Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ITÁLIE - KALÁBRIE

NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE A MĚSTEČKA

PRÁZDNINY, JÓNSKÉ MOŘE A ŠPIČKA ITALSKÉ BOTY

Kód zájezdu: IT419-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel / apartmány

Autokarem
Cena na vyžádání

Oblíbené

Před více než 2 700 lety přinesli Řekové na „špičku italské boty“ vinnou révu, olivovníky a svou kulturu. Tuto zemi nazvali jménem Italia. O prázdninách vás zveme do nejjižnějšího regionu pevninské Itálie, který byl ve starověku nejcivilizovanější oblastí západní Evropy a dnes patří k jejím nejchudším regionům. Chybí mu průmysl, zato nabízí průzračné moře různých modrých odstínů, nebetyčné hory a starobylá městečka. Specifická v rámci Itálie je i kalábrijská kuchyně. Santa Maria - Tropea –… Celý popis


Anotace

Před více než 2 700 lety přinesli Řekové na „špičku italské boty“ vinnou révu, olivovníky a svou kulturu. Tuto zemi nazvali jménem Italia. O prázdninách vás zveme do nejjižnějšího regionu pevninské Itálie, který byl ve starověku nejcivilizovanější oblastí západní Evropy a dnes patří k jejím nejchudším regionům. Chybí mu průmysl, zato nabízí průzračné moře různých modrých odstínů, nebetyčné hory a starobylá městečka. Specifická v rámci Itálie je i kalábrijská kuchyně.

Santa Maria - Tropea – zátoka Santa Eufemia – ostrov Stromboli – Capo Vaticano - Scilla – Reggio di Calabria – Pentedattilo - Gerace

Program zájezdu

1. den zájezdu 
V dopoledních hodinách odjezd z ČR do Itálie.

2. den zájezdu  
Kolem poledne příjezd do letoviska SANTA MARIA v oblasti Capo Vaticano, do zátoky GIOIA TAURO pod stolovou horu Monte Porro. Odpoledne ubytování. Koupání na písečné pláži Santa Maria.

3. den zájezdu
Výlet do městečka TROPEA, které se zvedá na 50 metrů vysoké skále nad Tyrhénským mořem a bývá označováno za „barokní balkón Kalábrie“. Prohlédneme si normanskou katedrálu, pokocháme se výhledy na smaragdové moře, ukážeme si barokní paláce, ochutnáme místní speciality a půjdeme se vykoupat na jednu z nejkrásnějších městských pláží celé Itálie v zátoce SANTA EUFEMIA. Návrat na hotel.

4. den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno, odpoledne pro zájemce lodní výlet na ostrov STROMBOLI, který se zvedá nad mořskou hladinu přibližně 60 km od pobřeží Capo Vaticano. Na ostrově si nejdříve projdeme vesnice v typické bílé kubické architektuře. Možnost koupání na jedinečné černé vulkanické pláži. Po setmění poplujeme pozorovat zářivé erupce činné sopky u svahu Sciara del Fuoco (cca 45 €). Návrat na hotel.

5. den zájezdu  
Pobyt u moře
, možnost fakult. výletu vodním taxi na plážičky FOCÚ, které se díky křišťálové vodě a kulise příkrých skal v anketách pravidelně umisťují mezi nejkrásnějšími plážemi celé Itálie. V podvečer procházka na vyhlídky u majáku na mysu CAPO VATICANO. Návrat na hotel.

6. den zájezdu
Celodenní výlet kolem „špičky italské boty“. Postupně navštívíme městečko SCILLA, které oživuje báje o příšeře Skylle, má pitoreskní rybářskou čtvrť i výhledy k sicilským břehům. Místo prohlídky města si můžete vybrat koupání na udržované pláži letoviska Marina Grande, které je hlavním střediskem tzv. Fialkové riviéry. Potom pojedeme podél Mesinské úžiny mezi Apeninským poloostrovem a Sicílií, na rozhraní Tyrhénského a Jónského moře. Navštívíme i největší město Kalábrie – REGGIO DI CALABRIA, projdeme se po působivé promenádě a budeme mít možnost navštívit archeologické muzeum s jedinečnými starověkými řeckými sochami. Alternativně vykoupání v Jónském moři na městské pláži. Odpoledne se zastavíme v „městečku duchů“ PENTEDATTILO, které se lepí na skálu v podobě ďáblovy ruky. Výhledy na jižní úpatí pohoří Aspromonte i na nejjižnější pobřeží pevninské Itálie. Poté cesta podél Jasmínového pobřeží Jónského moře. V podvečer prohlídka středověkého městečka GERACE, které se vypíná na 500 metrů vysoké stolové hoře s výhledy na jónské pobřeží i hory jižní Kalábrie. Návrat na hotel.

7. den zájezdu  
Pobyt u moře
, odpoledne odjezd do ČR.

8. den zájezdu  
Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Ubytování

  • Hotel*** - přímo na pláži v Capo Vaticano - 2lůžk. pokoje s klim. a příslušenstvím,
  • Apartmány 100m od pláže (TRILO – 2x 2 lůžk. ložnice, společný obývací pokoj, kuchyň. kout, soc. zařízení, BILO – 1x 2lůžk. ložnice, obývací pokoj, kuchyň. kout, soc. zařízení)

Nástupní místa

17.07. - 24.07. Odjezd A, B + České Budějovice Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací