Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

KEFALONIE - OSTROVNÍ RÁJ ŘECKA

S VÝLETY NA ZAKYNTHOS A ITHAKU

POBYTOVĚ POZNÁVACÍ ZÁJEZD, DOVOLENÁ V ŘECKU 2021

Kód zájezdu: GR465-21 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel ****

Letecky
Cena na vyžádání

Náš tip

Dovolená do Řecka na pohádkový ostrov Kefalonia do hotelu 4*. Krásný kus země uprostřed průzračných vod Jónského moře, pyšnící se nedotčenou přírodou, jedinečnými písečnými plážemi, vysokými horami Anipos a celou řadou turistických zajímavostí. Pokud dáváte přednost dovolené stranou od turistického ruchu, chcete se užít klidu a pohody, tak ostrov Mandolíny kapitána Corelliho je tu pro vás. Zájezd propojuje volné dny u Jónského moře s poznáním tohoto ostrovního ráje. V rámci výletů pak… Celý popis


Anotace

Dovolená do Řecka na pohádkový ostrov Kefalonia do hotelu 4*. Krásný kus země uprostřed průzračných vod Jónského moře, pyšnící se nedotčenou přírodou, jedinečnými písečnými plážemi, vysokými horami Anipos a celou řadou turistických zajímavostí. Pokud dáváte přednost dovolené stranou od turistického ruchu, chcete se užít klidu a pohody, tak ostrov Mandolíny kapitána Corelliho je tu pro vás. Zájezd propojuje volné dny u Jónského moře s poznáním tohoto ostrovního ráje. V rámci výletů pak navštívíme i blízký ostrov Zakynthos a ostrov Ithaka. Učaruje vám zdejší pohostinnost, přírodní krása, fascinující hory a barva Jónského moře. Uspěchanost dnešní doby se Kefalonie netýká, najdete tu kus ráje.

Ostrov Kefalonia: Argostoli – pláž Myrtos – Assos – Fiskardo – Afia Efimia – jeskyně Drogarti – jeskyně Melissani – Sami – polostorv Paliki – klášter Kipouraion – Lixouri – pláž Xi - ostrov Ithaka: Marmakas – Kioni – Vathy – pláž Gidhaki – ostrov Zakynthos: pláž Navagio – Modrá jeskyně - Alykes

Zájezd provází Mgr. Dana Kelblová, garance malé skupiny.

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Odlet s průvodcem na ostrov KEFALONIA, transfer na hotel, ubytování.

2. den zájezdu:
Pobyt u moře, koupání a prohlídka ARGOSTOLI, velmi živé hlavní město a letovisko s úzkými uličkami, obklopené všudypřítomnou zelení. Je položené u mělké mořské zátoky, kde lze pozorovat karety obecné! Krásné pláže (Platis Gialos, Makris Gialos).

3. den zájezdu:
Výlet za poznáním severní části Kefalonie. Podél západního pobřeží k bílé PLÁŽI MYRTOS o které místní říkají, že je nejkrásnější ve Středomoří, zastávky na focení z vysokého útesu. Historická vesnička ASSOS na malém poloostrově s benátskou pevností (prohlídka, kavárny, suvenýry). Na severním cípu ostrova pulsující městečko FISKARDO s přístavem, které jako jedno z mála přestálo ničivé zemětřesení v r. 1953 (přístav s jachtami, benátské domy, taveny, kavárny, suvenýry). Na závěr navštívíme tradiční rybářskou vesnici AGIA EFIMIA na SV pobřeží, pojmenovanou podle místního kostelíku sv. Efimie, taverny v místním přístavu s jachtami (možnost koupání na oblázkové pláži), pohledy na sousední ostrov Ithaka, domov Odyssea. Panoramatickou cestou hornatým vnitrozemím se vrátíme na hotel.

4. den zájezdu:
Pobyt u moře, koupání. Fakultativní lodní na OSTROV ZAKYNTHOS, plavba na nejznámější místo Zakynthosu a potažmo celého Řecka PLÁŽ NAVAGIO se ztroskotanou obchodní lodí, v této nádherné scenérii se vykoupeme a stojí to za to. V oblasti Skinari prohlídka nádherných MODRÝCH JESKYNÍ. Pokračujeme do oblasti bývalých solných plání ALYKES, kombinace bujné vegetace a čisté vody, koupání na zlaté písečné pláži Alykes. Plavba zpět na Kefalonii.

5. den zájezdu:
Výlet za poznáním jižní části Kefalonie. Návštěva pravoslavného ženského KLÁŠTERA SV. GERASIMA, zasvěceného místnímu patronovi (bez vstupného). V sousedství kláštera stojí místní vinařský závod, kde ochutnáme vynikající proslulé bílé víno Robola, vyráběné pouze na Kefalonii. Krápníková JESKYNĚ DROGARATI (Dračí jeskyně 5 €) s bohatou krápníkovou výzdobou, kde se díky dobré akustice pořádají hudební koncerty. Poblíž je také částečně zatopená JESKYNĚ MELISSANI s podzemním jezírkem (projížďka loďkou 7 €). V závěru navštívíme nedaleké středisko SAMI ve stejnojmenné zátoce, trajektový přístav, přístavní promenáda s obchody. Městečko dodnes žije filmem "Mandolína kapitána Corelliho", který se v blízkém okolí natáčel. Kolem jižních středisek Poros a Skala se vrátíme na hotel. 

6. den zájezdu:
Pobyt u moře, koupání. Pro zájemce fakult. lodní výlet na OSTROV ITHAKA známý především z antické historie, kde díky poutavým příběhům básníka Homéra vládl statečný a chytrý král Odysseus. Z novodobější historie připomeneme prince Charlese a princeznu Dianu, kteří zde strávili po svatbě část svých líbánek. Plavba Jónským mořem z Aghia Efimia na ostrov Ithaka, koupání na krásné pláži MARMAKAS, pokračujeme do KIONI - malebné a poklidné městečko, hlavní město VATHY se svým osobitým kouzlem, oběd a na závěr pláž GIDHAKI.

7. den zájezdu:
Pobyt u moře, koupání. Pro zájemce půldenní fakultativní výlet na poloostrov PALIKI - malebný klášter KIPOURAION z 18. stol., městečko LIXOURI, krásné starověké centrum a koupání na známé pláži XI s červeným saharským pískem

8.-10. den zájezdu:
Pobyt u moře, koupání, individuální volno.

11. den zájezdu:
Dle letového řádu transfer na letiště a odlet domů.

Poznámka: Zájezd lze uskutečnit i ve zkráceném termínu 26.8. – 2.9., 11 dní/107 nocí, sleva 5700 Kč na os.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Zajímavosti

Pláže Kefalonie - samozřejmě jednou z nejpopulárnějších součástí dovolené na ostrově jsou pláže. Přes jejich popularitu lze říci, že zatím nejsou zdaleka tak obležené turisty jako v jiných lokalitách řeckých ostrovů, a tak pokud hledáte kompromis mezi relativně klidnou dovolenou na pláži, dostatkem příležitostí k výletům a zábavou je Kefalonie tím pravým místem. Zdejší pláže jsou proslulé hlavně čistotou vody a také její krásnou barvou, která hraje několika odstíny modré.

Pláž Myrtos - patří k nejznámějším plážím ostrova. Její délka přesahuje 0,5 km a dle mnohých jde o nejhezčí pláž na celém ostrově. Povrch pláže Myrtos tvoří bílé hladké kamínky a zdejší čisté moře je obrovským lákadlem pro turisty. Moře je tu vždy křišťálově čisté a kulisu tomuto místu dodávají bělavé útesy po obou stranách pláže.

Nástupní místa

26.08. – 05.09. odjezd L2
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Doprava

letecky Praha – Kefalonia – Praha, po destinaci se budeme pohybovat mikrobusem a mezi ostrovy lodí

Ubytování a stravování

Hotel Mediterranee 4* na jihozápadní straně ostrova Kefalonia v klidném prostředí pobřeží Lassi, jen 2 km od Argostoli. Nachází se těsně nad písečnou pláží a nabízí nádherný výhled na záliv Lixouri. Křišťálově čisté vody dělají pláž ideální pro koupání, ale také objevování mořského dna.
Vybavení a služby hotelu:
prostorná restaurace v příjemném prostředí, bar u bazénu, hlavní vnitřní bar, mini trh, klenotnictví, TV místnost, konferenční centrum, prostorné vnitřní a venkovní posezení, kde můžete relaxovat spolu s přáteli
Součástí hotelu je i velký bazén, tenisový kurt, stolní tenis nebo noci s živou řeckou hudbou jsou jen některé z druhů zábavy, které hotel nabízí.hotel ****

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 15 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
V zásuvkách řeckých sítích koluje napětí 220 V/50 Hz střídavého proudu. Elektrické zásuvky jsou jednoduché se dvěma kolíky. Na tříkolíkové přístroje pravděpodobně budete potřebovat adaptér. Pokud si ho zapomenete doma, není problém si ho koupit v kterémkoli supermarketu nebo se většinou dá zdarma zapůjčit na recepcích hotelů.

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví Athény - Embassy of the Czech Republic
G. Seferis Str. 6, Palaio Psychico, 154 52 Athens
Telefon: +30/210 671 3755, 210 672 5332, přímá provolba +30/210 672 99 + linka, KO +30/21 0672 9912
Fax: +30/ 210 671 0675
Nouzová linka: +30/694 473 3769
E-mail: athens@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 08.30 - 17.00, úterý - pátek 09.00 - 12.00

Honorární konzulát Soluň
57, Leoforos Nikis Ave., 54622 Thessaloniki
Telefon: 0030/ 2310 222 376
Fax: 0030/ 2310 224 116
E-mail: info@czconsulate.gr
Konzulární působnost: kraje Makedonie a Thrákie
Poznámka: Žádáme žadatele, aby si předem telefonicky nebo e-mailem sjednali schůzku

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Tel. předvolba: +30
Tísňové volání: 112
První pomoc: 166
Lékařská pohotovost: 1016
Informace o službu konajících nemocnicích a lékárnách: 14944
Centrum pro otravy: 210-779 3777
Policie 100
Turistická policie 171
Přístavní policie 108
Hasiči 199
ELPA - silniční asistence 10400

DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

ZÁKAZ KOUŘENÍ
Zákaz kouření platí ve všech otevřených veřejných prostorách, včetně restaurací, barů a diskoték. Je dovoleno kouřit jen ve specielně zřízených uzavřených místnostech. V případě přestoupení tohoto zákona hrozí až 250 Euro pokuty.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Fyzická osoba může, bez povinnosti dorovnat spotřební daň a bez sankčních poplatků, dovézt z ČR do Řecka a vyvézt z Řecka do ČR následující zboží v uvedených množstevních limitech za podmínky, že toto zboží je určeno k osobní potřebě, nikoli pro účely obchodu či řemesla, a nepodléhá zákazu dovozu do Řecka (resp. průvozu):

Množstevní limity:

- 10 litrů alkoholických nápojů s obsahem alkoholu vyšším než 22 %
- 20 litrů meziproduktu (např. vermut, likér apod.)
- 90 litrů vína, z toho u šumivých vín 60 litrů
- 110 litrů piva
- 800 ks cigaret
- 400 ks cigarillos (krátkých doutníků) a doutníků o váze menší než 3 gr/kus
- 200 ks ostatních doutníků
- 1 kg tabáku.

Bez zvláštního povolení je zakázán vývoz a dovoz zbraní a střeliva, léků (vyjma těch určených pro osobní potřebu), starožitností a uměleckých předmětů, chráněných rostlin, zvířat a přírodnin. Mimo palivovou nádrž lze v kovovém kanystru převážet maximálně 10 litrů pohonných hmot. V hotovosti lze převážet nejvíce 10 000 EUR, resp. ekvivalent této částky v jiné měně.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!


DŮLEŽITÉ POKYNY TÝKAJÍCÍ SE LETECKÉ PŘEPRAVY

Co si můžete vzít do příručního zavazadla:
Je nepřípustné brát na palubu letadla nože, nůžky, pilníky a jiné předměty ostré povahy, střelné zbraně a jejich imitace, tupé předměty (obušky apod.), které mohou být využity jako zbraň, jakékoli výbušné a hořlavé látky, jakékoli chemické nebo toxické látky. Dále je zakázáno brát na palubu jakékoliv vlastní tekutiny (voda, nápoje, sirupy, polévky), krémy, oleje, roztoky, spreje, parfémy, mascara, gely vlasové a sprchové, tlakové nádoby, holicí pěny, deodoranty, pasty a zubní pasty, krémy, směsi kapalných a pevných látek apod. Tyto předměty je nutno umístit do zavazadel k odbavení. Uvedené tekutiny a gely mohou být přepravovány pouze: v jednotlivých baleních o maximálním objemu 100ml umístěných v jediném průhledném, opakovaně uzavíratelném plastovém sáčku o maximálním objemu 1 litr a předložené k samostatné kontrole mimo kabinové zavazadlo. Tekutiny, které můžete mít v kabinovém zavazadle bez omezení: léky a dietní jídlo (doporučuje se lékařský předpis nebo potvrzení). Kapalné léky mohou být převáženy v objemu větším než 100 ml, pokud je cestující potřebuje během cesty ze zdravotních důvodů. Tyto léky musíte nahlásit zvlášť během bezpečnostní kontroly na letišti.

Doplňující postupy bezpečnostních kontrol
Evropská komise zavádí povinné vyjímání elektronických zařízení (notebooky, rádia apod.) a jejich samostatnou detekční kontrolu. Ta se týká i svrchního oblečení (bund, kabátů apod.). Tato opatření jsou na letišti Václava Havla už aplikována a opatření EU nebude mít vliv na stávající průběh kontrol.
Více informací o bezpečnostních pravidlech letiště Praha: https://www.prg.aero/bezpecnostni-pravidla

Doprava na/z letiště v Praze

Každý účastník si zajišťuje sám. Na letiště je možné se dopravit autobusem MHD č. 119 ze stanice metra A „nádraží Veleslavín" nebo ze stanice metra B "Zličín" autobusem č. 100.

Parkování nejblíže letišti Václava Havla v Praze
Ve spolupráci se společností GO Parking můžete využít prostřednictvím následujícího odkazu
https://www.goparking.cz/rezervace/krok1/?promo=red026, popřípadě navštívit přímo oficiální stránky www.goparking.cz Při uvedení promokódu RED026 získáte slevu na parkování na chráněném a hlídaném parkovišti. Na letiště a z letiště vás odveze BEZPLATNĚ mikrobus společnosti GO Parking – více na www.goparking.cz

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací