Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

KOUZLO VYSOČINY

KULTURNÍ BOHATSTVÍ, PAMÁTKY UNESCO

Kód zájezdu: CZ684-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Oblíbené

Zájezd nás zavede do kraje Vysočiny: oblé kopce, hluboké lesy, rybníky. Najdeme tu a poznáme celou řadu historických měst, kostelů, muzeí, technických památek a pozoruhodných míst, z nichž tři jsou zapsána na seznamu UNESCO. Ubytování budeme v samém centru Jihlavy, v stylovém hotelu, kde se minulost setkává se současností. Zájezd provází Michaela Bencová Pelhřimov - hrad Roštejn - Třešť - Jihlava – Dačice - Slavonice - hrad Landštejn - Zelená hora – klášter Želiv - Lipnice nad Sázavou -… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
polopenze
CZ684-19-1 od: 15.07.2019
do: 20.07.2019
zobrazit 5 6 990 Kč Odjeto
KódCZ684-19-1
Termínod: 15.07.2019 do: 20.07.2019
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice, Hranice, Havířov, Zábřeh na Moravě
Počet nocí5
dospělá osoba - polopenze6 990 Kč
Odjeto

Zájezd nás zavede do kraje Vysočiny: oblé kopce, hluboké lesy, rybníky. Najdeme tu a poznáme celou řadu historických měst, kostelů, muzeí, technických památek a pozoruhodných míst, z nichž tři jsou zapsána na seznamu UNESCO. Ubytování budeme v samém centru Jihlavy, v stylovém hotelu, kde se minulost setkává se současností.

Zájezd provází Michaela Bencová

Pelhřimov - hrad Roštejn - Třešť - Jihlava – Dačice - Slavonice - hrad Landštejn - Zelená hora – klášter Želiv - Lipnice nad Sázavou - Třebíč - Jaroměřice nad Rokytnou - Dalešice - Telč1. den zájezdu
Dopoledne navštívíme město PELHŘIMOV, historické jádro obklopené hradbami a věžemi, Muzeum rekordů a kuriozit. Poté odjezd do Jihlavy na ubytování v centru města - hotel Gustav Mahler - stylové a krásné prostory v budově bývalého dominikánského kláštera.

2. den zájezdu
Návštěva pohádkového hradu ROŠTEJN, známého i z pohádky Z pekla štěstí. TŘEŠŤ, historické jádro a expozice betlémů. Na závěr dne JIHLAVA, město založené doslova na stříbrných základech a ve středověku jedno z nejbohatších měst u nás. Prohlídka rozlehlého Jihlavského podzemí vč. svítící chodby, historické centrum - hradby s baštami, historické domy, brána Matky boží, kostel sv. Jakuba.

3. den zájezdu
Výlet na pomezí Vysočiny a Jižních Čech. DAČICE, historické jádro i zdejší zajímavost - žulový pomník kostky cukru, neboť ve zdejší rafinerii v roce 1843 vyrobil J. K. Radem první kostkový cukr na světě. SLAVONICE, městská památková rezervace, renesanční domy, figurální sgrafita, sklípkové klenby, městské brány. Románský hrad LANDŠTEJN, založený zřejmě českým králem Přemyslem Otakar II., vyhlídka s pohledy na Českou Kanadu.

4. den zájezdu
Symbol legendárního světce a dílo geniálního stavitele - poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na ZELENÉ HOŘE (UNESCO) u Žďáru nad Sázavou, dílo J. B. Santiniho, barokní gotika, premonstrátský klášter ŽELIV. Závěrem LIPNICE NAD SÁZAVOU, jeden z nejmohutnějších českých šlechtických hradů, obestřený záhadami a tajnostmi.

5. den zájezdu
Židovské město a bazilika sv. Prokopa (UNESCO) budeme obdivovat ve městě TŘEBÍČ. Zdejší židovská čtvrť je jedinou židovskou památkou mimo území Izraele, zapsanou na seznam Unesco - rázovité domy, areál zámku a baziliky, Karlovo náměstí - 3. největší v ČR. Pokračujeme k prohlídce majestátního zámku JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU s monumentálním Sálem předků - krásné interiéry, francouzská zahrada. Pivovar filmových Postřižin najdeme v nedalekém městečku DALEŠICE - turistická atrakce, kvalitní Dalešické pivo, které se vaří podle starého pivovarského zákona - prohlídka.

6. den zájezdu
Historické město TELČ (UNESCO), krásné náměstí Zachariáše z Hradce, renesanční domy, areál gotického hradu a renesančního zámku, pohádková atmosféra. Odpoledne odjezd domů.


Cena zahrnuje

  • dopravu lux. klim. busem
  • 5x ubytování v hotelu*** Gustav Mahler - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
  • 5x polopenzi (snídaně formou bufetu, večeře)
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • vstupné
  • služby
  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

  • 1lůžk. pokoj 1800 Kč
  • pojištění storna zájezdu 90 Kč

Nástupní místa

15.07. - 20.07. odjezd A, B
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Ubytování

  • Hotel Gustav Mahler*** v budově bývalého dominikánského kláštera v Jihlavě. Historie místa dělá z hotelu jedinečné místo, kde lze trávit dovolenou na Vysočině. V hotelu je možné využít fitness centrum, místní saunu. Po domluvě je také možné zajistit masáže.

Orientační ceny vstupného

Jihlavské podzemí 60,-
Brána Matky Boží 25,-
Telč – zámek 150,-
Hrad Roštejn 60,-
Třešť židovská synagoga 25,-
Třešť betlémy 30,-
Hrad Landštejn 70,-
Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře 110,-
Hrad Lipnice nad Sázavou 90,-
Třebíč - Bazilika sv. Prokopa 80,-
Třebíč – Synagoga 100,-
Pivovar Dalešice 50,-
Muzeum Rekordů a kuriozit 150,-
Zámek pánů z Říčan s muzeem Vysočiny 30,-
Želiv – klášter 120,-
Jaroměřice nad Rokytnou 110,-/ kostel 80,-
Zámek Dačice 100,-

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 1500 Kč

Zajímavosti

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací