Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ITÁLIE - OSTROV ELBA

PERLA TOSKÁNSKÉHO SOUOSTROVÍ

Kód zájezdu: IT404-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip Sleva 55+

Elba, jeden z nejkrásnějších ostrovů toskánského souostroví, jedinečné pláže s malebnými zátokami, tyrkysově modrá voda, nádherné hory vnitrozemí, omračující vyhlídky, zajímavá historie a výtečná gastronomie vytváří z ostrova atraktivní místo nejen pro odpočinkovou dovolenou. Ubytováni budeme v krásném hotelu přímo u pláže nedaleko městeček městečka Capoliveri (UNESCO) a Porto Azzuro. Na své si přijdou milovníci turistiky, doporučujeme využít síť pěších stezek, které křižují celý ostrov i pro… Celý popis


Anotace

Elba, jeden z nejkrásnějších ostrovů toskánského souostroví, jedinečné pláže s malebnými zátokami, tyrkysově modrá voda, nádherné hory vnitrozemí, omračující vyhlídky, zajímavá historie a výtečná gastronomie vytváří z ostrova atraktivní místo nejen pro odpočinkovou dovolenou. Ubytováni budeme v krásném hotelu přímo u pláže nedaleko městeček městečka Capoliveri (UNESCO) a Porto Azzuro. Na své si přijdou milovníci turistiky, doporučujeme využít síť pěších stezek, které křižují celý ostrov i pro příznivce potápění nabízí Elba skvělé podmínky.

Zájezd provází Mgr. Bohuslava Bubeníčková, Ing. Milena Škorpilová

ostrov Elba: Marina di Campo - Portoferraio - San Martino – Procchio beach - NP Arcipelago Toscano - Poggio - Marciana - Marciana Marina - Monte Capanno - Porto Azzuro – poloostrov Calamita - Capoliveri

Program zájezdu

1. den zájezdu
V podvečerních hodinách odjezd z ČR do Itálie.

2. den zájezdu
Nalodění na trajekt, plavba na ostrov ELBA, třetí největší italský ostrov. Odjezd na východní pobřeží, poblíž jedinečného Porto Azzuro a Capoliveri. Ubytování v hotelu u pláže, odpočinek, relaxace, hotelový park plný zeleně s velkým bazénem.

3. den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno, možnosti pěší turistiky, potápění, šnorchlování, popř. fakult. cca 3 hod. plavba podél ostrova s krásnými výhledy na hory a tiché zátoky ostrova (min. 20 osob).

4. den zájezdu
Po stopách Napoleona. Výlet do PORTOFERRAIA, hl. město Elby, někdejší římský přístav, uličky historického centra, středověké hradby a pevnosti, starý přístav Darsena, Napoleonova Villa dei Mulini s nádhernou terasovitou zahradou, pevnost Forte Stella aj. V nedalekých horách, ve vnitrozemí navštívíme druhou Napoleonovu vilu San Martino, sbírky spojené s Napoleonovou osobností. Odpoledne koupání na krásné pláži PROCCHIO BEACH s křišťálovou vodou.

5. den zájezdu
Dopoledne výlet do městečka MARINA DI CAMPO, vyhlášený trh, půvabné historické centrum plné úzkých uliček, starobylá věž, kostely. Odpoledne pobyt u moře, individuální volno, relaxace nebo vycházka k blízkému skalnímu útesu s pevností Forte Focardo, výhledy na Porto Azzuro.

6. den zájezdu
Výlet do vnitrozemí, kamenné vesničky a hory ostrova v Národním parku. POGGIO, půvabná vesnička plná příkrých uliček, nádherné výhledy na Marcianu Marinu a pobřeží. Neméně půvabná středověká MARCIANA, fakult. vyjedeme lanovkou na nejvyšší vrchol ostrova MONTE CAPANNO (1018 m), za jasného počasí s výhledy až na Korsiku. Cestou zpět návštěva „maríny“ a vyhlášeného letoviska MARCIANA MARINA, prohlídka, možnost koupání, oblázkové pláže, skvělá kuchyně. Doporučujeme ochutnat typické a oblíbené Lo Stoccafisso alla Riese (směs ančoviček, rajčat, bazalky, cibule, černých oliv a kapar).

7. den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno a půldenní výlet v jihovýchodní části ostrova. Čeká nás rybářské městečko PORTO AZZURO s pevností Longone, vybudovanou Filipem III. Španělským, historické centrum náměstím. Poloostrov CALAMITA, významné naleziště minerálů (ametystu, růžového křemene, turmalínu aj.), ostře se zvedající Monte Calamita se svými 413 m. a vnitrozemské CAPOLIVERI (UNESCO) ostrovní městečko obklopené známými vinicemi, na vrcholu kopce s úzkými, příkrými uličkami a závratnými výhledy.

8. den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno. V odpoledních hodinách odjezd na pevninu a do republiky.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • SLEVA 55+ ze základní ceny 3%

Orientační ceny vstupného

PISA - dóm 2 €
PISA - baptistérium 5 €
PISA - Šikmá věž 18 €
Ostrov Elba - Villa dei Mulini 5 €
Ostrov Elba - Villa San Martino 5 €
Ostrov Elba - plavba lodí podél ostrova 20 €
Ostrov Elba - lanovka Monte Capanno 16 €
Ostrov Elba - místní doprava z hotelu do Portoferraia 2,50 €

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvu památek doporučujeme na vstupy cca 80 €

Ubytování

  • hotel Le Acacie**** se nachází kousek od pláže, v zeleni krásného parku nedaleko městečka Capoliveri, které je považováno za jedno z nejkrásnějších na Elbě. K dispozici je velký bazén, bar, privátní pláž s barem i restaurace v zahradě s výhledem na moře. Plážový servis je v ceně. Pokoje jsou vkusně vybaveny, mají vlastní sociální zařízení, fén, telefon, minibar, TV/SAT, ventilátor, klimatizaci.

Nástupní místa

13.06. - 21.06. odjezd A, B
05.09. - 13.09. odjezd A, B
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací