Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

FRANCIE - PROVENCE, VŮNĚ LEVANDULE

STŘEDOVĚKÁ MĚSTEČKA, ANTICKÉ PAMÁTKY

TURISTICKÉ SKVOSTY A PŘÍRODNÍ PARKY

Kód zájezdu: FR542-21 Počet nocí: 4 Strava: snídaně Ubytování: hotel

Autokarem
Cena od 10 479 Kč 11 390 Kč

Oblíbené

Oblíbený zájezd za poznáním Provence, právě na konci června a začátkem července, kdy je krajina modrofialová kvetoucí levandulí. Provence - symbol léta, prázdnin, relaxace. Provence, to je sluncem zalitá krajina s platany a cypřiši, provoněná rozmarýnem, tymiánem a modrající se levandulí. Ze zdejší krajiny čerpali inspiraci věhlasní umělci a spisovatelé, jako Van Gogh, Picasso, Scott Fitzgerald či Pagnol. Původní ligurské osídlení vystřídaly civilizace Keltů, Řeků a Římanů, po nichž tu zůstala… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
FR542-21-1 od: 21.06.2021
do: 27.06.2021
zobrazit 4 11 390 Kč
10 479 Kč
Rezervovat místa
FR542-21-2 od: 05.07.2021
do: 11.07.2021
zobrazit 4 11 390 Kč
10 479 Kč
Rezervovat místa
KódFR542-21-1
Termínod: 21.06.2021 do: 27.06.2021
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Plzeň, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice, Hranice, Havířov, Česká Třebová, Zábřeh na Moravě, Lanškroun, Ústí nad Orlicí
Počet nocí4
Dospělá osoba - snídaně10 479 Kč
Rezervovat místa
KódFR542-21-2
Termínod: 05.07.2021 do: 11.07.2021
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Plzeň, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice, Hranice, Havířov, Česká Třebová, Zábřeh na Moravě, Lanškroun, Ústí nad Orlicí
Počet nocí4
Dospělá osoba - snídaně10 479 Kč
Rezervovat místa

Anotace

Oblíbený zájezd za poznáním Provence, právě na konci června a začátkem července, kdy je krajina modrofialová kvetoucí levandulí. Provence - symbol léta, prázdnin, relaxace. Provence, to je sluncem zalitá krajina s platany a cypřiši, provoněná rozmarýnem, tymiánem a modrající se levandulí. Ze zdejší krajiny čerpali inspiraci věhlasní umělci a spisovatelé, jako Van Gogh, Picasso, Scott Fitzgerald či Pagnol. Původní ligurské osídlení vystřídaly civilizace Keltů, Řeků a Římanů, po nichž tu zůstala vzácná architektonická díla. Zamilujte si Provence s námi!

Orange - Arles - Les Baux de-Provence - St. Rémy-de-Provence - Avignon - Pont du Gard - Nîmes - NP Camargue - Aigues-Mortes - Saintes-Maries-de-la-Mer - Vaucluse - Gordes - klášter Sénanque - Roussillon - Le Château Du Bois - Aix en Provence - Marseille

Program zájezdu

1. den zájezdu 
Odjezd v odpoledních hodinách (cca 17:00 hod. překročení hranic z ČR), tranzit Německem do Francie. 

2. den zájezdu  
Cestou ráno vyzvednutí letecké skupiny u Lyonu. Pokračujeme do ORANGE, středisko obchodu s olivami, medem, hroznovým vínem a lanýži. Krátká prohlídka města vč. Římského divadla. Následuje město Van Gogha ARLES (UNESCO), klikaté uličky, stinná náměstí, barevné domy, prohlídka starobylé Arelate, v antických dobách nazývané „Římem Galie“, se zachovalou arénou, Konstantinovými lázněmi, kostelem St. Trophime s přilehlým opatstvím z období románské provensálské školy, Goghova nemocnice. Les Alyscamps, galsko-římská nekropole s torzy středověkých náhrobků známá z děl Danteho, van Gogha či Gauguina. Odjezd na ubytování.

3. den zájezdu
Turistický magnet Provence opevněné kamenné LES BAUX DE-PROVENCE, městečko na vápencovém ostrohu, městečko řemesel, překrásné výhledy na pohoří Alpilles, náhorní plošina s rozvalinami hradu, citadela Les Baux, Carrieres des Lumieres. Pokračujeme panoramatickou jízdou pohořím Alpilles do rodiště Nostradama ST. RÉMY-DE-PROVENCE, malebné městečko s pestrou minulostí, římské Glanum, Goghův klášter, vzácný antický kenotaf a vítězný oblouk, navštívíme bývalý klášter Saint-Paul-de-Mausole, kde se léčil V. van Gogh. Jedno z nejvíce fascinujících měst jižní Francie papežský AVIGNON s největším gotickým evropským palácem - prohlídka opevněného města, papežský palác Palais des Papes, slavný most St.-Bénézet, ve volném čase fakult. projížďka lodí po Rhôně do Villeneuve-lès Avignon, možnost zakoupit vynikající víno Côte du Rhône nebo růžové čokoládové koule papaline d´Avignon. Návrat na ubytování.

4. den zájezdu
Prohlídka PONT DU GARD, největší dochovaná část římského akvaduktu v Evropě. NîMES s elegantním římským chrámem Maison Carrée a skvělou římskou arénou – dvě nejzachovalejší památky této doby na světě. Průjezd Národním parkem CAMARGUE, přírodní rezervace v deltě Rhôny, druhý největší mokřad Evropy, plameňáci, divocí koně. Návštěva městečka AIGUES-MORTES, středověký přístav obepnutý mohutnými hradbami, odkud vyplouval Ludvík IX. Svatý na křížové výpravy. Pro zájemce návštěva ornitologické rezervace, pozorování nejen plameňáků v jejich přirozeném prostředí. SAINTES-MARIES-DE-LA-MER romantická vesnice, přímořské letovisko, koupání. Návrat na ubytování.

5. den zájezdu  
Celodenní výlet na náhorní plošinu VAUCLUSE, obrovské vápencové pohoří patřící k nejpřitažlivějším oblastem Provence, kde se snoubí bujná příroda s malebnými vesnicemi. Fotogenické GORDES, jedno z nejhezčích městeček trůnících na skále, románský klášter SÉNANQUE s kvetoucími lány levandule, ROUSSILLON, bizarní barevné skalní formace, okrové domy, naleziště malířských hlinek. Fakultativní návštěva muzea levandule LE CHÂTEAU DU BOIS. O levanduli se tu dozvíte vše. Muzeum založil Georges Lincelé, jehož rodina už po pět generací provozuje velkou levandulovou farmu. Jejich firma Le Château du Bois obstará ročně desetinu celofrancouzské produkce esenciálních olejů z pravé levandule. Odjezd na ubytování v okolí Aix en Provence.

6. den zájezdu
AIX EN PROVENCE
, krátce navštívíme město Paula Cézanna, katedrála Saint Sauveur, možnost navštívit pravé provensálské trhy, platanová alej Cours Mirabeau. MARSEILLE, největší město Provence, projdeme se starým přístavem, prohlédneme si mj. chrám Notre-Dame de la Garde, odkud se nám otevře nezapomenutelné panorama, starou rybářskou čtvrť Le Panier, variantně fakult. vyjedeme na Château d´If. Večer si můžeme pochutnat na bujabéze. Odjezd do ČR. 

7. den zájezdu  
Návrat do republiky v poledních hodinách (přejezd hranic ČR v cca 11:30 hod). 

Cena zahrnuje

  • dopravu lux. klim. busem,
  • 4x ubytování v hotelu – 2lůžk. klim. pokoje s příslušenstvím,
  • 4x snídani formou bufetu,
  • průvodce CK

Cena nezahrnuje

  • vstupné, fakult. služby, lodičky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

  • 1lůžk. pokoj v hotelu 3400 Kč (povinné při nedoobsazení),  
  • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 280 Kč

Nástupní místa

21.06. - 27.06. Odjezd A, B, L + Plzeň
05.07. - 11.07. Odjezd A, B, L + Plzeň
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Ohlasy klientů

4.7.2019
Dobrý den,
minulý týden jsem se poprvé ve svém životě účastnila se svou kamarádkou zahraničního poznávacího zájezdu. Jednalo se o zájezd do Provence ve Francii.
Měli jsme neuvěřitelné štěstí, že naším průvodcem byla paní Helena Hanáková, která je chodící encyklopedií!! Nechápu, kam se jí všechny ty znalosti v hlavě vejdou :-). Měla nejen historické vědomosti, které prokládala různými vtipnými příběhy, pověstmi a doplňovala je i soukromými zážitky i vtipy, které jsem slyšela poprvé :-) :-).
Od rána, kdy jsme vešli do autobusu až do chvíle, kdy jsme ho večer opustili, byla neustále „pro nás“. Všude tak zajímavě vyprávěla, že jsme se snažili být všichni co nejblíže k ní, abychom slyšeli. Doporučovala, kde mají co dobrého, kde si můžeme koupit upomínkové předměty a kde je to výhodnější. V průběhu celého zájezdu musela řešit x nepříjemností a nikdy nedala najevo sebemenší rozmrzelost. Byla obdivuhodně trpělivá!!!
Ráda bych se také vyjádřila k řidičům tohoto zájezdu, pánům Martinovi a Alešovi. Do V první řadě ale musím ocenit řidičské umění obou pánů. Některé úseky byly abnormálně náročné, ale oni přes ně jezdili, jako kdyby takovými místy projížděli denně. Nám, cestujícím, mnohde vstávaly vlasy hrůzou na hlavě, oni ale ani nemrkli :-). To, jakým způsobem zaparkoval pan Aleš v Avignonu mezi dvěma autobusy, jsme museli ocenit alespoň potleskem, protože nikdo z nás nevěřil, že vážně zaparkuje. Byl to úžasný výkon!!

Rády bychom celé vaší cestovní kanceláři poděkovaly za úžasný týdenní zážitek, za to, že jsme mohly tato krásná místa vidět a hodně se o nich dozvědět.

Lenka a Naďa

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací