Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

KALIFORNIE, NEVADA, ARIZONA

METROPOLE A NÁRODNÍ PARKY

S LEHKOU TURISTIKOU

Kód zájezdu: USA325-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: turistický hotel, motel

Letecky
Cena na vyžádání

Rozmanitost Kalifornie nezná mezí! Ať už se budete procházet po mostě Golden Gate, popíjet kalifornské víno nebo se necháte unášet nekončícími výhledy v Yosemitech, slunečná Kalifornie vás chytne za srdce a otevře vám bránu k prozkoumávání dalších národních parků divokého Západu, které s námi můžete navštívit na dalších zájezdech. My si v rámci tohoto putování vyzkoušíme i vlastní štěstí ve hře v nejvýznamnějších městech zábavy, která však už leží na území jinak téměř opuštěného pouštního státu… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
bez stravy
USA325-19-1 od: 01.06.2019
do: 21.06.2019
zobrazit 19 65 990 Kč Odjeto
USA325-19-2 od: 22.07.2019
do: 11.08.2019
zobrazit 19 68 990 Kč Odjeto
USA325-19-3 od: 01.09.2019
do: 21.09.2019
zobrazit 19 65 990 Kč Odjeto
KódUSA325-19-1
Termínod: 01.06.2019 do: 21.06.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí19
dospělá osoba - bez stravy65 990 Kč
Odjeto
KódUSA325-19-2
Termínod: 22.07.2019 do: 11.08.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí19
dospělá osoba - bez stravy68 990 Kč
Odjeto
KódUSA325-19-3
Termínod: 01.09.2019 do: 21.09.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí19
dospělá osoba - bez stravy65 990 Kč
Odjeto

Rozmanitost Kalifornie nezná mezí! Ať už se budete procházet po mostě Golden Gate, popíjet kalifornské víno nebo se necháte unášet nekončícími výhledy v Yosemitech, slunečná Kalifornie vás chytne za srdce a otevře vám bránu k prozkoumávání dalších národních parků divokého Západu, které s námi můžete navštívit na dalších zájezdech. My si v rámci tohoto putování vyzkoušíme i vlastní štěstí ve hře v nejvýznamnějších městech zábavy, která však už leží na území jinak téměř opuštěného pouštního státu Nevada - Las Vegas a Reno. Národní park Grand Canyon v Arizoně je naprostou perlou tohoto programu. Pojeďte s námi na cestu opravdovým turistickým rájem, který během tohoto zájezdu detailně prozkoumáte, budete mít možnost si nejkrásnější pěší stezky projít a nebudete se vracet domů s pocitem, že jste některá místa jen míjeli.

Los Angeles – NP Joschua Tree – Hidden Valley – Pioneertown – Las Vegas – Grand Canyon – Artist´s Palette – Owens Valley – NP Yosemite – Sonora – Rena – Gold County – Sacramento – Napa Valley – Union Square – Transamerica Redwood park – Alcatraz – Golden gate most – Peninsula – San Jose – NP Kings Canyon – NP Sequoia - Malibu


1. den zájezdu
Odlet z Prahy do LOS ANGELES, transfer na ubytování, dle času příletu možnost večerní procházky či projížďky městem.

2. den zájezdu 
Dnes prozkoumáme město uzavřené mezi horami, oceánem a pouští – LOS ANGELES. Není člověka, který by neznal BEVERLY HILLS a HOLLYWOOD, které turisty přitáhují jako magnet. V Beverly Hills uvidíme rezidenční sídla filmových hvězd, golfová hřiště a přepychové butiky na Rodeo Drive, na křižovatce Hollywood Boulevaru a Vine Street si pořídíme fotografii proslulého chodníku slávy s otisky rukou a nohou slavných herců. O kousek dále stojí divadlo EGYPTIAN THEATER, kde se konala první hollywoodská premiéra v r. 1922 (Robin Hood). Pro zájemce je připravena možnost návštěvy některého z filmových studií, např. UNIVERSAL či WARNER BROS STUDIOS.

3. den zájezdu 
Přes oblast Dolní pouště s oázou PALM SPRINGS se dostaneme do oblasti překrásných západů, i východů, slunce, do NP JOSHUA TREE bohatě porostlého jukovníky dosahujícími výšek až 15 m. Po turistické stezce v hlavní oblasti parku se dostaneme k přehradě BARKER DAM a dále do HIDDEN VALLEY nechvalně proslulého díky zlodějům dobytka. V případě dostatku sil budeme pokračovat až k LOST HORSE MINE, kde se dosud nacházejí neporušená stavení.

4. den zájezdu 
Ještě než se vydáme na průjezd dramatickou scenérií MOHAVSKÉ POUŠTĚ, vydáme se na výlet do dávné minulosti, do centra Starého západu, kterým je městečko PIONEERTOWN, odpoledne překročíme hranici nejopuštěnějšího státu USA, kterému vévodí město hazardu zasazené v nekonečné poušti - LAS VEGAS. Kdo bude chtít, může si hazard vyzkoušet na vlastní kůži v některém z kasín, nebo se jen tak procházet po Las Vegas Boulevardu, kterému spíše říkají všichni Strip, a vychutnávat si atmosféru římských paláců, pirátských ostrovů, egyptských pyramid či Paříže.

5. den zájezdu
Ráno odjezd do Arizony na západní stranu GRAND CANYONU, kterou střeží indiánský kmen Hualapajů. Následuje úchvatná krátká pěší cesta po hraně Grand Canyonu a prohlídka původních domků Hualapajů. Pro zájemce možnost vzrušující procházky po prosklené vyhlídce SKYWALK zavěšené 1220 m nad dnem kaňonu, kterým protéká řeka Colorado, nebo letu helikoptérou (cenová nabídka bude rozesílána cca 1 měsíc před odletem). Na zpáteční cestě zastavíme na hranici Arizony a Nevady, abychom si prohlédli nejslavnější přehradu světa - HOOVER DAM. Večer návrat do Las Vegas.

6. - 7. den zájezdu 
Z Las Vegas přejedeme na nejteplejší místo na západní polokouli, do ÚDOLÍ SMRTI, kde zamíříme na vyhlídku ZABRISKIE POINT, která nabízí výhledy na zlatavě zbarvené údolí v podobě vln. Přejedeme do oblasti ARTIST‘S PALETTE, která se vyznačuje barevnou mozaikou erodovaných úbočí připomínající krajinu na Islandu. Navštívíme nejníže položené místo na západní polokouli - jezero Badwater překypující sírany a chloridy (-86 m). Autem budeme pokračovat stále více na sever, dostaneme se k pásu písečných dun MESQUITE FLAT SANDS DUNES připomínajících Saharu.

8. den zájezdu
Projedeme impozantním údolím OWENS VALLEY, budeme míjet nejvyšší horu kontinentálních Spojených států - Mount Whitney (4 349 m) až dojedeme do oblasti MAMMOTH LAKES s památníkem Devil’s Postpile (modrošedé čedičové sloupy dosahující výšky až 18 m), odtud se pěšky vydáme podél řeky San Joaquin až k vodopádům Rainbow Falls. Odpoledne dojedeme k jezeru MONO LAKE, které leží na sopečné náhorní plošině, ze kterého vyčnívají zajímavé vápencové útvary.

9. - 10. den zájezdu
Lehká turistika v jednom z nejkrásnějších NP osídleném kojoty či medvědy - NP YOSEMITE. Vydáme se po stopách původních obyvatel, indiánů Miwoků a přeneseme se do doby „Zlaté horečky“, kdy zdejší území začali osídlovat první bělocši. Ocitneme se u mokřadů Tuolomne s rozkvetlými barevnými květinami. Uvidíme 1000 m vysoký žulový útes EL CAPITAN, z vyhlídky Glacier Point se nám dostane úžasného výhledu na celé Yosemitské údolí včetně nejkolmějšího útesu v Severní Americe - HALF DOME. Po oblíbené pěší stezce Mist Trail dojdeme k divokému vodopádu VERNAL FALL.

11. den zájezdu
Přes romantické „zlatokopecké“ městečko SONORA s četnými viktoriánskými domky projedeme až k jednomu z nejčistších, ale zároveň nejstudenějších jezer v Americe - LAKE TAHOE, které leží vysoko nad údolím, obklopené lesy a vrcholky hor. Večer dojedeme do největšího maloměsta na světě, do RENA (Nevada), které je nejen oblíbeným městem hazardu (stejně jako Las Vegas), ale zároveň má úžasnou polohu na úpatí Sierry Nevady.

12. den zájezdu 
Zpět do Kalifornie, do oblasti GOLD COUNTY (Zlatonosné země), jejíž centrem je hl. město Kalifornie SACRAMENTO. Prohlídka Starého Sacramenta, procházkou po nábřežní promenádě k železničnímu muzeu California State Railroad Museum. Návštěva Státního kapitolu, která je jakousi menší kopií Kapitolu ve Washingtonu DC. Odtud pojedeme dál do vinařského kraje NAPA VALLEY. Ochutnávka vína.

13. den zájezdu
Výjezd k Pacifiku, do oblasti NÁRODNÍHO POBŘEŽÍ POINT REYES bičovaného vlnami, kterému dominuje maják a pláž Drake‘s Beach, kde údajně přistál v r. 1579 Sir Francis Drake. Poté odjezd do San Francisca.

14. den zájezdu 
Prohlídka centra města začne na UNION SQUARE s obchodními domy a butiky, návštěva „malé Broadwaye“ - divadelní čtvrti na GEARY STREET. Přes FINANČNÍ ČTVRŤ s mrakodrapy se dostaneme na trh FERRY PLAZA FARMERS MARKET, kde ochutnáme místní produkty. Trochu odpočinku si užijeme v TRANSAMERICA REDWOOD PARKU s vodotrysky, který leží přímo před památnou budovou TRANSAMERICA PYRAMIDE (symbol San Francisca podobně jako most Golden Gate). Kolem budovy sanfranciského rodáka Francise F. Coppoly COLUMBUS TOWER projdeme do jiného světa, do ČÍNSKÉ ČTVRTI, kde žije 2. největší čínská komunita mimo Asii a které dominují sochy Buddhů, bylinkářské lékárny, pestrobarevné chrámy, trhy s tropickým ovocem a rybami. Individuální poznávání okolí, pro zájemce návštěva muzea lanovek CABLE CAR MUSEUM.

15. den zájezdu 
Nezapomenutelná plavba na skalnatý ostrůvek ALCATRAZ, kdysi nejobávanější věznicí (viz. příplatky), kde byl vězněn např. Al Capone. Během tohoto výletu navštívíme samotnou věznici. Poté se přemístíme k NÁRODNÍMU HISTORICKÉMU PAMÁTNÍKU FORT POINT, který stojí na pobřeží bičovaném mořskými vlnami. Zde budeme obdivovat oranžové věže milovaného GOLDEN GATE MOSTU. Později odpoledne navštívíme ITALSKOU ČTVRŤ s úzkými uličkami a kavárničkami a po Filbertových schodech vystoupáme na vrch TELEGRAPH HILL s budovou COIT TOWER, ze které se naskýtají úžasné výhledy na město. Nesmíme minout ani slavnou klikatou ulici LOMBARD STREET.

16. - 17. den zájezdu 
Přes poloostrov PENINSULA přejedeme podél zátoky a Křemíkového údolí SILICON VALLEY do města SAN JOSE, abychom se dostali až do širokého Centrálního údolí, odkud odbočíme do divokého NP KINGS CANYON s bludištěm kaňonů. Vydáme se na příjemnou procházku stezkou Big Stump Trail plnou bujné vegetace (lilie, fialky atd.), které dominuje obří strom General Grant. Projedeme Královským kaňonem a přejedeme do NP SEQUOIA plného obřích sekvojí, borovic a jedlí. Zastávka u největší sekvoje General Sherman, průjezd Tunelovým kmenem. V případě dostatku času krátký výstup na žulový monolit Mono Rock s výhledem.

18. - 19. den zájezdu
Z Centrálního údolí se přesuneme do zátoky SANTA MONICA BAY s krásnými dlouhými písčitými plážemi. Navštívíme proslulou surfařskou oblast v MALIBU, vykoupeme se na pláži Zuma Beach a prozkoumáme i přilehlé útesy na pláži Pirate‘s Cove.

20. - 21. den zájezdu
Dokončení prohlídky LA a okolí, odjezd na letiště a odlet do ČR, přílet další den.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha-Los Angeles-Praha vč. letištních tax a poplatků
 • pronájem minivanu, místní poplatky a parkovné
 • městská doprava v San Franciscu
 • vstupné do NP
 • 19x ubytování v turist. hotelech a motelech - 4lůžk. pokoje
 • průvodce 

Cena nezahrnuje

 • vstupné mimo národní parky
 • shuttle bus v rámci Mammoth Lakes
 • registrace ESTA ke vstupu na území USA
 • stravu a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 2lůžk. pokoj 10000 Kč/os.
 • registrace ESTA ke vstupu na území USA 450 Kč
 • výlet na Alcatraz 950 Kč
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 1340 Kč

Nástupní místa

01.06. - 21.06. Odjezd L1
22.07. - 11.08. Odjezd L1
01.09. - 21.09. Odjezd L1
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Orientační ceny vstupného

Vstupné do národních parků jsou již zahrnuty v ceně zájezdu. Na místě si budete doplácet pouze vstupné do národních památníků, na indiánská území, případná ochutnávka vína, popř. dobrovolné vstupné mimo program. Orientační suma na tyto vstupy je cca 85 USD.

Kapesné

Doporučujeme s sebou vzít mezinárodní platební kartu. I drobné nákupy lze platit platební kartou. Výběry z bankomatů jsou běžné, ale většinou se platí mírný poplatek za výběr z bankomatu a také poplatek vaší bance – ověřte si u své banky. Denní útrata na jídlo apod. se pohybuje ve výši 15-30 USD/os.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací