Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

COLORADO, UTAH, ARIZONA

CESTA ZEMÍ KOVBOJŮ, INDIÁNŮ S LEHKOU TURISTIKOU

Kód zájezdu: USA321-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: turistický hotel, motel

Letecky
Cena na vyžádání

Pojeďte s námi zažít atmosféru Divokého Západu! Navštívíme oblast, kde se nachází ty nejlepší národní parky v Americe. Na některých místech zůstali stále indiánské kmeny a platí zde jiná pravidla, jiné zákony, kterými se musíme řídit. Láká vás se projet po Route 66, tzv. Matce všech silnic? Vyrazte s námi do zemí kovbojů a indiánů, vyslechnout si příběh místních, jejichž předci, stateční pionýři, neváhali nasadit život při cestě za lepšími zítřky, když procházeli kaňony a drsnými pláněmi, aby… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
-
USA321-19-1 od: 01.06.2019
do: 15.06.2019
zobrazit 13 56 990 Kč Odjeto
USA321-19-2 od: 03.08.2019
do: 17.08.2019
zobrazit 13 59 990 Kč Odjeto
USA321-19-3 od: 01.09.2019
do: 15.09.2019
zobrazit 13 56 990 Kč Odjeto
KódUSA321-19-1
Termínod: 01.06.2019 do: 15.06.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí13
dospělá osoba56 990 Kč
Odjeto
KódUSA321-19-2
Termínod: 03.08.2019 do: 17.08.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí13
dospělá osoba59 990 Kč
Odjeto
KódUSA321-19-3
Termínod: 01.09.2019 do: 15.09.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí13
dospělá osoba56 990 Kč
Odjeto

Pojeďte s námi zažít atmosféru Divokého Západu! Navštívíme oblast, kde se nachází ty nejlepší národní parky v Americe. Na některých místech zůstali stále indiánské kmeny a platí zde jiná pravidla, jiné zákony, kterými se musíme řídit. Láká vás se projet po Route 66, tzv. Matce všech silnic? Vyrazte s námi do zemí kovbojů a indiánů, vyslechnout si příběh místních, jejichž předci, stateční pionýři, neváhali nasadit život při cestě za lepšími zítřky, když procházeli kaňony a drsnými pláněmi, aby založili své osady.

Denver – NP Rocky Mountain – Aspen – NP Colorado – NP Arches – NP Canyonlands – Dead Horse Point – NP Capitol Reef – NP Bryce Canyon – NP Zion – Grand Canyon – Route 66 – Sunset Crater Volcano – NP Petrified Forest – Williams – Canyon de Chelly – Monument Valley – NP Mesa Verde – Durango – NP Great Sand Dunes – Colorado Springs


1. den zájezdu 
Odlet do DENVERU, hl. města Colorada, které je zároveň vstupní branou do Skalistých hor. Projdeme 16. ulici, která je pěší zónou města a na jejím konci stojí nejdůležitější coloradská budova – Státní kapitol. Krátký odpočinek v Civic Center Parku. V případě dostatku času možnost návštěvy denverských muzeí. Večer je možné strávit v příjemném místním minipivovaru u pravé americké večeře.

2. den zájezdu  
Nad městečkem GOLDEN, na Lookout Mountain, navštívíme památník a místo posledního odpočinku Buffalo Billa, známého propagátora Západu. Poté se přesuneme do NP ROCKY MOUNTAIN (SKALISTÉ HORY), kterému dominují vysoké stromy, ale také krásná květena horských luk. Není výjimkou, že se zde setkáme s losy, jeleny, ale třeba i s medvědy. Projdeme se kolem jezera Bear Lake a dojdeme k vodopádům Alberta Falls. Celý park výborně poznáme ze silnice Trail Ridge Road, nejvýše položené silnice v USA, ze které se naskýtají nezapomenutelné výhledy.

3. den zájezdu  
Přes nejvýše položené městečko ve Spojených státech, LEADVILLE, s pozoruhodnou železniční stanicí a výhledem na horu Mt. Elbert (4 402 m) se dostaneme do známého lyžařského letoviska ASPEN. Cestou dál budeme pozorovat, jak se nám krajina mění před očima, začnou se nám zjevovat červené skály Národ. parku COLORADO se skalními jehlami, oblouky a stolovými horami. My si tuto polopouštní krajinu projdeme a vyfotíme.

4. den zájezdu  
Ve státě Utah navštívíme NP ARCHES a projedeme jím až na úplný konec, kde se vydáme stezkou k oblouku Landscape Arch, který je se svou délkou 91 m nejdelším přírodním mostem na světě. Nejvíce nás asi nadchne 15,8 m vysoký, nejslavnější, samostatně stojící oblouk Delicate Arch i samotná cesta k němu. Na cestě zpět si prohlédneme petroglyfy a pak se vydáme na území pozoruhodných kaňonů zvané NP CANYONLANDS. Rozměrnost tohoto území si nejlépe uvědomíme z vyhlídky Grand View Point Overlook. Sousedící státní park DEAD HORSE POINT se nenechá nijak zahanbit, Vyhlídku u Mrtvého koně na meandrující řeku Colorado si prostě zamilujete.

5. den zájezdu  
V případě zájmu ráno brzké vstávání na fotografování východu slunce v NP ARCHES, oblasti Windows. Poté odjezd do NP CAPITOL REEF s pestrobarevnými skalními věžemi v divoké pouštní krajině. Téměř opuštěnou cestou Cathedral Way dojedeme k opravdovým skvostům přírody, věžím Temple of the Sun, Temple of the Moon a ke Skleněné hoře. Srdcem parku je bývalá mormonská osada FRUITA, která je jakousi zelenou oázou ve vyprahlé poušti. Vyhlídková trasa se táhne podél obor se zvěří, ovocných stromů a bývalých dřevěných domků a odsud se vychází na jednotlivé stezky, my vyrazíme na krátkou cestu soutěskou.

6. den zájezdu  
Do NP BRYCE CANYON povede cesta příjemným lesem a první pohled na Bryce Canyon je nepochopitelný. Obrovské rudé skalní útvary, přírodní amfiteátry a geniální pěší stezky. My vybíráme stezku Navajo Loop Trail, která vede nejdříve dolů, do útrob parku, přes uzoučkou soutěsku Wall Street, a pak zase nahoru kolem elegantních útvarů hoodo po stezce Queen’s Garden až na Sunrise Point. K večeru odjezd do neméně zajímavého NP ZION, do světa kaňonů a svěží říčky Virgin, která protéká celým parkem.

7. den zájezdu
Celodenní prohlídka NP Zion: pro zájemce dopolední výstup (tam i zpět 3-4 hod. pěšky) na vyhlídku Angel’s Landing, která nám umožní jedinečný 360° výhled na celý kaňon. Ostatní jen nenáročná trasa ke skupině jezírek Emerald Pools. Odpoledne společná procházka vodní soutěskou The Narrows s vodopády Mystery Falls.

8. den zájezdu  
Odjezd do Arizony, na opuštěnější a mnohem zajímavější, severní stranu GRAND CANYONU, kde můžeme zahlédnout i stáda bizonů. Pokud člověk pozná tuto laskavější tvář Velkého kaňonu, už se nebude chtít na kaňon podívat odjinud. Naprostou nezbytností je pěší procházka k Bright Angel Pointu, kde se můžeme podívat kolmo do kaňonu nebo kolem sebe na stolové hory. Vyhlídková silnice Cape Royal Road nám umožní, jako jediné místo u Grand Canyonu, projít se k některé vodní ploše, konkrétně k jezeru Greenland. Vyhlídka Vista Encantada nám poskytne jiný pohled, uvidíme odsud až k útesům Vermilion Cliffs. Soutok řek Little Colorado a Colorado, poušť Painted Desert, rezervaci kmene Hopiů a Navahů – to vše je možné vidět, pokud vydržíme a doputujeme až k Roosevelt Pointu.

9. den zájezdu  
Přes most Navajo Bridge dorazíme na území indiánského kmene Navajo a tam platí zcela zřejmý navažský zákon (podobně jako v oblasti Monument Valley, kam se dostaneme později). Nejdříve nás ohromí světoznámá vyhlídka na oblouk řeky Colorado – HORSESHOE BEND a pak nás absolutně uchvátí souhra červených skal a slunečního svitu v ANTELOPE CANYONU, který je až 10 m hluboký a mnohdy úzký jen pár desítek centimetrů. Poté si prohlédneme blízké jezero LAKE POWELL s megalomanskou přehradou GLEN CANYON DAM. Na cestě ke slavné silnici „Mother Road“ - ROUTE 66, se krátce zastavíme na prohlídku lávového království v SUNSET CRATER VOLCANO. Večer strávíme ve stylové hospůdce na Route 66 ve městečku WILLIAMS, jehož největší atrakcí je historická železnice do Grand Canyonu.

10. den zájezdu
Vyrážíme do NP PETRIFIED FOREST (ZKAMENĚLÝ LES). Nenechte se zmást, i když čtete v názvu les, nerostou tu žádné stromy! Původní dřevo nahradily barevné krystaly křemene, které se výrazně lesknou, a kolem vás jsou rozházené kusy zkamenělých stromů nebo zkamenělé písečné duny, což vyvolává v člověku pocit, že je mimo planetu. Potom odjedeme do indiánské země v severovýchodní části Arizony, do oblasti CANYON DE CHELLY.

11. den zájezdu  
Prohlídka samotného CANYONU DE CHELLY, který je tvořen pískovcovými stěnami o výšce 300 m. Na dně kaňonu žije dodnes komunita Navahů. Podél hrany kaňonu se vydáme k místu White House Overlook, odkud si můžeme vyfotit zříceniny Bílého domu a sejít kousek dolů do samotného kaňonu. Dnes nás také čeká nejznámější krajina podivných skalních útvarů, která je jakýmsi symbolem všech filmů o Divokém Západu - MONUMENT VALLEY (ÚDOLÍ MONUMENTŮ). Na okružní cestě uvidíme mnoho ze zmíněných monumentů, ale zřejmě nejfotografovanější je tzv. Rukavice zvedající se do výšky 300 m nad údolím. Pokud se chcete cítit jako třeba Clint Eastwood, můžete se tu nechat vyfotit na koni nebo se na něm i projet.

12. den zájezdu  
Návrat zpět do Colorada, do tzv. Čtyřmezí (Four Corners), kde spolu sousedí čtyři státy USA - Colorado, Utah, Arizona a Nové Mexiko. Prohlídka unikátního NP MESA VERDE, kde uvidíme nejzachovalejší zbytky staveb Pueblánských předků z období kolem r. 1200. Mezi ty největší a nejzajímavější patří stavby skryté pod útesem, např. Cliff Palace nebo Balcony House (vstupné se platí zvlášť, cca 5 USD/os.). Jedno z těchto unikátních míst navštívíme spolu s místním rangerem. Z Mesa Verde se přesuneme do DURANGA, kde si prohlédneme nádraží s vlastím muzeem, procházka městečkem s řadou zajímavých historických budov.

13. den zájezdu
Dnešní den se ocitneme v krajině, kterou jsme doposud na tomto zájezdu ještě neviděli. Jedná se o místo, kde se z ničeho nic přesýpají písečné duny po vrcholky hor Sangre de Cristo - NP GREAT SAND DUNES. Projdeme se potokem Medano Creek, vstoupíme na vyhřátý písek, vylezeme na některou z dun a z vrcholku budeme mít výhledy do nekonečné krajiny. Dojedeme zpět do Denveru.

14. den zájezdu
Dle letového řádu odlet do ČR, případně poslední nákupy, dokončení prohlídky Denveru.

15. den zájezdu
Přílet do ČR.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha-Denver-Praha vč. let. tax a poplatků
 • pronájem minivanu vč. paliva
 • místní poplatky a parkovné, vstupné do národních parků
 • vstupenka do Antelope Canyonu
 • 13x ubytování v turistických hotelech a motelech - 4lůžk. pokoje (v některých snídaně a využití bazénu v ceně)
 • průvodce 

Cena nezahrnuje

 • vstupné mimo národní parky a indiánská území
 • registrace ESTA ke vstupu na území USA
 • ostatní stravu 
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 2lůžk.pokoj 7500 Kč/os.
 • registrace ESTA ke vstupu na území USA 450 Kč
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 1100 Kč

Nástupní místa

01.06. – 15.06. odjezd L6
03.08. – 17.08. odjezd L6
01.09. – 15.09. odjezd L6
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací