Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

FRANCIE - POHODOVÁ LEVANDULOVÁ PROVENCE

ZA PAMÁTKAMI, VÍNEM, LEVANDULÍ A PO STOPÁCH P. MAYLEMA A VAN GOGHA

POZNÁVACÍ ZÁJEZD PROVENCE 2024, DOVOLENÁ FRANCIE

Kód zájezdu: FR534-24 Počet nocí: Strava: Ubytování: hohtel

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip

Pohodový poznávací zájezd do Provence 2024, do středověkých měst i vesniček, plných barev uprostřed vinic a levandulových polí, do míst, která lákala i slavné malíře Van Gogha, Gauguina, Cézanna a slavné spisovatele jako Peter Maylem (Dobrý ročník), Alfonse Daudet a Frederic Mistral. Ochutnáte vína a místní provensálské produkty. Poznáte Lubéron, kraj s cedrovými lesy, který voní tymiánem a levandulí, malebné Cassis, malý přístav se slavnými vinicemi produkujícími bílá vína AOC Cassis a… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
FR534-24-1 od: 18.06.2024
do: 23.06.2024
zobrazit 3 12 770 Kč Odjeto
KódFR534-24-1
Termínod: 18.06.2024 do: 23.06.2024
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Plzeň, Pardubice, Hradec Králové, Olomouc, Beroun
Počet nocí3
Dospělá osoba - snídaně12 770 Kč
Odjeto

Anotace

Pohodový poznávací zájezd do Provence 2024, do středověkých měst i vesniček, plných barev uprostřed vinic a levandulových polí, do míst, která lákala i slavné malíře Van Gogha, Gauguina, Cézanna a slavné spisovatele jako Peter Maylem (Dobrý ročník), Alfonse Daudet a Frederic Mistral. Ochutnáte vína a místní provensálské produkty. Poznáte Lubéron, kraj s cedrovými lesy, který voní tymiánem a levandulí, malebné Cassis, malý přístav se slavnými vinicemi produkujícími bílá vína AOC Cassis a jedinečný přírodní park Camargue mezi mořem a zemí, kde se pěstuje rýže, v salinách se získává sůl z moře, žijí tu plameňáci, bílí koně a černí býci, vyrábí se zde písková vína vin de sable a výtečné klobásy. Samozřejmě se najde čas i na odpočinek u moře.

Châteauneuf du Pape - Avignon - Arles - oblast Camargue - Saintes-Maries-de-la-Mer - park Lubéron - Bonnieux - Roussillon - Gordes – Cassis – zátoky Calanques

Program zájezdu

1.den zájezdu
Odjezd z ČR v odpoledních hodinách dle míst nástupů, přes Německo do Francie.

2. den zájezdu
Cesta k Avignonu, vinařské městečko CHÂTEAUNEUF-du-PAPE s ruinou paláce papežů s vyhlídkami na Rhonu, exkurze a ochutnávka slavných vín, která se pěstovala pro papežskou tabuli, procházka mezi vinohrady a hradními uličkami, románský kostelík. AVIGNON (UNESCO), svědek papežské slávy středověku, procházka po hradbách Rocher des Doms s vyhlídkou na Rhonu, Papežský palác, most St-Benézet, projížďka lodí kolem Benezetova mostu až k Villeneuf de Avignon a k věži Filipa Sličného, uličky plné provensálských produktů, fakult. večeře v centru města, provensálská gastronomie.

3. den zájezdu
ARLES (UNESCO), římské a románské památky, majestátní Aréna a Therater Antique, Place du Forum, Konstantinovy lázně, nebo příp. indiv. římské pohřebiště Alyscamps za městem nebo historické podzemí, slavný románský kostel a klášter St. Trophime s románskými figurálními hlavicemi, které jsou považované za jedny z nejkrásnějších v Provence. Místa spojená s van Goghem, slavná Žlutá kavárna, van Goghova nemocnice s květinovým dvorem, place Lamartine, kde údajně stával jeho Žlutý dům, možnost oběda nebo posezení u kávy nebo "pastisu". Přejezd do oblasti CAMARGUE za plameňáky, bílými koňmi a černými býky, Saintes-MARIES-de-la-MER, katedrála, ochutnávka pískových vín a klobás, individuálně projížďka lodí, oblast charakteristických vín „vin de sables“, odpočinek na písečných plážích. Přejezd na ubytování, večer možná ochutnávka místních specialit (caviar d´aubergine, brandade de morue a místní vína).

4. den zájezdu
Krásy přírody Provence. PŘÍRODNÍ PARK v pohoří LUBÉRON s cedrovými a dubovými lesy, oblíbená oblast slavného spisovatele Petera Mayleho, středověké BONNIEUX s paláci ze 13.století, tradiční provensálský trh s farmářskými produkty i kořením, turistika k hornímu kostelu, vyhlídky na pohoři Vaucluse a za dobré viditelnosti i Mont Ventoux známé z Tour de France, turistika a ochutnávka slaných koláčů quiche s růžovým vínem. Procházka kolem Chateau la Siroque, kde se natáčel nejslavnější román Petera Maylema Dobrý ročník, římský most Pont Julien ze 3.stol př.nl., ROUSSILLON, barevná vesnička umělců uprostřed různobarevných skal z okrové zeminy, naleziště malířských hlinek, tradiční provensálský trh, kouzelné pole levandule, návštěva Muzea levandule s bohatým výběrem léčivé kosmetiky, kolem vesničky Menébres, kde bydlel Peter Mayle, možnost ochutnávky s nákupem provensálských specialit a vín v oblasti Lacoste v provensálském vinařství uprostřed vinohradů, možnost nákupu provensálských vin přímo od vinaře, Museum lisování olivového oleje. Podvečerní GORDES – kouzelné kamenné městečko s hradem posazené na vrchol kopce, vyhlídka a místa spojená s filmem Petera Mayleho Dobrý ročník, přejezd na ubytování u Aix-en-Provence.

5. den zájezdu
CASSIS
, rybářský přístav na nádherném pobřeží v oblasti zátok Les Calanques, malý historický přístav, fakult. romantická plavba lodí kolem vysokých vápencových útesů a zastrčenými zátokami, fakultativně oběd se specialitami s mořských plodů nebo možnost ochutnat specialitu francouzské gastronomie, slavnou polévku bouillabaisse, pohoda a odpočinek u moře, nebo fakult. vyhlídková jízda turistickým vláčkem. Na závěr možná ochutnávka jedinečného bílého vína AOC Cassis Blanc s průvodcem, večer odjezd.

6. den zájezdu

Návrat do ČR v odpoledních hodinách

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa


Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení zájezdu.

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 20 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény max. 30 000 Kč
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě max. 20 000 Kč

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/20 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Síťové napětí ve Francii je, jako v České republice 220 V. Zástrčky jsou stejné jako v České republice, a proto není třeba žádného adaptéru.

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví Paříž - Ambassade de la République tchèque
15, Avenue Charles Floquet, 75007 Paris
Telefon: +331/40651300, sekretariát vv. 40651301, sekretariát dipl. 40651303, obchodní oddělení 40651315
Fax sekret.dipl.: +331/40651313, OEÚ-40651316, sekret.vv-40651332
Nouzová linka: +33/607764394
E-mail: paris@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 09.00 - 13.00, 13.30 - 17.30
Úřední hodiny pro veřejnost: pondělí - pátek 09.00 - 13.00, 13.00 - 17.30

Konzulární oddělení velvyslanectví Paříž
18, rue Bonaparte, 75006 Paris
Telefon: +33/144 320 200
Fax: +331/44 320 212
Nouzová linka: +33/607 764 394
E-mail: consulate.paris@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 8.30 - 17.00
Úřední hodiny pro veřejnost: pondělí, úterý, středa, pátek 09.30 - 12.30, čtvrtek zavřeno

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
První pomoc: 15
Policie - pohotovostní služba: 17
Požárníci: 18
Evropské číslo pohotovostní služby: 112
Směrové číslo z Francie do ČR: 00420
Směrové číslo z ČR do Francie: 0033

DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Jestliže cestujete z jedné země Evropské unie do jiné, můžete si s sebou vzít tabákové a alkoholové výrobky určené k osobní spotřebě, nikoliv však k dalšímu prodeji.
Do Francie lze pro osobní spotřebu z jiné země EU dovézt:
800 cigaret, 400 doutníčků, 200 doutníků, 1 kg tabáku, 10 litrů destilátů, 20 litrů, alkoholizovaného vína, 90 litrů vína (včetně max. 60 litrů šumivého vína), 110 litrů piva.
Do Francie je zakázáno dovážet:
Materiály s pedofilní tématikou, produkty osahující nebezpečné látky, narkotika a psychotropní látky, kojenecké lahve obsahující sloučeninu bisfenol A, výrobky osahující azbest, do Francie se též nesmí dovážet některá bojová plemena psů.
Devizové předpisy:
Všechny osoby překračující francouzské hranice mají povinnost ohlásit dovoz i vývoz finančních prostředků přesahujících 10 000 EUR celním orgánům.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací