Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

KOKOŘÍNSKO, LUŽICE

FRÝDLANTSKO A ČESKÝ RÁJ

Kód zájezdu: CZ706-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip

Zájezd za poznáním čtyř koutů naší země, čeká nás krásná příroda, vyhlídky, hrady, zámky a historická města. Navštívíme Kokořínsko, krajinu pískovcových roklí a jezírek. Projdeme se skalním městem Hruboskalsko, poznáme Budyšín - centrum slovanské menšiny Lužických Srbů, Frýdlant s monumentálním komplexem hradu a zámku, Liberec s hrázděnými Valdštejnovy domky a především Ještěd, kam vyjedeme lanovkou za nádhernými výhledy na město a Jizerské hory.Zájezd provází Bohuslava Bubeníčkováhrad Kokořín… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
polopenze
CZ706-20-1 od: 02.08.2020
do: 07.08.2020
zobrazit 5 7 190 Kč Odjeto
KódCZ706-20-1
Termínod: 02.08.2020 do: 07.08.2020
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice, Hranice, Havířov, Zábřeh na Moravě
Počet nocí5
Dospělá osoba - polopenze7 190 Kč
Odjeto

Anotace

Zájezd za poznáním čtyř koutů naší země, čeká nás krásná příroda, vyhlídky, hrady, zámky a historická města. Navštívíme Kokořínsko, krajinu pískovcových roklí a jezírek. Projdeme se skalním městem Hruboskalsko, poznáme Budyšín - centrum slovanské menšiny Lužických Srbů, Frýdlant s monumentálním komplexem hradu a zámku, Liberec s hrázděnými Valdštejnovy domky a především Ještěd, kam vyjedeme lanovkou za nádhernými výhledy na město a Jizerské hory.

Zájezd provází Bohuslava Bubeníčková

hrad Kokořín – Pokličky - zámek Zákupy – Liberec – Ještěd – Jablonné v Podještědí – hrad Oybin – Zhořelec – hrad a zámek Frýdlant – Hejnice – Budyšín – Český ráj – Hruboskalsko - hrad Kost


V případě nemožnosti cest do Německa bude alternativní program na území ČR.

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Ráno odjezd k prohlídce romantického hradu KOKOŘÍN, který je obklopen lesy a labyrintem pískovcových roklí. V minulosti často vyhledáván předními básníky a malíři, jako K.H. Mácha nebo A. Mánes. Údolím Kokořínský důl se dostaneme k nejznámějšímu skalnímu útvaru Pokličky. Odpoledne renesanční zámek ZÁKUPY, sídlo císaře Ferdinanda I. Dobrotivého. Vedle medvěda v hradním příkopu nebo anglického parku tu najdeme vůbec první výtah v Čechách. Odjezd do Liberce na ubytování.

2. den zájezdu:
Poznávání města LIBEREC, jehož symbolem je monumentální stavba novorenesanční radnice. Vedle nejstarších staveb – Valdštejnských domků ze 17. stol. tu najdeme i nejstarší Botanickou zahradu v ČR. Odpoledne lanovkou na JEŠTĚD (1012 m), za poznáním unikátní stavby hotelu a současně televizního vysílače nebo fantastickým výhledem na město a okolní Jizerské hory.

3. den zájezdu:
Monumentální bazilika sv. Vavřince a sv. Zdislavy v JABLONNÉM V PODJEŠTĚDÍ, postavena podle baziliky sv. Petra v Římě, místo posledního odpočinku světice Zdislavy z Lamberka. Nedaleko za hranicemi Německa prohlídka rozsáhlé zříceniny gotického hradu a kláštera OYBIN. Historie hradu je spojována se jmény jako Jindřich z Lipé, Jan Lucemburský nebo Karel IV. Odpoledne podél německo-polské hranice do města GÖRLITZ (ZHOŘELEC). Historické centrum města je považováno za jedno z nejkrásnějších míst v Německu. Význam města byl dán polohou na poutní cestě z Kyjeva do Santiaga de Compostela.

4. den zájezdu:
Monumentální komplex hradu a zámku FRÝDLANT který zažil dobu své slávy za Albrechta z Valdštejna. V jeho zdech se nacházejí zajímavé expozice zbraní, nábytku, dýmek nebo obrazů. Městečko HEJNICE patřící k nejvýznamnějším českým poutním místům. Stavby zdejšího honosného chrámu Navštívení Panny Marie se ujal H. Haffenecker, podle plánu J. Fischera z Erlachu. Návrat na hotel, individuální volno v Liberci (ZOO, Botanická zahrada aj.)

5. den zájezdu:
Cílem výletu do Německa je BAUTZEN (BUDYŠÍN), hl. centrum slovanské menšiny Lužických Srbů. Procházka historickým centrem tvořeným kamenným labyrintem domů, střežených mohutnými hradbami se sedmnácti středověkými baštami. Zvyky, kroje a řemeslnou zručnost Lužičanů nejlépe dokládá Lužickosrbské muzeum. Večer návrat na hotel.

6. den zájezdu:
Poznávání ČESKÉHO RÁJE, procházka skalním městem HRUBOSKALSKO k zámku Hrubá Skála. Cestou hrad Valdštejn, kolébka rodu Valdštejnů, Janova vyhlídka, hřbitov horolezců, Mariánské vyhlídky, Adamovo lože. Odpoledne navštívíme krásný gotický hrad KOST ze 14. stol. a po prohlídce odjedeme domů.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

Hrad Kokořín – 80 Kč 
Zámek Zákupy – 140 Kč
Lanovka na Ještěd a zpět – 149 Kč
Bazilika sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí – 50 Kč
Zřícenina gotického hradu a kláštera OYBIN 6 €
Komplex hradu a zámku Frýdlant – 180 Kč
Hrad Valdštejn – 90 Kč
Hrad Kost – 120 Kč

Doporučujeme

  • skalní město Hruboskalsko
  • výjezd lanovkou na Ještěd
  • romantika hradu Kokořín

Nástupní místa

02.08. - 07.08. odjezd A,B Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací