Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

FRANCIE - SLAVNOSTI NOVÉHO BEAUJOLAIS

SVĚTOZNÁMÁ AUKCE VÍN V BEAUNE

BURGUNDSKÉ VÍNO A KLÁŠTERY

Kód zájezdu: FR544-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip

Výjimečný zájezd pro milovníky dobrého vína a nejen pro ně. Vydejte se s námi degustovat nejlepší vína vinařů z burgundského kraje. V listopadu budeme moci během tradičních velkých oslav ochutnávat známé mladé francouzské víno „Beaujolais Nouveau“, které je prvním výsledkem vinařů z vinařského kraje Beaujolais. Během zájezdu navštívíme i starobylá městečka oblasti, lemovaná rozsáhlými vinicemi s významnými katedrálami a kláštery, které se řadí mezi památky UNESCO. Zájezd provází Ing. Jiří… Celý popis


Anotace

Výjimečný zájezd pro milovníky dobrého vína a nejen pro ně. Vydejte se s námi degustovat nejlepší vína vinařů z burgundského kraje. V listopadu budeme moci během tradičních velkých oslav ochutnávat známé mladé francouzské víno „Beaujolais Nouveau“, které je prvním výsledkem vinařů z vinařského kraje Beaujolais. Během zájezdu navštívíme i starobylá městečka oblasti, lemovaná rozsáhlými vinicemi s významnými katedrálami a kláštery, které se řadí mezi památky UNESCO.

Zájezd provází Ing. Jiří Choun

Dijon – Beaune – Autun – Vézelay – Auxerre – Chablis – Cluny – Taizé – Brancion – Tournus – Beaujeu – Beaune

Program zájezdu

1. den zájezdu 
V pozdních večerních hodinách odjezd z republiky (překročení hranic ČR v cca 22 hod.).

2. den zájezdu
Příjezd do správního středisko Burgundska DIJON, kdysi sídlo mocných burgundských vévodů, kteří zřídili řád Zlatého rouna (sovička - symbol Dijonu, kostel Notre Dame, exteriér paláce burgundských vévodů), cesta oblastmi nejcennějších burgundských vín – Côte de Beaune a Côte de Nuits (UNESCO), zastavení u zřejmě nejdražší vinice světa Romanée Conti, krátké zastavení u zámku Clos de Vougeot, sídla bratrstva testovacího poháru, Aloxe-Corton s vinicí založenou již Karlem Velikým, ubytování na okraji slavného vinařského města Beaune. Fakult. návštěva slavného salónu vín s degustací nejslavnějších burgundských vín (až 3 tisíce druhů), která budou vydražena na zítřejší aukci.

3. den zájezdu
BEAUNE, procházka uličkami města, SLAVNÁ AUKCE VÍN, slavnostní původ francouzských i zahraničních folklorních skupin, strhující soutěž v otevírání lahví.

4. den zájezdu
AUTUN, římské vykopávky, katedrála z 12. stol., kolej, kde studoval mladý Napoleon a jeho bratři, VÉZELAY, slavná bazilika Máří Magdalény (UNESCO), klíčové místo pro druhou a třetí křížovou výpravu, místo odkud se dodnes vypravují poutníci do Santiago de Compostela, AUXERRE, hlavní město dolního Burgundska, katedrála, sídlo arcibiskupa, významné město pro Janu z Arku i císaře Napoleona, cisterciácký klášter PONTIGNY, zde pobýval v exilu i Tomáš Becket, CHABLIS, malebné městečko, slavná stejnojmenná burgundská bílá vína – degustace. Návrat na ubytování.

5. den zájezdu
Prohlídka CLUNY, clunyjská gotika, zbytky starobylého kláštera a kostela, kdysi největšího v křesťanském světě, místo rané náboženské reformace, zastávka v TAIZÉ, proslulá náboženská komunita, románská kaple Chapaise, starobylé městečko BRANCION. Ani tento den nezůstane bez degustace - den bez vína je dnem ztraceným! Objevíme tajemství tvorby šampaňského, v Burgundsku nazývaného Bourgogne crémant v místě, kde byla vyšlechtěna dnes už i u nás známá odrůda Chardonnay, TOURNUS starobylý klášter s impozantním kostelem sv. Filiberta, jehož počátky se datují až do 10.stol. Dojezd na ubytování v jižním Burgundsku v oblasti Beaujolais.

6. den zájezdu
Panoramatická projížďka malebným kopcovitým krajem Beaujolais, kde si přijdou na své jak milovníci vína - degustace místních vín s možností nákupu, tak ctitelé přírody. Navštívíme literárně světoznámé ZVONOKOSY a ve stylově zařízeném baru se u vína, místních sýrů a uzenin pokocháme vyobrazeními literárních hrdinů, jako byli páter Calaba a Eulálie Čubíčková. V podvečer přejedeme do centra oblasti Beaujolais – do BEAUJEU, kde se zúčastníme bohaté volné degustace nejznámějších vín této oblasti. O půlnoci budeme sledovat bujarou show OTEVÍRÁNÍ NOVÉHO BEAUJOLAIS, které také ochutnáme. Po půlnoci návrat na ubytování.

7. den zájezdu
Po náročném vinařském dnu přesun do BEAUNE, dokončení prohlídky, možnost nákupu nového ročníku vín z kraje Beaujolais, variantně možná návštěva historického hospicu či muzea vína nebo fakult. návštěva středověkých vinných sklepů s degustací. Ve večerních hodinách odjezd domů.

8. den zájezdu
Ráno příjezd do ČR (překročení hranic ČR v cca 5 hod.).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

Dijon - palác burgunských vévodů 2 €
Zámek Clos de Vougeot 7,50 €
Vézelay - bazilika Máří Magdalény 1,50 €
Cluny - muzeum 5 € (s příležitostní výstavou 9 €)
Beaune - muzeum vína 7 €
Beaune - historický hospic 7,50 €
Beaune - fakult. návštěva slavného salónu vín s degustací 690 Kč (platba předem v CK)
Beaune - fakult. návštěva středověkých vinných sklepů s degustací 490 Kč (platba předem v CK)

Kapesné

Dle individuálního zájmu o památky doporučujeme cca 50 €.

Doporučujeme

  • slavná aukce vín v Beaune
  • půlnoční slavnostní otevírání nového Beaujolais - BEAUJOLAIS NOUVEAU
  • oblasti nejcennějších burgundských vín – Côte de Beaune a Côte de Nuits

Nástupní místa

13.11. - 20.11. Odjezd A, B, L + Plzeň Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací