Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

INDIE - ZLATÝ TROJÚHELNÍK

A KRAJ MAHARÁDŽŮ RADŽASTHÁN

+ VÁRÁNASÍ, ÓRČHA, EROTICKÉ KHAJURÁHO

Kód zájezdu: IND316-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel ***/****

Letecky
Cena na vyžádání

Zájezd nás zavede k nejvelkolepějším památkám Indie, ke kterým bezesporu patří Taj Mahal, růžové město Jaipur i pevnosti a paláce maharádžů v kraji Radžasthán. Zajedeme i na jih Radžasthánu, kde se nachází nádherné džinistické chrámy, které svou zdobností připomínají Alhambru. Při našem velkém okruhu navštívíte i další významné turistické magnety – posvátné Váránasí, starodávnou Órčhu, erotické Khajuráho.Dillí – Agra – Jaipur - Fatéhpur Síkrí – Pushkar – Jodhpur - Mount Abu – Dilvara – Ranakpur… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
polopenze
IND316-19-1 od: 12.11.2019
do: 28.11.2019
zobrazit 14 65 990 Kč Odjeto
KódIND316-19-1
Termínod: 12.11.2019 do: 28.11.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí14
dospělá osoba - polopenze65 990 Kč
Odjeto

Zájezd nás zavede k nejvelkolepějším památkám Indie, ke kterým bezesporu patří Taj Mahal, růžové město Jaipur i pevnosti a paláce maharádžů v kraji Radžasthán. Zajedeme i na jih Radžasthánu, kde se nachází nádherné džinistické chrámy, které svou zdobností připomínají Alhambru. Při našem velkém okruhu navštívíte i další významné turistické magnety – posvátné Váránasí, starodávnou Órčhu, erotické Khajuráho.

Dillí – Agra – Jaipur - Fatéhpur Síkrí – Pushkar – Jodhpur - Mount Abu – Dilvara – Ranakpur – Kumbhalgarh – Udajpur – Váránasí – Sarnath – Khajuraho - Órčha


1. den zájezdu
V dopoledních hodinách odlet z Prahy do Dillí.

2. den zájezdu
V ranních hodinách přílet do DILLÍ (Delhi). Dopoledne první část prohlídky DILLÍ. Největší mešita v Indii Jama Masjid. Dále procházka kolem Indian Gate (Brána Indie), průjezd kolem vládních budov v Novém Dillí. Odpoledne prohlídka Humayunovy hrobky (UNESCO).

3. den zájezdu
Dopoledne přejezd z Dillí do AGRY. Prohlídka Velké červené pevnosti v Agře a slavného TAJ MAHAL. Tento nádherný palác byl postaven císařem Shah Jahan na památku jeho ženy Mumtaz Mahal. Nocleh v Agře.

4. den zájezdu
Dopoledne přejezd z Agry do JAIPURU (Džajpúr). Po cestě zastávka v opuštěném městě FATÉHPUR SÍKRÍ. Město, které zůstalo dokonale zachováno, je mistrovským dílem z pískovce, jehož odstíny postupem dne hrají jemnými růžovými odstíny.

5. den zájezdu
Celodenní prohlídka JAIPURU, nazývaného také Růžové město. Během prohlídky navštívíme pevnost AMBER FORT (vyjížďka na pevnost na džípech či slonech), městský palác, starou observatoř Džantar mantar, exotický Havá Mahal neboli „palác větrů“ aj.

6. den zájezdu
PUSHKAR (Puškar), významné poutní město s jezery a 400 chrámy. Pyšní se 52 ghóty, kde zbožní hinduisté smývají své hříchy a dalo by se tak nazvat „zmenšeným Váránasí“. Nocleh.

7. den zájezdu
Přejezd do Jodhpuru. JODHPUR (Džódhpur), město ztělesňující romantiku Rádžasthánu má majestátní pevnost Mehrángarh vypínající se nad honosnými paláci, bahnitými bazary a pouští Thár. Nocleh.

8. den zájezdu
Přejezd do MOUNT ABU, jediná horská stanice v Rádžasthánu. Projížďka po jezeře Nakki, které je vroubeno koloniálními sídly a letními paláci rádžpútských vládců. Nocleh.

9. den zájezdu
DILVARA, džinistické chrámy v Dilváře patří mezi nejúchvatnější pamětihodnosti v zemi. Skupina 5 mramorových chrámů vyniká neuvěřitelně spletitou a jemnou kamennou dekorací. Skulpturální detaily na branách, pilířích stropech návštěvníkům berou dech. Přejezd na nocleh do Udajpuru.

10. den zájezdu
RANAKPUR, unikátní chrámový komplex v pohoří Arávalí, jemuž vévodí velkolepý Ádimáthův chrám, který je jedním z pěti nejposvátnějších míst pro džinisty. KUMBHALGARH, mohutná pevnost s hradbami, které se jako had vinou na svazích pohoří Arávalí do výšky 1050 m. Říkalo se jí také „Oko Méváru“, neboť panoramatický výhled sahá kilometry daleko. Nocleh.

11. den zájezdu
UDAJPUR, pohádkové město, jehož mramorové paláce a jezera obklopuje prstenec kopců. Městský palác, dílo s jedinečnou architekturou je komplex několika paláců a je nejrozlehlejší v Rádžasthánu. Nocleh.

12. den zájezdu
Přelet do Varanasi s přestupem v Dillí. Nocleh.

13. den zájezdu
Časně ráno projížďka na loďkách po řece Ganze. Prohlídka VÁRÁNASÍ, „věčného města“. Leží na břehu posvátné řeky Gangy. Návštěva textilních přádelen v muslimské čtvrti nebo tzv. Zlatý chrám boha Shivy. Uličky a bazary starého města patří k nejstarším v Indii. Odpoledne návštěva Sarnathu. SARNATH je jedním z nejvýznamnějších budhistických center. Je to místo, kam Buddha přišel se svými pěti učni a konal zde své první kázání poté, co došel osvícení. Prohlédnout si zde můžete Ashokův sloup, budhistické chrámy četných zemí, chrám Mulgandha Kuti Vihar a Dhamekhovu stupu. Nocleh.

14. den zájezdu
Přelet do Kajuraha. Odpoledne prohlídka chrámů KHAJURAHO (UNESCO), chrám je proslaven erotickými sochami a řezbami jejichž předlohou byla slavná Kamasutra. Původně se zde nacházelo 85 objektů, dnes jich je dochovaných pouze 22. Transfer do hotelu, nocleh v Khajurahu.

15. den zájezdu
Transfer busem do Jhansi. Cestou ÓRČHA, historické místo s malebnou polohou na skalnatém ostrově v meandru řeky Bétvy, které sloužilo jako sídelní město bundélských králů a představuje vynikající ukázku rádžpútské bundélské architektury. Cesta vlakem do Dillí. Nocleh.

16. den zájezdu
Dokončení prohlídky DILLÍ. Historický areál v Mehrauli (UNESCO), Quatab Minar - nejvyšší cihlový minaret na světě, Raj Ghat – památník Ghandiho aj. Pozdě večer transfer na letiště.

17. den zájezdu
V ranních hodinách odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • Praha – Dillí – Praha vč. let. tax
 • dopravu dle programu autobusem či minibusem
 • 14x ubytování v hotelích***/****
 • 14x polopenzi
 • 3x vnitřní přelety Udajpur – Dillí, Dillí – Váránasí, Váranásí – Kajuraho
 • přejezd vlakem Džhánsí – Dillí
 • vstupy dle programu¨
 • projížďku lodí po Ganze
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupy mimo program
 • indické vízum
 • spropitné
 • fakult. služby
 • vše ostatní co není uvedeno v „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 1230 Kč

Nástupní místa

12.11. - 28.11. odjezd L6
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Sleva

 • BONUS sleva 2000 Kč při objednávce do 28.2.2019

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací