Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ITÁLIE - ÚDOLÍ AOSTA

NP GRAN PARADISO, MILANO A TURÍN

Kód zájezdu: IT581-20-1 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip Sleva 55+

Nedotčená krajina NP Gran Paradiso s pohledy na stejnojmenný čtyřtisícový vrchol, krásné údolí Vall d´Aosta obklopené horami a věčně zasněženými vrcholy, kde budeme po celý zájezd ubytování. Můžeme se těšit výhledy na Mont Blanc, Gran Paradiso a další alpské velikány, majestátní štíty, vyhlídky, krajinu utvářenou ledovci ale i římské památky Aosty, Milano s největší gotickou stavbou Itálie, Turín se slavnou minulostí a barokními stavbami a horské městečko Courmayer pod nejvyšší horou Evropy,… Celý popis


Anotace

Nedotčená krajina NP Gran Paradiso s pohledy na stejnojmenný čtyřtisícový vrchol, krásné údolí Vall d´Aosta obklopené horami a věčně zasněženými vrcholy, kde budeme po celý zájezd ubytování. Můžeme se těšit výhledy na Mont Blanc, Gran Paradiso a další alpské velikány, majestátní štíty, vyhlídky, krajinu utvářenou ledovci ale i římské památky Aosty, Milano s největší gotickou stavbou Itálie, Turín se slavnou minulostí a barokními stavbami a horské městečko Courmayer pod nejvyšší horou Evropy, která tvoří přirozenou hranici mezi Itálií a Francií.

Milano - Valle d´Aosta – Courmayeur – NP Gran Paradiso - Cogne – údolí Valnontey - Aosta – pevnost Bard - Turín

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Odjezd ve večerních hodinách do Itálie.

2. den zájezdu:
Ráno příjezd do MILÁNA, metropole proslulá jako město módy, město Leonarda da Vinci. Prohlídka centrálního náměstí Piazza Duomo se slavnou fenomenální gotickou katedrálou Duomo, kaple sv. Gotharda, Zlatý čtyřúhelník Quadrilatero d´Oro, náměstí Leonarda da Vinci, budova milánské Opery aj. Odpoledne pokračujeme do údolí Valle d´Aosta na ubytování.

3. den zájezdu:
Výlet údolím VALLE D´AOSTA. Přitažlivé městečko COURMAYEUR, majestátní alpské štíty. Výjezd lanovkou na Montblanský horský masív na italsko-francouzském pomezí, do oblasti věčného ledu a sněhu Punta Helbronner (3462 m). Odměnou nám budou úchvatné výhledy na samotný vrchol Mont Blanc (4808 m). Unikátním dílem moderní techniky je 15 km dlouhá lanovka přes nekonečné ledové pláně Trans Mont Blanc, propojující Punta Helbronner na italské straně masívu s Aiguille du Midi na francouzské straně.

4. den zájezdu:
Jedinečný kout přírody NP GRAN PARADISO, skutečný ráj pro ty, kdo touží poznat neporušenou alpskou krajinu, utvářenou ledovci a divokými horskými říčkami. Průjezd údolím Valle di Cogne do národního parku. Městečko COGNE, proslulé výrobou krajek, vstupní brána parku a odtud podnikneme pěší výlet do údolí VALNONTEY, které se táhne až pod ledovce čtyřtisícového Gran Paradisa, podmanivá podívaná na ledovce, nedotčená krajina s alpinskou květenou. Při zpáteční cestě na hotel navštívíme město AOSTA, obklopené horami a věčně zasněženými vrcholy. Procházka a prohlídka vč. významných římských památek, Augustův oblouk, římský most z 1. stol., Porta Pretoria, katedrála, Sant´Orsso aj.

5. den zájezdu:
Průjezd údolím Aosta, zastávka u monumentální pevnosti FORTE DI BARD a odjezd do TURÍNA, města se slavnou minulostí, bývalého hl. města sardinsko-piemontského království, jehož barokní stavby jsou zde zasazeny do scenérie alpského podhůří. Náměstí Piazza Castello, Královský palác, Porta Platina, zahrady Venaria, chrám San G. Battista, kostel J. Křtitele s proslulým turínským plátnem, hrad Borgo Medioevale, nádherné náměstí Piazza San Carlo, dominanta města Mole Antonelliana (167 m vysoká věž) – nejvyšší zděná budova světa, fakult. lze vyjet výtahem na vyhlídkovou plošinu, výhledy na Alpy a údolí řeky Pád, aj. Pro zájemce možná návštěva slavného Muzea automobilů, které mapuje modely od 15. stol až dodnes. V podvečerních hodinách odjezd do ČR.

6. den zájezdu:
Předpokládaný návrat v ranních hodinách do ČR.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • Sleva 55+ ze základní ceny zájezdu 3%

Doporučujeme

údolím Valnontey pod ledovce Gran Paradisa
městečko Courmayeur
vyhlídka z Mole Antonelliana

Nástupní místa

08.09.-13.09. Odjezd A, B, L

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací