Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

KUBA – KARIBSKÝ RÁJ

NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE PLAYA ANCÓN A VARADERO

VELKÁ CESTA OSTROVEM

Kód zájezdu: CU318-19 Počet nocí: 12 Strava: snídaně Ubytování: hotel

Letecky
Cena od 54 990 Kč

Bonus

Navštívíme Kubu a poznáme „opravdovou Kubu“, jednu z nejlepších zemí Karibiku, unikátní ostrov s nádhernými bělostnými plážemi. Čekají nás lákadla jako podmanivá Havana, koloniální Trinidad, elegantní přímořské město Cienfuegos a krasové hory a políčka tabáku v údolí Viñales. Neopakovatelné zážitky, staré americké bouráky, ochutnávky rumu, výroba doutníků, škola salsy a relaxace na nejkrásnějších plážích Karibiku Playa Ancón a Varadera. Zájezd provází Petra PavlíkováHavana – Valle de Viñales -… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
CU318-19-1 od: 11.11.2019
do: 24.11.2019
zobrazit 12 54 990 Kč Rezervovat místa
KódCU318-19-1
Termínod: 11.11.2019 do: 24.11.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí12
dospělá osoba - snídaně54 990 Kč
Rezervovat místa

Navštívíme Kubu a poznáme „opravdovou Kubu“, jednu z nejlepších zemí Karibiku, unikátní ostrov s nádhernými bělostnými plážemi. Čekají nás lákadla jako podmanivá Havana, koloniální Trinidad, elegantní přímořské město Cienfuegos a krasové hory a políčka tabáku v údolí Viñales. Neopakovatelné zážitky, staré americké bouráky, ochutnávky rumu, výroba doutníků, škola salsy a relaxace na nejkrásnějších plážích Karibiku Playa Ancón a Varadera.

Zájezd provází Petra Pavlíková

Havana – Valle de Viñales - Pinar del Río - Parque Nacional Viñales - Las Terrazas – Bahía de Cochinos– Cienfuegos – Santa Clara - Trinidad - Playa Ancón - Varadero


1. den zájezdu 
Odlet z Prahy s průvodcem na Kubu. Přílet do Havany, ubytování, individuální volno.

2. den zájezdu
Prohlídka staré HAVANY (UNESCO), která v sobě skrývá na 900 staveb historického významu od baroka až po artdeco. Uvidíme Plaza de la Catedral se slavnou barokní katedrálou s průčelím od italského architekta Francesca Borrominiho. Calle Obispo s nejstaršími městskými domy, Plaza de Armas s dominantním Palacio de los Capitales Generales, Plaza de San Francisco de Asís blízko přístavu, kde kotvily španělské galeony na své cestě západní Indií, Plaza Vieja aj. Navštívíme muzeum kubánského rumu Museo del Ron Havana Club, pohltí nás všudypřítomný zvuk salsy či rumby linoucí se z místních barů. V jednom takovém, který si oblíbil Ernest Hemigway - La Bodeguita del Medio, ochutnáme i pravé kubánské Mojito.

3. den zájezdu 
Celodenní výlet za přírodními krásami Kuby a jejími tabákovými plantážemi do údolí VALLE DE VIÑALES (UNESCO) v provincii Pinar del Río, která je jednou z nejvýznamnějších pěstitelských oblastí tabáku na světě. Údolí je mozaikou úrodných, rezavě červených polí, poseté sušírnami tabáku s doškovými střechami a obývané kubánci v sombrerech. Prohlídka tabákové plantáže na farmě Alejandro Robaina Tabacco Plantation s tradicí výroby doutníků již od r. 1845. V PARQUE NACIONAL VIÑALES si prohlédneme Mural de la Prehistoria, 120 m dlouhou malbu, představující teorii evoluce. Navrhl ji L.G. Morillo, pokračovatel slavného mexického umělce Diega Rivery. Cestou vesnice LAS TERRAZAS, první biosférická rezervace UNESCO na Kubě s okolními kávovníkovými plantážemi. Návrat do Havany.

4. den zájezdu 
Dokončení prohlídky HAVANY. Slavná havanská výrobna tabáku Reál Fabrica de Tabacos Partagás, muzeum tabáku, prodejna nejlepších kubánských doutníků včetně proslulé značky Cohiba. Bývalé sídlo vlády El Capitolio, postavené podle vzoru Bílého domu ve Washigtonu D.C., majestátní bulvár Paseo del Prado, pobřežní promenáda Mallecón, největší stavba v Havaně - pomník José Martího Memorial a José Martí na Plaza de la Revolución, Necrópolis Cristobal Colón, hřbitov, který je právem národní památkou, se svými 56 ha je poučným a emocionálním putováním kubánskými dějinami a jedním z největších v celé Americe. Na závěr se osvěžíme zmrzlinou v opěvovaném havanském zmrzlinářství Copelia.

5. den zájezdu
Přejezd do jedné z nejslavnějších zátok Zátoky sviní – Bahía de Cochinos, kde se v roce 1961 vylodila americká armáda, aby se pokusila svrhnout režim Fidela Castra. Neúspěšný pokus skončil tzv. Karibskou krizí. Nejen historie obklopuje tuto zátoku, ale rovněž krásné pláže, na kterých budeme mít možnost se poprvé vykoupat na pravé karibské pláži. Ubytování v oblasti Cienfuegos.

6. den zájezdu 
Dopoledne prohlídka Francií inspirovaného města CIENFUEGOS (UNESCO), elegantní přímořské město s neoklasicistní architekturou, perla kubánského jihu, vítězný oblouk, nejzazší bod města Punta Gorda, marocký Palacio de Valle, stavba jako vystřižená z Pohádek tisíce a jedné noci. Odpoledne SANTA CLARA, cíl mnoha poutí po stopách Che Guevary, který město r.1958 osvobodil, prohlídka, památník Conjunto Escultórico Comandante Ernesto Che Guevar, mauzoleem, koloniální podoba velkolepého divadla Teatro la Caridad. Ubytování v oblasti Trinidad.

7. den zájezdu 
Nejdokonalejší a unikátní ukázka koloniální éry na Kubě TRINIDAD (UNESCO). Na chvíli zapomeneme, že žijeme ve 21.stol., protože v tomto městě se hodiny skutečně zastavily r. 1850. Prohlídka Trinidadu, jedinečného muzea pod širým nebem, náměstíčka, kostely, klikaté uličky a barvami zářící koloniální domy, Plaza Mayor s pohledem na Palacio Ortiz a Inglesia Parroquial de la Santisima, vystoupáme na zvonici bývalého konventu sv. Františka z Asisi, odkud je nádherný pohled na pohoří Sierra del Escambray. Život místních budeme pozorovat při procházce kolem Barrio Las Tres Cruces a dojde i na vyhlášenou místní specialitu, koktejl Canchanchára. Individuálně pro zájemce půldenní fakultativní výlet do údolí Valle de los Ingenios (UNESCO).

8. den zájezdu 
TRINIDAD
, odpočinek a koupání na nedaleké Playa Ancón – nejkrásnější pláž na jižních březích Kuby se skutečně pohádkově bílým pískem. Večer se můžete učit kroky kubánské salsy s živou hudbou v Casa de la Musica, v domě hudby pod širým nebem.

9. den zájezdu 
Přejezd do nejvyhlášenějších oblastí Kuby VARADERA. Odpočinek na jedné z nejkrásnějších pláží v Karibiku, jenž se táhne 20 km písečným poloostrovem Hicacos. Ubytování v oblasti. Individuální volno.

10. den zájezdu 
VARADERO, pobyt u oceánu.
Individuální volno.

11. den zájezdu 
VARADERO, pobyt u oceánu
. Dle zájmu můžeme navštívit delfinárium nebo absolvovat pěší procházku po Varaderu s možností povečeřet v místní restauraci, která vaří typickou kubánskou kuchyni a jíž si oblíbil i Compay Segundo, hvězda skupiny Buena Vista Social Club.

12. den zájezdu
VARADERO, pobyt u oceánu
. Individuální volno.

13.-14 den zájezdu 
Transfer na letiště a odlet do Prahy. Přílet do ČR dle let. řádu.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Havana – Praha
 • letištní taxy
 • transfer z/na letiště
 • dopravu minibusem po Kubě
 • 12x ubytování v hotelu/soukromí - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím (4x Havana, 1x v oblasti Cienfuegos, 3x Trinidad, 4x Varadero
 • 12x snídani
 • českého průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupy
 • fakult. výlety
 • vízum
 • spropitné během okruhu
 • turistická odletová taxa 25 CUC 
 • a vše ostatní co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 9950 Kč (povinné při nedoobsazení)
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 1350 Kč
 • vstupní vízum 950 Kč

Nástupní místa

11.11. - 24.11. Odjezd L2, L3

Sleva

 • BONUS pojištění ZDARMA při objednání zájezdu do 15.02.2019

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů