Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

LANGUEDOC A ROUSSILLON

ZEMĚ MOŘE, HOR A HRADŮ

DOVOLENÁ ZA POZNÁNÍM, PŘÍRODOU A KOUPÁNÍ VE LVÍ ZÁTOCE

Kód zájezdu: FR550-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Historický kraj na pomezí Francie a Katalánska, kde se Pyreneje setkávají se Středozemním mořem a tvoří nepřekonatelnou kulisu divokých hor katarským hradům, opevněným městečkům i nedohledným zlatým písečným plážím. Nejkrásnější vesnice Francie, skvělé víno a středomořská kuchyně, slavný „žlutý horský vláček“ i technický zázrak Canal du Midi a denně koupání. Palavas - Montpellier - St-Guilhelm-le-Désert - La Couvertoirad - Séte - Narbonne - Perpignan - Collioure - Villefranche-de-Conflent -… Celý popis


Anotace

Historický kraj na pomezí Francie a Katalánska, kde se Pyreneje setkávají se Středozemním mořem a tvoří nepřekonatelnou kulisu divokých hor katarským hradům, opevněným městečkům i nedohledným zlatým písečným plážím. Nejkrásnější vesnice Francie, skvělé víno a středomořská kuchyně, slavný „žlutý horský vláček“ i technický zázrak Canal du Midi a denně koupání.
Palavas - Montpellier - St-Guilhelm-le-Désert - La Couvertoirad - Séte - Narbonne - Perpignan - Collioure - Villefranche-de-Conflent - Villafranche

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odjezd z ČR v odpoledních hodinách (cca 17:30 hod. překročení hranic ČR).

2. den zájezdu
Údolím Rhôny, krajinou Languedocu, pobyt na plážích La Grande-Motte, PALAVAS - katedrála z 11. stol., koupání a odpočinek ve Lví zátoce, místní dopravou do MONTPELLIER, náměstí De la Comédie s budovou opery, katedrála St-Pierre, park Promenade de Peyrou, spleť starých uliček, moderní čtvrť Antigone.

3. den zájezdu
Předhůří Cévennes, Svatojakubská cesta a přírodní park Haut Languedoc, kaňon řeky Hérault a Ďáblův most, aragonitová jeskyně Claumouse, ST-GUILHELM-LE-DÉSERT, městečko sevřené horami, románský klášter, křivolaké uličky, možnost odpočinku nebo kratší výstup na zříceninu strážního hradu, koupání v zálivu řeky Hérault u středověkého mostu Pont-du-Diable, LA COUVERTOIRADE, opevněné městečko templářů, variantně celodenní koupání, návrat na ubytování.

4. den zájezdu
Cesta podél Golfe du Lion (Lví zátoka), dle počasí koupání u městečka SÈTE nebo město BÉZIERS, ústí Canalu du Midi (UNESCO), procházka podél zdymadel kanálu. NARBONNE, Horreum - podzemní starověké sýpky, komplex katedrály St-Just et St-Pasteur a Arcibiskupský palác, opatství Fontfroide, vycházka do okolí, ubytování, večer ochutnávka místních specialit a vín.

5. den zájezdu
PERPIGNAN, palác mallorských králů, katedrála, cesta krajem Roussillon; turistika ve skalním městě zemních pyramid, opatství Saint-Michel-de-Cuxa, nákup klášterního vína, pobřeží Côte Vermeille, zde Pyreneje padají do moře. COLLIOURE, město Mattisových barev, královský hrad, mys Rederis, Vaubanova pevnost, koupání (variantně dle počasí ELNE, katedrála Ste Eulálie).

6. den zájezdu
Fakultativní výlet do podhůří Pyrenejí za katarskými hrady: kraj Corbières (vinice, voňavé garrigue) a turistika k hradům: hrad Quéribus hrad Peyrepertuse, fantastické výhledy, nebo návrat na koupání (dle počasí). Variantně celodenní koupání na Port Barcarēs. Fakult. francouzská večeře.

7. den zájezdu
Celodenní cesta do Pyrenejí: VILLEFRANCHE DE COMFLENT, horské městečko, Vaubanova pevnost, individuálně turistika k jeskyním s prohlídkou nebo místním taxi k opatství Prieure de Serrabone pod horou Canigou, jedinečné přírodní scenérie, návštěva kláštera Saint-Martin-du-Canigou, fakult. cesta pověstným „žlutým vláčkem“ Le Petit Train Jaune, úzkokolejka vede roklemi, viadukty až do pohoří Cerdagne, úchvatné výhledy, turistika horským údolím a středověká vesnice nebo relax v horské osadě, koupání v termálních lázní, večer městečko VILLEFRANCHE. Večer odjezd do CR.

8. den zájezdu
Návrat v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

doprava z Palavas do Montpellier: 3 €
jeskyně Clamouse 11 €
La Couvertoirade, procházka po hradbách: 3 €
BÉZIERS: katedrála 3 €
NARBONNE: muzeum + katedrála + římské sýpky 9 €
opatství Fontfroide: 11 € vč. zahrady, ochutnávka vína cca 7 €
PERPIGNAN, hrad 4 €
hrad Peyrepertuse 8 €
Quéribus 5 €
opatství Saint-Michel-de-Cuxa: 6 €
skalní varhany 4 €
indiv. doprava busem na pláž cca 1-2 €
cesta žlutým vláčkem: přibližně 25 € zpáteční jízdenka
Villefranche de Conflent: jeskyně 8 €, kostel 3 €, autobus na individuální cestu na klášter Canigou - dle tarifu už od 1,5 € + 6 € klášter.
termální lázně Saint-Thomas (venkovní bazén) 7 €

Kapesné

Doporučujeme min. kapesné 120 €, z toho 80 € na vstupné.

Zajímavosti

Nástupní místa

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací