Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

KEŇA, RÁJ NA ZEMI

SAFARI POD KILIMANDŽÁREM

Kód zájezdu: KE301-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel / lodge / stanová lodge

Letecky
Cena na vyžádání

Oblíbené Náš tip

Splňte si svůj sen o safari na rovníkové Africe a bílých plážích Indického oceánu. Vydejte se s námi do Keni na její travnaté pláně, které poskytují život milionům zvířat, do země nekonečných možností a kontrastů, do země s nejznámějšími národními parky v úžasné krajinné pestrosti. Připravili jsme pro vás ideální zájezd na první dotek s Afrikou - safari v kombinaci parků Amboseli s majestátním Kilimandžárem a Tsavo s červenými slony. Afrika vhodná pro každého, pohodlně, bez rozdílu věku.… Celý popis


Anotace

Splňte si svůj sen o safari na rovníkové Africe a bílých plážích Indického oceánu. Vydejte se s námi do Keni na její travnaté pláně, které poskytují život milionům zvířat, do země nekonečných možností a kontrastů, do země s nejznámějšími národními parky v úžasné krajinné pestrosti. Připravili jsme pro vás ideální zájezd na první dotek s Afrikou - safari v kombinaci parků Amboseli s majestátním Kilimandžárem a Tsavo s červenými slony. Afrika vhodná pro každého, pohodlně, bez rozdílu věku. Vítejte v Keni!

Zájezd provází Petr Horák, garance skupiny max. 10 osob.

NP Amboseli - NP Tsavo West – rezervace Ngutuni - NP Tsavo East

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet s průvodcem v podvečerních hod. z Prahy do Keni.

2. den zájezdu 
Ráno přílet do Nairobi, přistání téměř na rovníku. Setkání s našim řidičem, první informace k safari a odjezd na očekávané setkání s africkou divočinou do NP AMBOSELI. Sám přejezd africkou krajinou je velmi zajímavý, před polednem se přiblížíme k symbolu Afriky, horskému masívu KILIMANDŽÁRO, který tvoří majestátní pozadí národního parku Amboseli a jednu z nejúžasnějších ukázek divoké zvěře v Keni. Oběd již v NP, ubytování v lux. novém kempu Sentrim Amboseli s bazénem a fantastickým výhledem na Kilimandžáro. Odpolední safari, fotografický ráj Keni, otevřená savana s ojedinělými akáciemi, v parku se nachází velké množství slonů, hrochů, žiraf, černých nosorožců i lvů. Poznáme Afriku, jak jsme si vysnili. Návrat do kempu, večeře, nocleh.

3. den zájezdu
Celý den budeme věnovat NP AMBOSELI, ať vyrazíme v tomto parku kamkoliv, všude za dobré viditelnosti uvidíme i obrovskou siluetu nejvyšší africké hory KILIMANDŽÁRO a v jejím stínu putující velká stáda slonů, žiraf, buvolů, zeber, pakoňů a ve vodách spatříme i hrochy. Vychutnáme si snídani v probouzející se savaně, dopolední safari, stáda divoké zvěře. Na oběd se vrátíme do kempu a odpočineme si. Odpolední safari, stáda divoké zvěře a výhledy na nádhernou krajinu ve stínu symbolu Afriky. Návštěva vesnice MASAJŮ - seznámení s místními obyvateli, poznání zvyků a tradic, masajské tance. Návrat na ubytování do kempu, večeře.

4. den zájezdu 
Po snídani se vydáme přes pláně Chyulu do NP TSAVO WEST. Cestou uvidíme bohatou populaci divokých zvířat, navštívíme černé lávové pole SHETANI LAVA a prameny řeky MZIMA SPRINGS, kde při troše štěstí spatříme hrochy, krokodýly. Poobědváme v NP TSAVO WEST v Kilaguni Serena Lodge a vypravíme se na odpolední safari parkem až do západu slunce, kde zkusíme najít i leopardy. Odjezd na ubytování a večeři do lux. kempu Ziwani u přehrady na řece Sante, což umožňuje příjemné prohlížení želv, krokodýlů a stovek vyhřívajících hrochů.

5. den zájezdu 
Brzy ráno šálek kávy nebo čaje a východ slunce v savaně, ranní safari, návrat na snídani. Kolem 10. hod. odjedeme směr NP TSAVO EAST, ubytování v lux. Ngutuni Safari Lodge, oběd, odpočinek, pozorování zvířat u napajedla a odpolední safari, rezervace NGUTUNI obklopena ze tří stran NP Tsavo, East, fantastická rozmanitost plání a volně žijících zvířat vč. lvů, gepardů, buvolů. K večeru se vrátíme do lodge na ubytování, příjemná atmosféra tradičního afrického designu s moderním komfortem, večeře, odpočinek. Pro zájemce je připraveno fakult. jedinečné privátní noční safari (cca 20 $).

6. den zájezdu
Safari, celodenní poznávání největšího národního parku v Keni - NP TSAVO EAST, který je domovem nejpočetnějších stád slonů. Zdejší červená hlína je bohatá na železo a díky ní jsou místní sloni nazýváni červenými. Velká stáda divoké zvěře, žirafy, zebry, mnoho druhů antilop, hroši, lvi, pštrosi, stáda slonů aj., mimo množství zvířat nabízí park i nádherné scenérie zejména Mudanda Rock a Yatta Plateau. K večeru návrat na nocleh do Ngutuni Safari Lodge, večeře.

7. den zájezdu
Ráno opustíme NP Tsavo East a vydáme se na pobřeží Diani Beach. Cesta s několika zastávkami, rozmanitá krajina osídlená místními kmeny, divoká zvířata. Kolem poledne příjezd k INDICKÉMU OCEÁNU do oblasti DIANI BEACH. Ubytování v hotelovém resortu, odpočinek, oceán neuvěřitelné barvy, kokosové palmy, bílý jemný písek. Večeře.

8. den zájezdu
Transfer na letiště do Mombasy a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Vstupní vízum

  • turistické vízum do Keni 50 $ (vyřizuje se a platí na letišti při vstupu do země, vízum lze vyřídit i elektronicky na www.evisa.go.ke, o potřebných formalitách nutných k vyřízení budeme včas informovat

Kapesné

  • cca 150 $ a 50 $ na bakšišné

Zajímavosti

  • Platidlem v Keni je keňský šilink (KES), který se dělí na 100 centů. V oběhu jsou bankovky o hodnotě 1000, 500, 200, 100 a 50 KSh. Dále jsou to drobnější měděné mince o hodnotě 20, 10, 5 a 1 KSh. Keňský šilink je volně směnitelný při příjezdu i odjezdu. Peníze si můžete vybrat i v bankomatech, ty se nacházejí ve všech větších městech nebo v turistických zónách při pobřeží. Cestovní šeky jsou přijímány v bankách i některých směnárnách.
  • 1 USD = cca 100 KES
  • Orientační ceny potravin:
1 l balené vody 50-150 KES 2 dcl vína od 140 KES Cola 60-150 KES Pivo lahvové 100 KES Pivo v restauraci 120 a více KES

Očkování

  • při vstupu do země není vyžadováno žádné povinné očkování

Ubytování

  • např. Setrin Amboseli Camp
  • např: Voyager Ziwani Camp
  • např. Ngutuni Lodge

Nástupní místa

03.12. - 10.12. Odjezd L2, L3 Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací