Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

GRAND TOUR SKANDINÁVIÍ

VELKÁ CESTA NA DALEKÝ SEVER

Kód zájezdu: N508-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: turistický hotel/hostel/chatka

Autokarem
Cena na vyžádání

Vydejte se s námi na daleký sever za půlnočním sluncem až na „konec světa“ na Nordkapp. Cesta nám umožní navštívit krásné oblasti Švédska, Finska a Norska. Navštívíme hlavní město Finska - Helsinky, Švédska - Stockholm. Na dalekém severu poznáme nekonečné finské lesy, skalnaté hory souostroví Vesterály a Lofoty nad polárním kruhem. Budeme se plavit velkými skandinávskými trajekty a užívat si nádherných výhledů, jak na Baltu, tak na Norském moři. Více času také strávíme v krásné severské přírodě… Celý popis


Anotace

Vydejte se s námi na daleký sever za půlnočním sluncem až na „konec světa“ na Nordkapp. Cesta nám umožní navštívit krásné oblasti Švédska, Finska a Norska. Navštívíme hlavní město Finska - Helsinky, Švédska - Stockholm. Na dalekém severu poznáme nekonečné finské lesy, skalnaté hory souostroví Vesterály a Lofoty nad polárním kruhem. Budeme se plavit velkými skandinávskými trajekty a užívat si nádherných výhledů, jak na Baltu, tak na Norském moři. Více času také strávíme v krásné severské přírodě - skalní hřeben Koli, nejkrásnější finská hora Saana, ostrov Magerøya a nabízíme i možnost lodního výletu kolem skalnatých skandinávských pobřeží.

Kalmar - Stockholm - Helsinky - Savonlinna - Kerimäki - Napapiiri - NP Saariselkä - Inari - Nordkapp - Alta - NP Kilpisjärvi - souostroví Vesterály a Lofoty - Kabelvag - Reine - Å - Svolvaer - Mo I Rana - Trondheim - Lund

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Odjezd dopoledne z ČR. Přejezd na noční trajekt do Švédska (7,5 hod.).

2. den zájezdu:

Návštěva přístavního města KALMAR u Kalmarského průlivu oddělujícího pevninu a ostrov Öland, starý zámek ze 14. - 16. stol. Dojezd na ubytování do oblasti Stockholmu.

3. den zájezdu:

STOCKHOLM, prohlídka „Benátek severu“, rozložených na ostrovech jezera Mälaren, Gamla Stan - staré město s Královským palácem, kostely, Parlament, vyhlídka z Radniční věže, možnost návštěvy muzea lodi Vasa. Pozdě odpoledne plavba mezi tisíci ostrůvky - nezapomenutelné výhledy - trajektem Stockholm – Helsinky (16 hod., v ceně 4lůžk. kajuty a snídaně).

4. den zájezdu:

Dopoledne připlutí do HELSINEK, hlavního města Finska: centrum města na Senátním náměstí kolem luteránského domu, pravoslavný chrám, prezidentský palác, malebný trh u přístavu, skalní chrám Tempeliaukiokirkko, vyhlídka z věže Olympijského stadionu. Nocleh.

5. den zájezdu:

FINSKÁ JEZERNÍ PLOŠINA, jízda po úzkých šíjích (eskery) mezi labyrintem jezer, nejznámější je esker PUNKAHARJU. Město SAVONLINNA se starým kamenným hradem OLAVINLINNA na ostrově, jedním z nekrásnějších a největších finských hradů. KERIMÄKI, největší dřevěný kostel ve Finsku. Jedinečná vyhlídková skála KOLI nad jezerním systémem Pielinen ve finské Karélii. Nocleh.

6. den zájezdu:

Přejezd na sever Finska. Návštěva vesničky Santa Clause NAPAPIIRI na polárním kruhu, odkud je možné zaslat pozdrav přímo z polární pošty a získat certifikát o překročení polárního kruhu. Národní park SAARISELKÄ s vyhlídkovým vrcholem KAUNISPÄA. Nocleh u jezera Inari.

7. den zájezdu:

Městečko INARI s laponským skanzenem u posvátného jezera. Přejezd do Norska. Ubytování. Večer přejezd podmořským tunelem na ostrov Magerøya. V případě pěkného počasí krátká pěší vycházka s výhledem na NORDKAPP HORN. NORDKAPP - Severní mys, triumfální konec Evropy, výhledy na Severní ledový oceán, příp. i půlnoční slunce. Pozdě v noci návrat na ubytování.

8. den zájezdu:

ALTA (UNESCO) - skalní rytiny a muzeum, asi 3000 skalních rytin z doby kamenné pod širým nebem. Přejezd severskou krajinou plnou vodopádů, fjordů a rozeklaných hor, polární krajinou, která vrcholí u Lyngenfjordenu, kde se nám otevře nádherný pohled na rozeklané horské štíty pohoří Lyngsalpene. Nocleh.

9. den zájezdu:

Pěší výstup na nejkrásnější finskou horu SAANA (1029 m) s širokým rozhledem, která se nachází v NP Kilpisjärvi na norsko-švédsko-finském pomezí. Jedno z nejlepších lososových míst v Norsku, trojité, 600 m dlouhé peřeje MÅLSELVFOSSEN. Nocleh.

10. den zájezdu:

Zastávka u moderní plastiky Kamenný dům v Evenes. Přejezd po kilometr dlouhém mostu Tjelsundbru na souostroví VESTERÁLY. Jízda silnicí s mnoha dlouhými tunely na souostroví LOFOTY. Možnost cca 1,5 hod. dlouhého lodního výletu kolem skalnatého pobřeží v oblasti Lofot. Největší dřevěná katedrála na sever od Trondheimu v KABELVÅGU. Nocleh.

11. den zájezdu:

Souostroví LOFOTY, úchvatné scenérie Severu. Vyhlídková jízda až na konec souostroví Lofoty se zajímavými pohledy na vysoké hory. Malebné rybářské domečky rorbu, sušáky na tresky, tisíce racků. REINE, které bylo několikrát vyhlášeno za nejkrásnější místo Norska. Městečko Å na nejjižnějším cípu Lofot, kde končí nejen lofotská silnice, ale také svět lidí a začíná svět vikingských bohů. SVOLVAER, hlavní město Lofotského souostroví. Nocleh.

12. den zájezdu:

Dopoledne plavba trajektem zpět na norskou pevninu. Cesta divokou krajinou NORDLANDU podél nesčetných jezer a fjordů s okouzlující scenérií majestátních hor. Přestávky na zajímavých místech. Zastávka na NORSKÉM POLÁRNÍM KRUHU. Město na břehu Ranafjordu, obchodní centrum oblasti, plastika Havman v MO I RANA. Mohutné peřeje LAKSFORSEN. Nocleh.

13. den zájezdu:

Přejezd středním Norskem, kolem mnoha malebných divokých vodopádů a jezer. 9hod.prohlídka TRONDHEIMU - třetího největšího města Norska s katedrálou, která je považována za nejkrásnější gotickou stavbu severní Evropy, a mnoho dalších zajímavostí. Noční přejezd.

14. den zájezdu:

Přejezd na jih Švédska do přístavního města Trelleborg. Odpoledne plavba do Rostocku (6 hod.).

15. den zájezdu:

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

Nutné rezervace předem v cestovní kanceláři nejpozději 14 dní před odjezdem zájezdu:

1) Stockholm - Vasa muzeum - zlevněné vstupné 11 € pouze v případě rezervace předem. Platba bude na místě průvodci v Eurech.
2) Lofoty: lodní výlet - 675 NOK nebo 75 €, platba na místě průvodci, výlet se uskuteční v závislosti na dobrém počasí.


Švédsko:
Kalmar: zámek 175 SEK.
Stockholm: Královský palác 160 SEK, Radnice 110 SEK, věž radnice 50 SEK, kostel Storkyrkan 60 SEK, kostel Ridarholmkyrkan 60 SEK, Opera 120 SEK, Židovské muzeum 70 SEK

Finsko:
Hrad Olavinlinna - 10 € + 2 € místní průvodce.
Napapiiri - certifikát na polárním kruhu 4,5 €, foto se Santa Klausem 5 ks foto - 30 €
Inari - Siida Museum - Laponský skanzen - 10 €

Norsko:
Nordkapp - 275 NOK,  děti do 15 let 95 NOK, studenti s ISIC kartou 180 NOK ,(cena se každý rok navyšuje), certifikát na Nordkappu - 65 NOK
Alta - 115 NOK
Målselvfossen - 40 NOK
Kabelvåg katedrála - 35 NOK
Certifikát na norském polárním kruhu - 99 NOK 
Trondheim - katedrála + muzeum + klenoty - 180 NOK, loď na Munkholmen - Mnišský ostrov - 90 NOK zp., pevnost na ostrově - 50 NOK, Královská rezidence – 100 NOK

Kapesné

Celková orientační částka na vstupy (závisí na výběru každého klienta) je cca 35 €, cca 800 NOK + mořský výlet 675 NOK nebo 75 €, cca 350 SEK.

Zajímavosti

Poznávací zájezd Norsko

Norsko pro mnohé lidi znamená cestovatelský ráj s překrásnou přírodou a scenériemi, které berou dech. Zájezdy do Norska jsou velice oblíbené právě mezi milovníky přírody a skandinávské krajiny. V Norsku můžete obdivovat hory a malebná údolí a také fjordy zaříznuté hluboko do norské krajiny. Pojeďte tedy s námi na zájezd do Norska a vychutnejte si všechny tyto norské zajímavosti.


Nástupní místa

12.07. - 26.07. Odjezd J* + Teplice
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací