovat při žádosti o čínské turistické vízum. Čínskou měnu nelze vyvážet ze země. Dovoz i vývoz valut není nutné deklarovat, pokud hotovost není větší než 5000 USD. V případě vývozu nadlimitního množství valut je třeba předložit deklaraci o dovozu hotovosti na území ČLR nebo se prokázat povolením orgánů ČLR k vývozu příslušného množství valut.
Do ČLR je zakázáno dovážet následující předměty: krev a její deriváty, ovoce, rajčata, lilek, pepř, mrtvá zvířata a jejich části, zeminu, patogenní a jinak nebezpečné mikroorganismy a škůdce, živá zvířata (s výjimkou psů a koček), surové kůže, vejce, čerstvé mléko, tuky, oleje, sýry, smetanu, syrovátku, vajíčka a kukly bource morušového, geneticky modifikované organismy, odpady a narkotika.
Zvláštní povolení si je třeba obstarat k dovozu následujících produktů: semena, tabákové listy, obilniny, luštěniny, řezané a suché květiny, ořechy, sušená nakládaná a mražená zelenina, výrobky z bambusu, ratanu, vrby, slámy a dřeva. Vyvážet z ČLR nesmíte: narkotika, zbraně, munici, výbušniny, radiovysílačky a jejich hlavní části, čínskou měnu v hotovosti a v cenných papírech, dále pak materiály všeho druhu, které by mohly mít negativní vliv na čínskou politiku, ekonomiku, kulturu nebo etiku, vzácné tiskoviny a předměty historické a kulturní hodnoty, vzácné živočichy a rostliny včetně semen. Za pašování (respektive výrobu) narkotik a vzácných živočichů nebo rostlin jsou ukládány velmi přísné tresty, v některých případech až trest smrti.
Tato nařízení dodržujte, čínští celní úředníci jsou velice důslední. Při našem odletu z Pekingu nám otevřeli kufr, protože pod rentgenem zpozorovali podezřelý předmět. Tím byla láhev místního destilátu, který byl specifický tím, že uvnitř láhve byl had (tento nápoj jsem později nazval „hadovica“). Po několika minutovém zkoumání a zaplacení nevelkého poplatku nám dali celníci svolení k tomu, abychom si tento suvenýr mohli odvézt domů.

Důležitá telefonní čísla
• Mezinárodní předvolba země: +86.
Důležitá telefonní čísla v Číně:
Policie – 110
Záchranná služba – 120
Požárníci – 119
Informace o telefonních číslech – 114
Předpověď počasí - 121

Elektrické napětí
Napětí v celé Číně je 220 V, 50 Hz. Celkem časté jsou zde zástrčky se dvěma kulatými kolíky, běžné v Evropě. Do některých čínských zásuvek sice pasují české dvoukolíkové zástrčky, avšak většinou je třeba použít adaptér na tři pásky v trojúhelníku (lze zakoupit na místě nebo na letištích).
 
DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
•Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. Pokud se z nějakých důvodů není klient schopen dostavit k odjezdu autobusu, je povinen se telefonicky ohlásit průvodci nebo posádce autobusu. V případě úrazu nebo jiné zdravotní újmy dbejte na neprodlené uvědomění průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min. Pokud se klient opozdí o více než je stanoveno, je pouze jeho záležitostí, jak se na vlastní náklady dostane za skupinou nebo do ČR. Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
•CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
•Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
•Doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu.
•Na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
•CK Redok si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle všeobecných smluvních podmínek CK.
•Na cestu nezapomeňte platný cestovní pas s min. platností ještě 6 měsíců po návratu ze zájezdu
• Z důvodu častějších a přísnějších bezpečnostních kontrol upozorňujeme, že cestující nesmí mít s sebou kapesní nože s čepelí delší než 8 cm a jiné ostré předměty.
•Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• Průvodce nenese odpovědnost ani záruku za klienty nakoupené suvenýry a jejich rozdílné ceny v různých místech, které se mohou i během přepravy poškodit
•Je nepřípustné brát na palubu letadla nože, nůžky, pilníky a jiné předměty ostré povahy, střelné zbraně a jejich imitace, tupé předměty (obušky apod.), které mohou být využity jako zbraň, jakékoli výbušné a hořlavé látky, jakékoli
chemické nebo toxické látky. Dále je zakázáno brát na palubu jakékoliv vlastní tekutiny (voda, nápoje, sirupy, polévky), krémy, oleje, roztoky, spreje, parfémy, mascara, gely vlasové a sprchové, tlakové nádoby, holicí pěny, deodoranty, pasty a zubní pasty, krémy, směsi kapalných a pevných látek apod. Tyto předměty je nutno umístit do zavazadel k odbavení. Uvedené tekutiny a gely mohou být přepravovány pouze: v jednotlivých baleních o maximálním objemu 100ml umístěných v jediném průhledném, opakovaně uzavíratelném plastovém
sáčku o maximálním objemu 1 litr a předložené k samostatné kontrole mimo kabinové zavazadlo. Tekutiny, které můžete mít v kabinovém zavazadle bez omezení: léky a dietní jídlo (doporučuje se lékařský předpis nebo potvrzení).
•Nezapomeňte své zavazadlo pečlivě označit.
 
BEZPEČNOSTNÍCH OPATŘENÍ NA LETIŠTÍCH:
Nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol upravují zejména zpřísněnou přepravu tekutin (nápojů, zubních past, parfémů, krémů, tlakových aerosolů, tuhých deodorantů, sirupů atd.) v kabinách letadel.
Způsob přepravy a přípustné množství tekutin:
Na palubu letadla si cestující bude moci vzít:
Tekutiny pro osobní potřebu v baleních pouze do 100 ml, uložené v průhledném uzavíratelném sáčku o objemu maximálně 1 litr. V odletových halách na pracovištích balení zavazadel pasažéři
najdou plastové sáčky, do nichž bude možné umístit tekutiny v předepsaných množstvích zakoupené mimo letiště.
Tekutiny nezbytné v průběhu letu ze zdravotních důvodů (např. dětská výživa, léky apod.). V těchto případech musí být prokázána jejich potřebnost a na vyzvání ověřena jejich nezávadnost.
Tekutiny koupené v letištních obchodech ve vyhrazeném bezpečnostním prostoru, tj. až za stanovišti bezpečnostní kontroly.
Tekutiny koupené v letištních obchodech v neveřejném prostoru mezi pasovými přepážkami a stanovišti bezpečnostních kontrol, v obdobném prostoru jiných letišť EU nebo na palubách letadel registrovaných v EU. V tomto případě musejí být uložené v řádně zabaleném a označeném sáčku a opatřené dokladem s potvrzením původu a s informací, že je cestující koupili v den letu.
Výjimka pro pořizování tekutin v letištních obchodech neplatí pro obchody na letištích mimo Evropskou unii. Pozor si musejí dát především cestující, kteří přilétají z těchto letišť a přestupují na letišti v EU. Přivezené tekutiny nad 100 ml v popsaných obalech si nebudou moci vzít do kabiny a musí být přepravovány v zapsaných zavazadlech.
Tekutiny přepravované jiným způsobem jsou zakázané předměty. Pracovníci bezpečnostní kontroly nesmí cestujícím umožnit brát je na palubu letadel.
Doplňující postupy bezpečnostních kontrol
Evropská komise zavádí povinné vyjímání elektronických zařízení (notebooky, rádia apod.) a jejich samostatnou detekční kontrolu. Ta se týká i svrchního oblečení (bund, kabátů apod.). Tato opatření jsou na letišti Václava Havla už aplikována a opatření EU nebude mít vliv na stávající průběh kontrol.

Doporučení pro turisty
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.
Doprava na letiště Václava Havla
Osobním vozem
Příjezd na Letiště Václava Havla Praha je po rychlostní silnici R7
Na dopravním značení sledujte piktogram letiště
Příjezd k letištním terminálům je značen na vozovce nebo na cedulích barevnými ovály:
modrá - Terminál 1
červená - Terminál 2
Aktuální informace o parkování a dopravně na letiště: www.prg.aero

Parkování nejblíže letišti Praha Ruzyně
První hlídané parkoviště na letišti Praha Ruzyně
Ve spolupráci se společností GO Parking můžete využít prostřednictvím následujícího odkazu
https://www.goparking.cz/rezervace/krok1/?promo=red026
popřípadě navštívit přímo oficiální stránky www.goparking.cz Při uvedení promokódu RED026 získáte slevu na parkování na chráněném a hlídaném parkovišti. Na letiště a z letiště vás odveze BEZPLATNĚ mikrobus společnosti GO Parking – více na www.goparking.cz

Autobusy MHD
119 Letiště Praha – nádraží Veleslavín (trasa metra A) - 24 min
100 Letiště Praha - Zličín (trasa metra B) - 18 min
Airport Express - Letiště Praha - Praha hl. nádraží (trasa metra C a spojení na vlaky SC, EC, IC a EN) - 35 min

Vlak + Airport Express
České dráhy společně s Letištěm Václava Havla Praha připravili pro cestující jedinečnou slevu s názvem VLAK + Letiště Praha, která je nejen za skvělou cenu, ale umožňuje především pohodlnou dopravu až na Letiště Praha a zpět, ačkoliv tam zatím nevedou koleje. Od pražského hlavního nádraží vás až k jednotlivým terminálům pražského letiště i zpět dopraví přímá non-stop autobusová linka s názvem Airport Express (AE). Její stanoviště před nádražím i letištěm jsou označena a odjezdy autobusů naleznete na světelných informačních tabulích nebo jízdních řádech. V železniční stanici Praha hl. n. jsou navíc cestující vyzváni k nástupu do autobusu Airport Express hlášením staničního rozhlasu.
Jízdenku si můžete zakoupit z jakékoliv železniční stanice, kde staví vlaky ČD, do stanice Praha letiště/Airport (BUS). Tato jízdenka je vždy zpáteční ve 2. vozové třídě (pro jednu cestu tam a jednu cestu zpět po stejné přepravní trase, pro cestu zpět pouze pokud je orazítkována na informační přepážce Letiště Praha). Sleva je ve výši 25 % z běžné ceny zpáteční jízdenky. Platnost jízdenky je prodloužena oproti běžným jízdenkám na 30 dnů. Jízdenky je možné zakoupit v předprodeji 2 měsíce předem u pokladních přepážek ČD, jízdenkových automatů a průvodčích ve vlaku Poznámka: jízdenku VLAK+ Letiště Praha nelze zakoupit na eShop ČD. Cesta TAM musí být nastoupena v první den platnosti jízdenky. Cesta ZPĚT ze stanice Praha letiště/Airport (BUS) může být nastoupena kdykoliv v době platnosti jízdenky Podmínky pro cestu zpět: aby vám mohla být v autobuse AirportExpress i ve vlacích ČD jízdenka uznána pro cestu zpět, musíte si ji nechat po příletu orazítkovat na kterékoli přepážce informací Letiště Václava Havla Praha. Datum uvedený na razítku je datumem nástupu jízdy pro cestu zpět, jízda musí být dokončena do 24.00 hod. následujícího dne, nejpozději však do 24.00 hod. posledního dne platnosti jízdenky. Po 20. hodině
může být na žádost cestujícího jízdenka orazítkována datumem následujícího dne. Razítko na jízdenku získáte pouze po předložení palubní vstupenky z letu, kterým jste do Prahy přiletěli. Jízdenka platí ve všech vlacích ČD a autobusové lince Airport Express z Prahy hlavního nádraží na Letiště Václava Havla Praha.
http://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani/specialni-nabidky/ airport-express-na-letiste-praha-ruzyne/-3679/ Při použití vlaků SC Pendolino je třeba zakoupit si zvlášť místenku pro zvolený spoj.

Regiojet + letiště
Jízdenka zahrnuje zpáteční cestu vlakem IC RegioJet z/do Prahy
a zpět a zpáteční cestu návazným autobusem Airport Express z hlavního nádraží v Praze na Letiště Václava Havla Praha a zpět.
Cestu zpět můžete uskutečnit až do 60 dní od cesty tam, jízdenku je možné bezplatně přerezervovat na jiný spoj či datum (nejpozději však 15 minut před odjezdem vlaku)
Děti do 15 let cestují se slevou 50%, děti do 6 let cestují bezplatně.
Skupiny od 3 osob navíc se slevou až 10%!
2 jízdenky na návazný spoj Airport Express Vám vydá palubní personál ve vlaku – neplatíte nic navíc! V případě, že vaše cesta začíná na letišti, jízdenky na Airport Express si vyzvednete na pobočce
RegioJet přímo v odletové hale Terminálu 1.
Přímý expresní autobus Airport Express, který spojuje pražské hlavní nádraží a letiště Ruzyně, je provozován ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy a ČD. Zastávky autobusu se nacházejí: ve stanici Praha hl. n. – na magistrále v ulici Wilsonova před historickou Fantovou budovou, na Letišti Praha Ruzyně – před Terminály 1 a 2 na stanovišti autobusů s označením AE.
Výhodnou jízdenku RegioJet + Letiště Praha kopíte online na www.regiojet.cz, na prodejních místech RegioJet a u smluvních prodejců.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací