Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

FRANCIE - KRAJ BEAUJOLAIS

BURGUNDSKÉ VÍNO A KLÁŠTERY

Kód zájezdu: FR534-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip

Zájezd za poznáním nejjižnější vinařské oblasti Burgundska, kraje Beaujolais. Program pro milovníky a ne jen pro ně, dobrého vína s putováním v kraji plném vinic, kde se od vinařů o pěstování, sklizni a zpracování vína dozvíme vše. Navštívíme významné památky starobylých městeček včetně klášterů, které jsou zapsané na seznam památek UNESCO. Neopomeneme ani na malebnou vesnici Vaux-en-Beaujolais, která se stala předlohou G. Chevaliera pro napsání známého románu „Zvonokosy“, zde posedíme i u… Celý popis


Anotace

Zájezd za poznáním nejjižnější vinařské oblasti Burgundska, kraje Beaujolais. Program pro milovníky a ne jen pro ně, dobrého vína s putováním v kraji plném vinic, kde se od vinařů o pěstování, sklizni a zpracování vína dozvíme vše. Navštívíme významné památky starobylých městeček včetně klášterů, které jsou zapsané na seznam památek UNESCO. Neopomeneme ani na malebnou vesnici Vaux-en-Beaujolais, která se stala předlohou G. Chevaliera pro napsání známého románu „Zvonokosy“, zde posedíme i u skleničky dobrého vína ve stylovém baru.

Zájezd provází Ing. Jiří Choun

Tournus – Cluny – Braicon – Beaune – Dijon – Autun – Vézelay – Auxerre – Chablis – Beaune

Program zájezdu

1. den zájezdu
V pozdních večerních hodinách odjezd z ČR (cca v 23:00 hod. překročení hranic z ČR). 

2. den zájezdu 
V poledních hodinách příjezd do francouzského TOURNUS, starobylý klášter s impozantním kostelem sv. Filiberta, jehož počátky se datují až do 10. století, odjezd na ubytování v jižním Burgundsku v oblasti Beaujolais.

3. den zájezdu 
Panoramatická projížďka malebným kopcovitým krajem BEAUJOLAIS, kde si přijdou na své jak milovníci vína, degustace místních vín s možností nákupu, tak ctitelé přírody s dalekými vyhlídkami – od kávy či skleničky vína je od staré římské cesty vidět za dobrého počasí i vzdálený Mont Blanc. Navštívíme i literárně světoznámé Zvonokosy a ve stylově zařízeném baru se u vína, místních sýrů a uzenin pokocháme vyobrazeními literárních hrdinů, jako byli páter Calaba a Eulálie Čubíčková. V dobré náladě se vrátíme na ubytování.

4. den zájezdu
Po předchozím dni naplněném vínem, přírodou a literaturou se také ponoříme do francouzské historie. Prohlídka CLUNY, clunyjská gotika, zbytky starobylého kláštera a kostela, kdysi největšího v křesťanském světě, místo rané náboženské reformace, zastávka v Taizé (proslulá náboženská komunita), románská kaple Chapaise, starobylé městečko BRANCION. Ani tento den nezůstane bez degustace - den bez vína je dnem ztraceným! Objevíme tajemství tvorby šampaňského (v Burgundsku nazývaného Bourgogne crémant) v místě, kde byla vyšlechtěna dnes už i u nás známá odrůda Chardonnay. Přejezd na ubytování na okraji slavného vinařského města Beaune. Ubytování a podvečerní procházka uličkami BEAUNE, první seznámení s městem.

5. den zájezdu
Vydáme se cestou na sever místy velké burgundské historie a oblastmi nejceněnějších burgundských vín – cote de Beaune a cote de Nuits, (UNESCO). DIJON, správní středisko Burgundska a kdysi i sídlo mocných burgundských vévodů, kteří zřídili řád Zlatého rouna (sovička - symbol Dijonu, kostel Notre Dame, exteriér paláce burgundských vévodů), zastavení u kláštera Cîteaux, kolébky cisterciáckého řádu, zřejmě nejdražší vinice světa Romanée Conti, zámek Clos de Vougeot, sídlo bratrstva testovacího poháru s případnou prohlídkou, Aloxe - Corton s vinicí založenou již Karlem Velikým, návrat na ubytování.

6. den zájezdu 
AUTUN, římské vykopávky, katedrála z 12. stol., kolej, kde studoval mladý Napoleon a jeho bratři, VÉZELAY, slavná bazilika Máří Magdalény, klíčové místo pro druhou a třetí křížovou výpravu, místo odkud se dodnes vypravují poutníci do Santiago de Compostela, AUXERRE, hlavní město dolního Burgundska, katedrála, sídlo arcibiskupa, významné město pro Janu z Arku i císaře Napoleona, cisterciácký klášter Pontigny, kde pobýval v exilu i Tomáš Becket, CHABLIS, malebné městečko, slavná stejnojmenná burgundská bílá vína, možnost ochutnávky. Návrat na ubytování.

7. den zájezdu
BEAUNE, starobylé vinařské město, dokončení prohlídky, místo vyhlášené aukcemi vína, ve volném čase možnost návštěvy historického hospicu či muzea vína, nebo fakult. návštěva středověkých vinných sklepů s degustací. Odpoledne odjezd přes Ženevu do ČR. 

8. den zájezdu
Příjezd do ČR v dopoledních hodinách. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

02.08. - 09.08. Odjezd A, B, L + Plzeň Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací