Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

KOKOŘÍNSKO, FRÝDLANTSKO, LUŽICE A ČESKÝ RÁJ

Kód zájezdu: CZ679-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Zájezd za poznáním čtyř koutů, čeká nás krásná příroda, vyhlídky, hrady, zámky a historická města. Navštívíme Kokořínsko, krajinu pískovcových roklí a jezírek. Projdeme se skalním městem Hruboskalsko, poznáme Budyšín - centrum slovanské menšiny Lužických Srbů, Frýdlant s monumentálním komplexem hradu a zámku ale i Liberec s hrázděnými Valdštejnovy domky a především Ještěd, kam vyjedeme lanovkou za nádhernými výhledy na město a Jizerské hory. hrad Kokořín – Pokličky - zámek Zákupy – Liberec –… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
polopenze
CZ679-19-1 od: 14.07.2019
do: 19.07.2019
zobrazit 5 6 990 Kč Odjeto
KódCZ679-19-1
Termínod: 14.07.2019 do: 19.07.2019
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice, Hranice, Havířov, Zábřeh na Moravě
Počet nocí5
dospělá osoba - polopenze6 990 Kč
Odjeto

Zájezd za poznáním čtyř koutů, čeká nás krásná příroda, vyhlídky, hrady, zámky a historická města. Navštívíme Kokořínsko, krajinu pískovcových roklí a jezírek. Projdeme se skalním městem Hruboskalsko, poznáme Budyšín - centrum slovanské menšiny Lužických Srbů, Frýdlant s monumentálním komplexem hradu a zámku ale i Liberec s hrázděnými Valdštejnovy domky a především Ještěd, kam vyjedeme lanovkou za nádhernými výhledy na město a Jizerské hory.

hrad Kokořín – Pokličky - zámek Zákupy – Liberec – Ještěd – Jablonné v Podještědí – hrad Oybin – Zhořelec – hrad a zámek Frýdlant – Hejnice – Budyšín – Český ráj – Hruboskalsko - hrad Kost1. den zájezdu
Hrad KOKOŘÍN, obklopen lesy a labyrintem pískovcových roklí je považován za jeden z našich nejromantičtějších hradů. Proto byl často vyhledáván předními básníky a malíři, jako K.H. Mácha nebo A. Mánes. Procházka skalním údolím Kokořínský důl, podél potoka Pšovka k nejznámějšímu skalnímu útvaru Pokličky. Odpoledne renesanční zámek ZÁKUPY, sídlo císaře Ferdinanda I. Dobrotivého. Vedle medvěda v hradním příkopu nebo anglického parku tu najdeme vůbec první výtah v Čechách. Večer se ubytujeme v hotelu.

2. den zájezdu
Poznávání města LIBEREC, jehož symbolem je monumentální stavba novorenesanční radnice. Vedle nejstarších staveb – Valdštejnských domků ze 17. stol. tu najdeme i nejstarší Botanickou zahradu v ČR. Odpoledne lanovkou na JEŠTĚD (1012 m), za poznáním unikátní stavby hotelu a současně televizního vysílače nebo fantastickým výhledem na město a okolní Jizerské hory. Večer návrat na nocleh.

3. den zájezdu
Monumentální bazilika sv. Vavřince a sv. Zdislavy v JABLONNÉM V PODJEŠTĚDÍ byla postavena podle baziliky sv. Petra v Římě a je místem posledního odpočinku světice Zdislavy z Lamberka. Nedaleko za hranicemi Německa prohlídka rozsáhlé zříceniny gotického hradu a kláštera OYBIN. Historie hradu je spojována se jmény, jako Jindřich z Lipé, Jan Lucemburský nebo Karel IV. Odpoledne podél německo-polské hranice do města GÖRLITZ (ZHOŘELEC). Historické centrum města je považováno za jedno z nejkrásnějších míst v Německu. Význam města byl dán polohou na poutní cestě z Kyjeva do Santiaga de Compostela. Návrat na ubytování.

4. den zájezdu
Monumentální komplex hradu a zámku FRÝDLANT zažil dobu své slávy za Albrechta z Valdštejna, kdy se stal centrem stejnojmenného vévodství. V jeho zdech se nacházejí zajímavé expozice zbraní, nábytku, dýmek nebo obrazů. Městečko HEJNICE patří k nejvýznamnějším českým poutním místům. Stavby zdejšího honosného chrámu Navštívení Panny Marie se proto ujal H. Haffenecker, podle plánu J. Fischera z Erlachu. Průjezd CHKO Jizerské hory k vodní nádrži Souš, odkud se vydáme po naučené stezce Vodopády Černé Desné. Návrat na hotel, individuální volno v Liberci (ZOO, Botanická zahrada aj.).

5. den zájezdu
Cílem výletu do Německa je BAUTZEN (BUDYŠÍN), hlavní centrum slovanské menšiny Lužických Srbů. Procházka historickým centrem tvořeným kamenným labyrintem domů, střežených mohutnými hradbami se sedmnácti středověkými baštami. Zdejší dóm sv. Petra, je využívám dvěma církvemi současně. Zvyky, kroje a řemeslnou zručnost Lužičanů nejlépe dokládá Lužickosrbské muzeum. V dobách NDR Budyšín negativně proslul nejtvrdší věznicí pro nepohodlné osoby tehdejšího režimu. Návrat do hotelu ve večerních hodinách.

6. den zájezdu

Poznávání ČESKÉHO RÁJE – procházka skalním městem Hruboskalsko k zámku Hrubá Skála. Cestou hrad Valdštejn – kolébka rodu Valdštejnů, Janova vyhlídka, hřbitov horolezců, Mariánské vyhlídky, Adamovo lože. Odpoledne navštívíme krásný gotický hrad Kost ze 14.stol. a po prohlídce odjedeme domů.

Cena zahrnuje

 • dopravu klim. busem
 • 5x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • 5x polopenzi (bufetová snídaně, večeře menu)
 • rekreační poplatek
 • pojištění léčebných výloh do Německa
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné
 • fakult. služby
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 1200 Kč
 • pojištění storna zájezdu 90 Kč

Nástupní místa

14.07. - 19.07. odjezd A,B
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Orientační ceny vstupného

Hrad Kokořín – 80 Kč / senioři 50 Kč
Zámek Zákupy – 120 Kč/ senioři 80 Kč
Lanovka na Ještěd a zpět – 140 Kč
Bazilika sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí – 50 Kč
Zřícenina gotického hradu a kláštera OYBIN 6,50 €
Komplex hradu a zámku Frýdlant – 180 Kč/ senioři 130 Kč
Hrad Valdštejn – 90 Kč
Hrad Kost – 90 Kč

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací