Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ITÁLIE - TURISTIKA V ITALSKÝCH DOLOMITECH

POBYT V HOTELU U JEZERA MISURINA

Kód zájezdu: IT605-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Oblíbené Bonus za včasné přihlášení

Tento program je koncipován tak, že si na své příjdou jak vášniví příznivci horské turistiky, tak i pouze milovníci krásných výhledů a přírodních scenérií. Ubytování v kouzelném horském hotelu přímo u jezera Misurina je ideálním výchozím bodem k poznávání krás Dolomit. Navštívíme místa, která se staly pojmem Monte Piano, Cinque Torri, Tre Cime di Lavaredo, Marmolada, průsmyky Falzarego a Pordoi. Fantastické hory s krásnými výhledy ale i pozůstatky doby minulé. I v těchto nejvyšších nadmořských… Celý popis


Anotace

Tento program je koncipován tak, že si na své příjdou jak vášniví příznivci horské turistiky, tak i pouze milovníci krásných výhledů a přírodních scenérií. Ubytování v kouzelném horském hotelu přímo u jezera Misurina je ideálním výchozím bodem k poznávání krás Dolomit. Navštívíme místa, která se staly pojmem Monte Piano, Cinque Torri, Tre Cime di Lavaredo, Marmolada, průsmyky Falzarego a Pordoi. Fantastické hory s krásnými výhledy ale i pozůstatky doby minulé. I v těchto nejvyšších nadmořských výškách budeme neustále narážet na připomínky bojů z období 1. svět. války.

Zájezd provází Aleš Jůza

Lago di Braies – Misurina - Monte Piano – Passo Falzarego – Cinque Torri - Cortina d´Ampezzo – Passo Pordoi – Terasa Dolomit - Marmolada – Col de Varda - Tre Cime di Lavaredo

Program zájezdu

1. den zájezdu:
V pozdních večerních hodinách nástup dle objednaných nástupních míst.

2. den zájezdu:
Odjezd z ČR (hranice v cca 1:00 hod) do Rakouska. Ráno průjezd údolím Pustertal přes italské středisko Toblach, v jehož okolí se nachází pověstný Alpský val. Dopoledne procházka kolem kouzelného jezera LAGO DI BRAIES (1493 m). Odpoledne ubytování v hotelu u jezera MISURINA (1756 m). Odpoledne pěšky nebo horským taxi na vrchol stolové hory MONTE PIANO (2 325 m). Ploché vrcholové plato je rozděleno sedlem na 2 vrcholy. Za 1. světové války tu probíhaly boje mezi rakouskými a italskými vojsky. Ještě dnes jsou tu k vidění zákopy, střelecké bunkry a ubikace mužstva.

3. den zájezdu:
Po snídani VELKOU DOLOMITSKOU CESTOU do průsmyku PASSO FALZAREGO (2105 m) a výjezd kabinkovou lanovkou k chatě LAGAZUOI, v okolí jsou k vidění bývalá palebná postavení a ubikace rakouských vojáků. Zájemci mohou sestoupit zpět k autobusu i 1100 m dlouhou italskou minovou štolou (baterky s sebou). Odpoledne opět pěšky nebo lanovkou k CINQUE TORRI (Pět věží) s nádhernými rozhledy na „růžový“ masiv Tofana (3243 m), rozeklaný masiv Fanes (3077 m) a další vrcholy. Muzeum pod širým nebem, cestou zpět do hotelu prohlídka známého lyžařského střediska CORTINA D´AMPEZZO.

4. den zájezdu:
Poznávání oblasti SELLA (3152 m). Výjezd do průsmyku PASSO PORDOI (2242 m) a odtud lanovkou na „Terasu Dolomit“ (2950 m ) s nezapomenutelnými výhledy na Antelao, Pelmo, Civettu, Marmoladu, Pale di San Martino. Poté turistika BINDELOVOU CESTOU s výhledy na Marmoladu k přehradě Fedaia (2053 m) napájené vodami z tajícího ledovce. Méně zdatní mohou cestu k přehradě absolvovat autobusem. Z Malga Ciapela (1450 m) vyjet lanovkou na MARMOLADU (3343 m), setkání s ledovcem, krásné vyhlídky z nejvyššího vrcholu Dolomit. Návrat na ubytování.

5. den zájezdu:
Po snídani procházka kolem jezera MISURINA nebo výjezd lanovkou na COL DE VARDA (2106 m) s překrásnými výhledy na jezero a okolní hory. Odpoledne výjezd autobusem vysokohorskou panoramatickou silnicí k symbolu Dolomit TRE CIME DI LAVAREDO (2999 m), turistika různé náročnosti s nezapomenutelnými výhledy na Sextenské Dolomity. Večer odjezd domů, noční průjezd Itálií a Rakouskem.

6. den zájezdu:
Příjezd do ČR v ranních hodinách (5:00 hod).

Poznámka: U turistických tras je možné volit i lehčí varianty nebo individuální program u jezera Misurina

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • BONUS pojištění zdarma při objednání zájezdu do 10.2.2020

Nástupní místa

08.09. - 13.09. odjezd D + Ostrava (+500)
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací