Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

KORSIKA - AZUROVÉ MOŘE

A ŠTÍTY HORSKÝCH VELIKÁNŮ

Kód zájezdu: FR439-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: bungalov

Autokarem
Cena na vyžádání

Ostrov, jehož subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů.Bastia - Corte - Propriano - Calanche - Spelunca - Porto - Ajaccio - Filitosa - Sarténe - Bavella - Bonifacio - Polischellu Celý popis


Anotace

Ostrov, jehož subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů.

Bastia - Corte - Propriano - Calanche - Spelunca - Porto - Ajaccio - Filitosa - Sarténe - Bavella - Bonifacio - Polischellu

Program zájezdu

1. - 2. den zájezdu
Odjezd z ČR (upřesnění času odjezdu v závislosti na novém jízdním řádu trajektů), trajektem z Itálie do BASTIE na Korsice. Návštěva starobylého CORTE s hrdě se tyčící citadelou pod horskými velikány (platí pro zájezdy s nočním trajektem). Překrásným hornatým vnitrozemím pokračujeme na západní pobřeží do zátoky Valinco u městečka Propriano, která je ideálním místem na výlety po celé Korsice. Ubytování v bungalovech.

3. den zájezdu
Pobyt u moře
v zátoce Valinco u Propriana, krásná dlouhá písčitá pláž, na jedné straně zakončená stejnojmenným městečkem, na druhé skalisky s janovskou věží. Odpoledne seznámení s městem.

4. den zájezdu
Celodenní výlet k. Odjezd do EVISY (805 m), odtud příjemný pozvolný sestup do soutěsky SPELUNCA (2-3 hod.), jedné z nejkrásnějších atrakcí ostrova, možnost osvěžujícího koupání v kaskádách. Poté návštěva nedalekého malebného města PORTO s janovskou věží. Odpoledne navštívíme bizardní skály CALANCHE (UNESCO), barevné skalní útvary kontrastující s azurovou hladinou moře. Pokračujeme do nedalekého CARGHESE, jehož obyvatelé jsou potomky Řeků.

5. den zájezdu
Pobyt u moře. Pozdě odpoledne navštívíme nedaleké proslulé naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry, večerní život v městečku SARTĒNE, úzké a křivolaké uličky, dýchne tu na nás duch minulosti vendety a pirátských výprav.

6. den zájezdu
Ráno turistický výlet s překrásnou scenérií skalních věží BAVELLA. Dvě varianty obtížnosti, mírnější zvládne každý, aniž by byl o něco ochuzen. Pozdě odpoledne koupání a pobyt u moře.

7. den zájezdu
Přejezd do vyhlášeného BONIFACIA, prohlídka města, které je svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce projížďka lodí pod skalnatými útesy (cca 20 €/os.), možnost koupání u skalisek nebo fotogenické procházky po útesech až k majáku na pláž u ostrůvku St. Antoine. Odpoledne návrat.

8. den zájezdu
Pro zájemce odjezd do hlavního města Korsiky - AJACCIA. Po prohlídce města, která bude ponejvíce věnovaná jeho rodákovi Napoleonovi Bonaparte, se vydáme k nedalekým ILES SANGUINAIRES. Zde si společně zajdeme k překrásné janovské věži. Návrat do kempu.

9. den zájezdu
Ráno odjezd z kempu do BASTIE, v případě časových možností krátká prohlídka přístavního města (v závislosti na jízdním řádu trajektů). Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.

10. den zájezdu
Návrat do ČR.

Poznámka: Jízdní řády trajektů na sezonu 2019 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, CK si vyhrazuje právo lehké úpravy programu z důvodu jejich změny.

Cena zahrnuje

 • dopravu klim busem,
 • trajekty, 
 • vstupní a výstupní korsickou daň, 
 • 7x ubytování v bungalovech, 
 • povlečení, 
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné, lodní výlet, vratnou kauci na bungalov (30 €/os.) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • neobsazené lůžko 1. termín 6900 Kč, 2.+3. termín 4800 Kč,
 • 6x polopenze - 3chodové francouzské menu se sklenkou vína 3300 Kč (začíná 3. den snídaní a končí 8.  den večeří),
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 330 Kč 

Nástupní místa

03.07. - 12.07. odjezd J* + Jihlava, Bratislava
21.08. - 30.08. odjezd J* + Jihlava, Bratislava 
11.09. - 20.09. odjezd J* + Jihlava, Bratislava
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Kapesné

Jako kapesné na celou dobu pobytu by Vám mělo stačit asi 160 EUR

Ubytování

 • jednoduché bungalovy v zátoce Valinco u Propriana cca 250 m od pláže. Bungalov má dvě navzájem oddělené ložnice - 2lůžk. s manželskou postelí a 2 - 3lůžk. ložnice (palanda a samostatné lůžko). Pro oba pokoje je společná kuchyňka (lednička, vařič, kávovar, základní nádobí), společná koupelna (WC, umyvadlo, sprcha) a terasa. V areálu je k dispozici velký a dětský bazén.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací