Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

JAPONSKO, OKRUH NA HONŠÚ

METROPOLE V DOBĚ KVĚTU SAKUR

PAMÁTKY UNESCO, POSVÁTNÉ CHRÁMY, FILOSOFIE ZEN, SAKURY

Kód zájezdu: JAP312-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Bonus za včasné přihlášení

Zájezd do země vycházejícího slunce do Japonska, které je zemí kontrastů. Na jedné straně dávné tradice, na straně druhé je pak Japonsko synonymem vědeckého pokroku. Poznáme obojí a vybrali jsme pro návštěvu nejhezčí období roku, na jaře, kdy po celém Japonsku rozkvétají sakury a země patří k nejkrásněji zbarveným scenériím planet. V průběhu zájezdu navštívíme všechna historická hlavní města země s jejich nádhernými chrámy a svatyněmi, nezapomenutelné Kjóto, pulsující Tokio, Jokohamu či Osaku… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
bez stravy
JAP312-19-1 od: 24.03.2019
do: 04.04.2019
9 69 990 Kč Odjeto
JAP312-19-2 od: 04.04.2019
do: 15.04.2019
zobrazit 9 69 990 Kč Odjeto
KódJAP312-19-1
Termínod: 24.03.2019 do: 04.04.2019
Nástupní místa -
Počet nocí9
dospělá osoba - bez stravy69 990 Kč
Odjeto
KódJAP312-19-2
Termínod: 04.04.2019 do: 15.04.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí9
dospělá osoba - bez stravy69 990 Kč
Odjeto

Zájezd do země vycházejícího slunce do Japonska, které je zemí kontrastů. Na jedné straně dávné tradice, na straně druhé je pak Japonsko synonymem vědeckého pokroku. Poznáme obojí a vybrali jsme pro návštěvu nejhezčí období roku, na jaře, kdy po celém Japonsku rozkvétají sakury a země patří k nejkrásněji zbarveným scenériím planet. V průběhu zájezdu navštívíme všechna historická hlavní města země s jejich nádhernými chrámy a svatyněmi, nezapomenutelné Kjóto, pulsující Tokio, Jokohamu či Osaku.

Osaka – hrad Himedži – zahrada Kokoen – chrám Horjudži – Nara – Kjóto – Tokio – Kamakura – Jokohama - Nikkó


1. den zájezdu 
Odlet z Prahyz průvodcem.

2. den zájezdu
Přílet do Osaky v podvečerních hodinách. Přejezd do hotelu, ubytování.

3. den zájezdu
OSAKA
, třetí největší město a kulinářské centrum země. Návštěva nejzajímavějších míst - Umeda Sky Building – futuristická stavba s proskleným výtahem a vyhlídkou ve 173 m, nádherný osacký hrad s pevností původně z 16. stol., chrám Šitennodži, který je považován za kolébku japonského buddhismu, rušné starobylé centrum Dotonbori s obrovským množstvím restaurací, barů a heren.

4. den zájezdu  
Bílý hrad HIMEDŽI, jeden ze symbolů Japonska, známý z filmu Poslední samuraj. Nejvelkolepější z 12 dochovaných feudálních hradů na vysokém útesu přezdívaný „pevnost bílé volavky“, vrcholný příklad samurajského hradu. Impozantní opevnění, pěkné zahrady se sakurami. Zahrada KOKOEN, kompozice devíti malých zahrad z období Edo na půdorysu původních samurajských domů.

5. den zájezdu  
Cesta do první japonské metropole z 8. století, Nary. Cestou návštěva chrámu HORJUDŽI, jedny z nejstarších dřevěných staveb na světě z 6. – 7. stol., nádherná pětipatrová pagoda patří k nejpamátnějším svého druhu. NARA, starobylé město a velkolepé centrum budhismu, nejvýchodnější výspa Hedvábné stezky. Návštěva narského parku s řadou významných chrámů a toulajících se jelínků. Nejvýznamnější chrám Tódaidži se síní velkého Buddhy (největší bronzová podobizna Buddhy na světě), Velká šintoistická svatyně Kasuga, malebná zahrada Isuien z období Meidži.

6. den zájezdu
KJÓTO
, stará císařská metropole plná náboženských paláců a zahrad, s přestávkami od 8. do 19. stol. hlavní město. Chrám Tódži s nejvyšší pagodou v Japonsku, impozantní chrám Sandžúsangendó s hlavní síní, která je nejdelší dřevěnou stavbou světa a ukrývá 1001 soch. Starobylá čtvrť Gion s kamennými uličkami, nejznámější čtvrť gejš, oblast místní keramiky. Chrám Čionin s kolosální největší bránou v Japonsku, zenový chrám Nanzenži v borovicovém háji. Na závěr procházka tzv. Filozofovou stezkou podél vodního kanálu lemovaném sakurami ke Stříbrnému pavilonu, kde vznikl pověstný čajový obřad.

7. den zájezdu
KJÓTO
, dokončení prohlídky nejvýznamnějších památek. Chrám Ninnadži s nebetyčnou pagodou a zahradou se sakurami, úchvatný Zlatý pavilon, bývalé sídlo shóguna, který se zrcadlí v jezírku, hrad Nidžó s neobvykle zdobenými interiéry. V Kjótu se rovněž podíváme do oblasti trhů se všemi možnými potravinami i hotovými jídly, či do oblasti večerního života.

8. den zájezdu
Přejezd do TOKIA vysokorychlostním šinkanzenem a začátek prohlídky hlavního města, západní část TOKIA. Západní Šindžuku, centrum moderních výškových budov, Tokijská radnice (výhled z observatoře na nejvyšším patře), zajímavá atria mrakodrapů. Východní Šindžuku, čtvrť zábavy, pánských barů a nočního života. Hlavní tokijská svatyně Meidži a okolí (olympijský stadion, čtvrť Haradžuku centrum alternativní módy), čtvrť Šibuja oblast módy i klubů a heren (pachinko).

9. den zájezdu
KAMAKURA
, přímořské město chrámů a zalesněných vrchů, v 12. – 14. stol. hlavní město. Slavný Velký Buddha, bronzová socha z roku 1252, skromný elegantní chrám Hasedera s četnými sochami malých dětí i velkolepá svatyně Hačimangú. Kamakura je rovněž centrem zen-buddhismu, jsou zde 3 z pěti velkých zenových chrámů, návštěva chrámu Kenčódži, odkud se šířilo učení zen. JOKOHAMA, jeden z nejvýznamnějších přístavů v Asii. Nová moderní architektura je v celé oblasti přístavu a doků, možnost výjezdu nejrychlejším výtahem světa na vyhlídku na Landmark Tower, 296 m.

10. den zájezdu  
NIKKÓ
, město starých chrámů, které si v 17. století zvolil významný šogún za místo svého mauzolea. Chrámy upoutají svou bohatou výzdobou, pozlacením, krásnými motivy zvířat a květin. Svatyně Tóšógú s nejúchvatnější výzdobou, řadou krásně zdobených bran. Svatyně Taijúinbjó rovněž krásně zdobená a nádherně umístěná v cedrovém háji. Dále lze navštívit svatyně Futarasan s obrovskou bronzovou bránou, či chrám Rinnódži se Síní tří Buddhů.

11. den zájezdu  
TOKIO
, prohlídka centra metropole. Návštěva zahrad Císařského paláce, pohled na sídlo dnešního císaře, dále pak „místní Eiffelovka“ Tokyo Tower s vyhlídkou na město. Možnost lodního výletu od přístavu na sever po řece Sumido pod 13 různorodých mostů, oblastí moderní architektury. V severní části města chrám Sensódži, nejposvátnější a nejvelkolepější chrám v Tokiu. Ke chrámu vede ulička plná obchodů s tradičními výrobky, kde je možno nakoupit řadu suvenýrů. Okolní čtvrtě vyhlášené obchody se sakrálním zbožím. Na závěr velkolepé centrum Tokia – Ginza, moderní čtvrť s velkými obchodními domy. V nočních hodinách odlet z Tokia.

12. den zájezdu
Přílet do Prahy.


Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha – Osaka, Tokio - Praha vč. letištních tax a poplatků
  • 9x ubytování v hotelu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
  • veškerou dopravu vlaky a šinkanzeny dle programu
  • metro a autobusy ve městech dle programu
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • vstupné, fakult. služby, spropitné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

  • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 980 Kč

Nástupní místa

24.03. - 04.04. Odjezd L2, L3
04.04. - 15.04. Odjezd L2, L3 Přehled nástupních míst najdete ZDE

Sleva

  • BONUS při objednání zájezdu do 30.11.2019 sleva 2000 Kč

Orientační ceny vstupného

Osaka – cca 2500 JPY
Horjúdži – 1500 JPY
Nara: Isuien 900 JPY, Todaidži 500 JPY, Kasuga 500 JPY
Himedži – 1100 JPY
Kjoto: Todži 600 JPY, Sandžusangendo 500 JPY, Stříbrný pavilon 500 JPY, Kiomidzu 300 JPY, Ninandži 500 JPY, Zlatý pavilon 400 JPY, Nijo castle 600 JPY
Kamakura: Hasedera 300 JPY, Velký Budha 200 JPY, Kenčodži 300 JPY, Jokohama Sky Garden 1000 JPY
Nikó: 2 svatyně 900 JPY, Thoshuga 1300 JPY
Tokio: Tower 900 JPY/1800 JPY až nahoru, loď 740 JPY, zahrada Hama 300 JPY.


Kapesné

Celková orientační částka na vstupy je 22 000 JPY (220 USD).

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací