Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ITÁLIE - BASILICATA A JIŽNÍ KAMPÁNIE

NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE A MĚSTEČKA

MOŘE, HORY A STAROVĚKÉ CHRÁMY

Kód zájezdu: IT424-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip

Kampánie a Basilicata jsou skvělá místa pro dovolenou, snad každý si zde najde něco pro sebe. Pro milovníky historie je v Kampánii přehlídka architektury a umění. Půvabnou a divokou přírodu, fascinující horské útvary, množství řeckých památek a silnou tradici uměleckého řemesla najdeme v Basilicatě. Letos jde do kin bondovka, která se točila v působivých scenériích jihoitalského regionu Basilicata. Po stopách Jamese Bonda se vydáme do města, které svou polohou v kaňonech i specifickou výstavbou… Celý popis


Anotace

Kampánie a Basilicata jsou skvělá místa pro dovolenou, snad každý si zde najde něco pro sebe. Pro milovníky historie je v Kampánii přehlídka architektury a umění. Půvabnou a divokou přírodu, fascinující horské útvary, množství řeckých památek a silnou tradici uměleckého řemesla najdeme v Basilicatě. Letos jde do kin bondovka, která se točila v působivých scenériích jihoitalského regionu Basilicata. Po stopách Jamese Bonda se vydáme do města, které svou polohou v kaňonech i specifickou výstavbou jeskynních obydlí připomíná biblický Jeruzalém. Zveme vás do Matery. Pak zamíříme na místo, které je označované jako evropské Rio de Janeiro. Prohlédneme si historické městečko Maratea, které se lepí na horu s gigantickou sochou Krista. Bydlet budeme v letovisku Capaccio u Tyrhénského moře, kde si užijeme rozlehlé písečné pláže i stinného borového lesa. Na vykoupání vás vezmeme v průběhu zájezdu i k Jónskému moři na východě Basilicaty.

Zájezd provází Mgr. Petra Pavlíková

Capaccio - Paestum - Matera - Lido di Policoro - Rivello - Maratea – hora San Biaggio - NP Cilento - Marina di Camerota

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Kolem poledne odjedeme z ČR do Itálie.

2. den zájezdu:
Dopoledne příjezd do letoviska CAPACCIO. Odpoledne ubytování. Odpočinek na pláži Tyrhénského moře.

3. den zájezdu:
Dopoledne výlet k zachovalým starověkým řeckým chrámům v PAESTU, prohlídka proslulé antické lokality, kde jsou kromě nejzachovalejších klasických svatyní k vidění i hradby, amfiteátr, fórum nebo oltáře. Návštěva muzea s fantastickými antickými freskami. Odpoledne návrat do letoviska a koupání.

4. den zájezdu:
Celodenní výlet na východ Basilicaty – cesta přes LUKÁNSKÉ APENINY. Prohlídka jednoho z nejstarších světových měst – MATERA. Jeskynní obydlí a kostelíky v kaňonech Sassi, kulisy biblických filmů, barokní čtvrť i středověká katedrála. Odpoledne sjezd do největšího letoviska Basilicaty LIDO DI POLICORO a vykoupání v Jónském moři. Večer návrat na hotel.

5. den zájezdu:
Celodenní výlet na západ Basilicaty, prohlídka středověkého městečka RIVELLO v pohoři Monti Sirino. Obec se dělí na římskokatolickou a pravoslavnou část. Poté malebné horské městečko MARATEA, které má prý 44 kostelů. Výjezd na 620 m vysokou horu SAN BIAGGIO s gigantickou sochou Krista, věrnou kopií Kristovy sochy v brazilském Rio de Janeiru, poutní kostel a panoramatické výhledy. Večer návrat na hotel.

6. den zájezdu:
Celodenní výlet do NÁRODNÍHO PARKU CILENTO (UNESCO) k zátoce Policastro. Mysy, zátoky, množství skalnatých útesů a výběžků se strážními věžemi, které jsou důkazem ne příliš klidné minulosti, to je krásná realita NP. Celému pobřeží dominuje svou mohutností skalnatý mys Palinuro, bájné místo římských pověstí. Koupání na pláži malebného městečka MARINA DI CAMEROTA, kde se nachází malý lodní přístav a v centru města spousta barů, pizzerií a typických obchůdků. Možnost lodního výletu podél pobřeží k vyhlášené Modré jeskyni. Večer návrat na hotel.

7. den zájezdu:
Pobyt u moře
v Capacciu. Večer odjezd do republiky.

8. den zájezdu:
Návrat v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Ubytování

  • hotel**** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím a klimatizací. Hotel se nachází ve vyhledávaném přímořském městečku Capaccio u Tyrhenského moře. Snídaně jsou podávány formou italského bufetu, večeře 4-chodové, servírované

Nástupní místa

11.07. - 18.07. Odjezd A, B, L
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací