Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

KEŇA – KOMBINACE SAFARI A BÍLÝCH PLÁŽÍ

POZNEJTE DIVOČINU A RELAXUJTE NA DIANI BEACH

2 NOCI NA SAFARI A TROPICKÝ RÁJ, KEŇA DOVOLENÁ 2024

Kód zájezdu: EAK910-24 Počet nocí: 9 Strava: polopenze Ubytování: hotel/safari lodge

Letecky
Cena od 69 990 Kč

Splňte si svůj sen o nekonečných pláních Afriky, o velkých stádech zvířat ve stínu Kilimandžára, o tyrkysových vodách Indického oceánu. Připojte se k nám na nezapomenutelný poznávací zájezd do Keni. Vydáme se na fascinující safari do národních parků Tsavo. Budeme mít jedinečnou příležitost pozorovat divokou zvěř v jejich přirozeném prostředí a strávit 2 noci v kempu uprostřed národních parků, což nám umožní plně ponořit se do krásy africké divočiny. Návštěva ostrova Wasini nám nabídne jedinečný… Celý popis

Dotaz k zájezdu

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
polopenze
EAK910-24-1 od: 03.12.2024
do: 14.12.2024
zobrazit 9 69 990 Kč Rezervovat místa
KódEAK910-24-1
Termínod: 03.12.2024 do: 14.12.2024
Nástupní místa Praha
Počet nocí9
Dospělá osoba - polopenze69 990 Kč
Rezervovat místa

Anotace

Splňte si svůj sen o nekonečných pláních Afriky, o velkých stádech zvířat ve stínu Kilimandžára, o tyrkysových vodách Indického oceánu. Připojte se k nám na nezapomenutelný poznávací zájezd do Keni. Vydáme se na fascinující safari do národních parků Tsavo. Budeme mít jedinečnou příležitost pozorovat divokou zvěř v jejich přirozeném prostředí a strávit 2 noci v kempu uprostřed národních parků, což nám umožní plně ponořit se do krásy africké divočiny. Návštěva ostrova Wasini nám nabídne jedinečný pohled na podmořský svět u korálových útesů a setkání s pestrou mořskou faunou a flórou zanechají nezapomenutelné dojmy. Objevíme kouzlo vodopádů Sheldrick. Navštívíme Mombasu, bránu do historie a kultury. Závěr naší cesty nás zavede na bílé písečné pláže Diani Beach u Indického oceánu, kde budeme relaxovat. Užijeme si klidné chvíle na slunečních paprscích, procházky po bílém písku a koupání v tyrkysových vodách oceánu. Poznávací zájezd do Keni spojuje neopakovatelné dojmy z africké divočiny s idylickou atmosférou tropického ráje.

Zájezd do Keni provází Petr Horák, garance malé skupiny.

Bamburi - NP Tsavo Est - NP Tsavo West - Diani Beach - Wasini Island - Kisite Mpunguti - Mombasa – Shimba Hills

Program zájezdu

1.den zájezdu
Odlet z Prahy s průvodcem do Keni.

2. den zájezdu
Přílet do Mombasy – transfer na ubytování. Hotel**** v tradičním africkém stylu se nachází na pláži Bamburi, uprostřed krásné palmové zahrady, přímo u Indického oceánu.

3. den zájezdu
Indický oceán, volno na pláži, relaxace, variantně objevování zajímavosti v okolí vč. mořských parků, Motýlího pavilonu aj.

4.den zájezdu
Časně ráno snídaně a přejezd na SAFARI do Národního parku TSAVO EST, jeden z největších a nejstarších národních parků v Keni, známý svou rozmanitostí krajiny. V parku nás čekají rozsáhlé savany, výrazné kopcovité oblasti a nádherné scenérie. Park je domovem většiny velkých savců, obrovských stád prachových slonů – slonů červených, nosorožců, buvolů, žiraf, lvů, leopardů, hrochů, krokodýlů, vodušek, kuduů, zeber a nespočtem druhů ptáků. Ubytujeme se a poobědváme v africké savaně. Následuje pokračování odpoledního safari. Návrat na ubytování do safari campu. Po večeři se můžeme zaposlouchat do večerních zvuků Afriky, pozorovat zvířata u napajedla a vstřebávat jedinečnou atmosféru divočiny v kempu.

5. den zájezdu
Ranní safari, snídaně a odjezd do národního parku Tsavo West. Budeme projíždět jednou z nejúchvatnějších keňských krajin mezi náhorní plošinou Yatta a pohořím Chyulu. Obojí jsou rysy dávné sopečné činnosti. NP TSAVO WEST, je známý podzemními prameny Mzima Springs, které vytékají na povrch a tvoří tak malý ráj pro mnoho druhů zvířat, a právě krokodýli a hroši jsou často viděni poblíž těchto pramenů. Tsavo West hraje i klíčovou roli v ochraně nosorožců. Safari nám přinese nevídaný pohled na africkou divočinu a pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Zážitky z jeepů s průvodcem zaručují, že každý moment bude naplněn vzrušením a úžasem. Ubytování, oběd a další zážitky na safari – otevřené pláně střídající se s buší savany a polopouštními křovinami, akáciové lesy a stáda zvěře. Návrat na ubytování a večeři do safari campu s výhledy na mystickou horu Kilimandžáro, přímo u břehů řeky Tsavo. což nám umožní krásné pozorování želv, krokodýlů a hrochů.

6. den zájedzu
Časné ranní safari v NP TSAVO, snídaně a odjezd k oceánu na vyhlášené pobřeží DIANI BEACH. Cesta povede rozmanitou krajinou s místními kmeny a s divokou zvěří, s několika zastávkami po cestě. Po příjezdu ubytování v hotelu, pozdní oběd, odpočinek na pláži, palmy, bílý písek, tyrkysové moře, dokonalá tropická destinace.

7. den zájezdu
Pobyt u moře, pro zájemce je připraven celodenní fakult. výlet do podmořského ráje na WASINI ISLAND a mořského parku KISITE – jedinečný podmořský svět, šnorchlování u korálových útesů, setkání s pestrou mořskou faunou a jedinečnou flórou, pozorování delfínů, želv, plavba na lodi, zážitky a nezapomenutelné dojmy.

8. den zájezdu
Návštěva MOMBASY – druhé největší město Keni, hlavní město Svahilců, brána historie a kultury. Procházka historickým centrem města, rybí trh, bazar, úzké uličky plné trhů a místního života, starý přístav, společný oběd v ceně výletu, Fort Jesus, postavený portugalskými dobyvateli v 16. století – národní památka nabízející pohled do historie, Mombasa Tusks – slavný symbol města, tyčící se nad cestou, tvořící vstupní bránu města, katedrála sv. Ducha, park starých baobabů aj. Poznáme, že v Mombase se žije "pole pole", tedy opravdu pomalu.

9. den zájezdu
Pobyt u moře, variantně polodenní výlet do národní rezervace SHIMBA HILLS, která je známá svou rozmanitou flórou a faunou, včetně ohrožených antilop sobolích, buvolů, prasat bradavičnatých. Domov zde našlo i mnoho druhů ptáků. Projížďka rezervací a středně náročný pěší výlet ke kaskádovitým vodopádům Sheldrick. Stezka vede zalesněnou krajinou a nabízí úchvatné výhledy na okolní divočinu a společnost nám mohou dělat přítomné opice. Krásný vodopád, oáza uprostřed lesa, tůňky pod kaskádami, možnost koupání, oběd v místní lodge v ceně výletu.

10. den zájezdu
Pobyt u moře, odpočinkový den na plážích.

11. den zájezdu
Dle letového řádu transfer na letiště do Mombasy a odlet s průvodcem.

12. den zájezdu
Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Vstupní vízum

  • očekává se zrušení vstupního víza do Keni. V platnost by měla vstoupit registrace ETA (cca 32 USD), o aktuální situaci vás bude CK informovat.

Očkování

  • není vyžadováno povinné očkování, doporučená je prevence proti malárii, tyfu, hepatitidě A, B.

Ubytování

  • 2x pláž Bamburi – hotel Severin See lodge, 2lůžk. pokoje se soc. zařízením. Hotel umístěn u pláže v krásné tropické zahradě s bazény.
  • 1x Sentrim Tsavo Camp, každý z prostorných 2lůžk. safari lodge má vlastní soc. zařízení. Vyvýšený soukromý balkon s nádherným výhledem na západy slunce a kopce s divokou zvěří.
  • 1x Voyager Ziwani Camp, ve stínu majestátní hory Kilimandžáro. Camp je často označován jako "klenot Tsavo". 2 lůžk. safari lodge s plně vybaveným soc. zařízením zaručují vysokou úroveň soukromí.
  • 5x Diani beach – hotel Papillon lagoon Reef, 2lůžk pokoje se soc. zařízením. Hotel v tradičním svahilském stylu nabízí venkovní bazén, plážový bar, restauraci. Volnočasové nabídky – potápění, fitness centrum, tenis. Strava all inclusive.
    CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

Nástupní místa

03.12.- 14.12. odjezd L1

Doprava

Letecky na trase Praha – Dubaj – Mombasa a zpět

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
9x ubytování – z toho 7x hotel****/*** 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 2x safari lodge – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
- 2x pláž Bamburi – hotel Severin See lodge, 2lůžk. pokoje se soc. zařízením. Hotel umístěn u pláže v krásné tropické zahradě s bazény.
- 1x Sentrim Tsavo Camp, každý z prostorných 2lůžk. safari lodge má vlastní soc. zařízení. Vyvýšený soukromý balkon s nádherným výhledem na západy slunce a kopce s divokou zvěří.
- 1x Voyager Ziwani Camp, ve stínu majestátní hory Kilimandžáro. Camp je často označován jako "klenot Tsavo". 2 lůžk. safari lodge s plně vybaveným soc. zařízením zaručují vysokou úroveň soukromí.
- 5x Diani beach – hotel Papillon lagoon Reef, 2lůžk pokoje se soc. zařízením. Hotel v tradičním svahilském stylu nabízí venkovní bazén, plážový bar, restauraci. Volnočasové nabídky – potápění, fitness centrum, tenis. Strava all inclusive.
- CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

STRAVOVÁNÍ
7x polopenze (na Diani beach strava all incl), 2x plná penze na safari,. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
- Cestovní pas, jehož platnost musí být aspoň o 6 měsíců delší než doba plánovaného pobytu v Keni.
- Mezinárodní očkovací průkaz s očkováním proti žluté zimnici je vyžadován od cestujících přilétajících z rizikových oblastí, a to i v případech pouhého letištního tranzitu (např. při letech z Evropy přes Addis Abebu).
- Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí.
- Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

Zapisování dětí do cestovních dokladů rodičů bylo zrušeno.
Podle nařízení evropského parlamentu a rady (es) č. 444/2009 a podle zákona č. 197/2010 sb., skončilo dnem 1. Července 2011 zapisování dětí do cestovních dokladů rodičů. Provedené zápisy dětí v cestovních dokladech rodičů jsou platné pouze do 26. Června 2012, po tomto datu budou moci děti cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Toto opatření se týká i zápisu dětí provedených do občanských průkazů rodičů. Skončením platnosti zápisu dětí v cestovních dokladech rodičů však nekončí platnost cestovních dokladů rodičů.

VÍZUM
očekává se zrušení vstupního víza do Keni. V platnost by měla vstoupit registrace ETA (cca 32 USD), o aktuální situaci vás bude CK informovat.

OČKOVÁNÍ
Mezinárodní očkovací průkaz s očkováním proti žluté zimnici není keňskými úřady žádán po cestujících, kteří přilétají přímo z Evropy. To však neznamená, že by očkování proti této nemoci nemělo své opodstatnění. Před odjezdem se doporučuje kontaktovat oddělení cestovní medicíny, které může poskytnout informace o příp. potřebě dalších očkování. Před cestou se doporučuje začít užívat antimalarika, pokud je lékař doporučí + očkování proti tyfu, hepatitidě A, B.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 15 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Časový posun, počasí

ČASOVÝ POSUN
časový posun v létě: + 1 hodina oproti ČR
časový posun v zimě: + 2 hodiny oproti ČR

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY
V Keni je elektrická síť na 220 V, používán je britský typ zásuvek (ploché kolíky), je proto třeba se vybavit adaptérem (běžně k dostání v místě). Zejména v období dešťů je nutno počítat s poměrně častými výpadky elektrického proudu, vůči nimž jsou hotely lepší kvality chráněny generátory. Napětí v zásuvkách vykazuje výkyvy, je proto vhodné chránit citlivější elektrické přístroje ochranou proti přepětí (surge protector – lze pořídit v místě).

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Tende Drive 745, Lavington, 00100 Nairobi
P.O.Box 25639
Telefon +254 774 420 460, +254 774 240 860
Fax +254 204 348 163
Nouzová linka +254 726 489 626
E-mail nairobi@embassy.mzv.cz
Konzulární úsek visa_nairobi@mzv.cz consulate_nairobi@mzv.cz
Ekonomický úsek commerce_nairobi@mzv.cz
Web: www.mzv.cz/nairobi
Vedoucí úřadu J.E. pí. Mgr. Nicol ADAMCOVÁ

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Telefonní číslo pro nouzové situace (policie, ambulance, hasiči) je 999, 112 nebo 911.

DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Voda z vodovodu není pitná. Pijte výhradně vodu kupovanou balenou a zkontrolujte neporušenost uzávěru. Vodou je třeba šetřit, je jí nedostatek. Použitý toaletní papír se odkládá do zvláštních košů, nikoli do záchodu. Ve zvýšené míře dodržujte základní hygienické návyky.
• Doporučujeme zbytečně si s sebou z ČR nebrat moc šperků a veškeré věci si chránit proti odcizení. Na mnoha hotelích jsou trezory nebo si nechávejte cennosti na recepci hotelu. Za případné odcizení peněz, dokladů nebo šperků nenese nikdo odpovědnost.
• V Keni platí zákaz používání igelitových sáčků všeho druhu. V supermarketech a na trzích jsou využívány přírodní obalové materiály.
• V Keni platí zákaz kouření na veřejnosti (tj. všude mimo vyhrazená místa). Alkohol je možné koupit pouze ve specializovaných prodejnách nebo uzavřených odděleních supermarketů. V některých restauracích není alkohol nabízen.
• Většinu obyvatelstva tvoří pobřežních oblastí Keni tvoří muslimové; doporučujeme se proto oblékat konzervativně a respektovat místní obyčeje. Ženám se nedoporučuje mimo turistická letoviska nosit šortky a oblečení bez rukávů.
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.
V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

DŮLEŽITÉ POKYNY TÝKAJÍCÍ SE LETECKÉ PŘEPRAVY

Co si můžete vzít do příručního zavazadla:
Je nepřípustné brát na palubu letadla nože, nůžky, pilníky a jiné předměty ostré povahy, střelné zbraně a jejich imitace, tupé předměty (obušky apod.), které mohou být využity jako zbraň, jakékoli výbušné a hořlavé látky, jakékoli chemické nebo toxické látky. Dále je zakázáno brát na palubu jakékoliv vlastní tekutiny (voda, nápoje, sirupy, polévky), krémy, oleje, roztoky, spreje, parfémy, mascara, gely vlasové a sprchové, tlakové nádoby, holicí pěny, deodoranty, pasty a zubní pasty, krémy, směsi kapalných a pevných látek apod. Tyto předměty je nutno umístit do zavazadel k odbavení. Uvedené tekutiny a gely mohou být přepravovány pouze: v jednotlivých baleních o maximálním objemu 100ml umístěných v jediném průhledném, opakovaně uzavíratelném plastovém sáčku o maximálním objemu 1 litr a předložené k samostatné kontrole mimo kabinové zavazadlo. Tekutiny, které můžete mít v kabinovém zavazadle bez omezení: léky a dietní jídlo (doporučuje se lékařský předpis nebo potvrzení). Kapalné léky mohou být převáženy v objemu větším než 100 ml, pokud je cestující potřebuje během cesty ze zdravotních důvodů. Tyto léky musíte nahlásit zvlášť během bezpečnostní kontroly na letišti.

Doplňující postupy bezpečnostních kontrol
Evropská komise zavádí povinné vyjímání elektronických zařízení (notebooky, rádia apod.) a jejich samostatnou detekční kontrolu. Ta se týká i svrchního oblečení (bund, kabátů apod.). Tato opatření jsou na letišti Václava Havla už aplikována a opatření EU nebude mít vliv na stávající průběh kontrol.
Více informací o bezpečnostních pravidlech letiště Praha: https://www.prg.aero/bezpecnostni-pravidla

Doprava na/z letiště v Praze
Každý účastník si zajišťuje sám. Na letiště je možné se dopravit autobusem MHD č. 119 ze stanice metra A „nádraží Veleslavín" nebo ze stanice metra B "Zličín" autobusem č. 100.

Parkování nejblíže letišti Václava Havla v Praze
Ve spolupráci se společností GO Parking můžete využít prostřednictvím následujícího odkazu
https://www.goparking.cz/rezervace/krok1/?promo=red026, popřípadě navštívit přímo oficiální stránky www.goparking.cz Při uvedení promokódu RED026 získáte slevu na parkování na chráněném a hlídaném parkovišti. Na letiště a z letiště vás odveze BEZPLATNĚ mikrobus společnosti GO Parking – více na www.goparking.cz

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací