Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

DRÁKULOVA TRANSYLVÁNIE

POHODOVÝ TÝDEN V KARPATECH

Kód zájezdu: RO774-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Zájezd s pěší turistikou

Navštívíme Transylvánii, oblast s nádechem dobrodružství, tajemna a romantiky. Seznámíme se s "perlou Karpat" Bucegijskými horami v Drakulově Transylvánii, které jsou nejnavštěvovanějším pohořím v Rumunsku. Pojeďte tedy s námi do kraje svérázného folklóru, pověstí, prastarých hradů a nádherných hor. Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
6xsnídani, 5xvečeři
RO774-20-1 od: 27.07.2020
do: 03.08.2020
zobrazit 7 12 490 Kč Odjeto
KódRO774-20-1
Termínod: 27.07.2020 do: 03.08.2020
Nástupní místa Praha, Brno, Jihlava, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady
Počet nocí7
Dospělá osoba - 6xsnídani, 5xvečeři12 490 Kč
Odjeto

Anotace

Navštívíme Transylvánii, oblast s nádechem dobrodružství, tajemna a romantiky. Seznámíme se s "perlou Karpat" Bucegijskými horami v Drakulově Transylvánii, které jsou nejnavštěvovanějším pohořím v Rumunsku. Pojeďte tedy s námi do kraje svérázného folklóru, pověstí, prastarých hradů a nádherných hor.

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Odjezd z ČR v ranních hodinách přes Slovensko a Maďarsko.

2. den zájezdu:
Ráno příjezd do horského městečka SINAIA, ležícího v blízkosti nejvyšších útesů Evropy, ubytování v hotelu, dopolední snídaně. Pěší procházka k pohádkově krásným zámkům PELEŠ, které byly kdysi vládní odpočinkovou rezidencí Nicolase Ceaucesca. Večeře v hotelu.

3. den zájezdu:

Výjezd lanovkou na BABELE do výšky 2200 m, možnost pěší túry do údolí IALOMITA s návštěvou dlouhé krápníkové jeskyně a kláštera nebo okruh k válečnému kříži (M. Caraiman), k vysílači (M. Costila) v sedle s výhledem na nejvyšší vrchol Omul (2507 m), pro zdatné výstup na nejvyšší vrchol. Zpět na Babele a lanovkou do Busteni. Návrat na hotel, večeře.

4. den zájezdu:
Celodenní výlet do bělostného vápencového pohoří PIATRA CRAIULUI, turistika z vesničky Zarnesti do sedla CRAPATURII (1640 m), přes CABANA CURMATURA a soutěsku PRAPASTIILE ZARNESTILOR zpět do Zarnesti, návrat na ubytování, večeře.

5. den zájezdu:
Celodenní výlet, návštěva jednoho z pohádkových Drákulových hradů BRAN, kde údajně sídlil sám Dracula, pokračujeme do města BRAŠOV, prohlídka historického jádra s Černým kostelem. Večeře.

6. den zájezdu:
Krásná turistika v „perle Karpat“ SINAIE, která ležící v nádherné přírodní scenérii Bucegijských hor, na VARFUL CU DOR, pěší přechod po hřebeni k pozoruhodnému skalnímu útvaru známému jako BABELSKÁ SFINGA, poté lanovkou do Busteni. Večeře.

7. den zájezdu:
Po snídani odjedeme z Busteni do starobylého města SIGHISOARA, rodiště Vlada Tepeše Draculy, prohlídka starého města, noční přejezd přes Maďarsko a Slovensko do republiky.

8. den zájezdu:
Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Kapesné

Kapesné budete potřebovat na nákup potravin, jídla v restauracích, vstupné do památek a na případný nákup suvenýrů. Částka postačující k pokrytí veškerých nákladů spojených s výše uvedeným programem je přibližně 90 USD nebo 80 EURO. Tuto částku si, prosím, vezměte v bankovkách nižší nominální hodnoty. Jednotlivé vstupy se pohybují okolo 20 – 50 RON. Pro nečekané případy doporučujeme mít s sebou ještě finanční rezervu dle vlastní úvahy. Lze uplatňovat také studentské slevy (pro tyto případy si, prosím, vezměte jakýkoliv doklad o studiu s sebou). Ve větších městech jsou bankomaty přijímající běžné karty (Visa, Eurocard, American Express).

Zajímavosti

Doporučujeme

perlu Karpat – Bucegijské hory
výjezd lanovkou na Babele
vápencové pohoří Piatra Craiului
pohádkové hrady hraběte Dráculy

Nástupní místa

27.07. - 03.08 Odjezd J* + Jihlava, Bratislava
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací