Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

LANGUEDOC, KATARSKÉ HRADY, MOŘE LVÍ ZÁTOKY

A KAŇON ARDÈCHE LETECKY S KOUPÁNÍM

Kód zájezdu: FR551-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Kouzelný historický kraj Francie Languedoc--Rousillon leží mezi Provence a Katalánskem, Pyrenejemi, pohořím Cevennes a nedohlednými plážemi Lví zátoky. Oblast se pyšní řadou památek UNESCO, katarských hradů a jedinečných přírodních útvarů, ale i skvělým vínem, středomořskou kuchyní a nádherným koupáním. Poznávací zájezd s turistikou, koupáním ve Lvím zálivu, dovolená za poznáním a koupáním s pohodlím letecké dopravy a možností volby programu. Celý popis


Anotace

Kouzelný historický kraj Francie Languedoc--Rousillon leží mezi Provence a Katalánskem, Pyrenejemi, pohořím Cevennes a nedohlednými plážemi Lví zátoky. Oblast se pyšní řadou památek UNESCO, katarských hradů a jedinečných přírodních útvarů, ale i skvělým vínem, středomořskou kuchyní a nádherným koupáním. Poznávací zájezd s turistikou, koupáním ve Lvím zálivu, dovolená za poznáním a koupáním s pohodlím letecké dopravy a možností volby programu.

Program zájezdu

1.den zájezdu 
Odlet z Prahy do Lyonu v poledne, dále údolím Rhôny českým busem (možnost nápojů za Kč), VIENNE, metropole na Rhôně, město s obrovskou koncentrací památek od dob Římanů v krásné kotlině, Augustův chrám, divadlo, románsko-gotická katedrála, kostel z 5. stol., místní vínem Côtes du Rhône.

2. den zájezdu 
ORANGE, římský vítězný oblouk (UNESCO), cesta krajem Provence do Languedocu, opevněné město AIGES MORTES s historií Římanů i křižáckých válek i vězení pro templáře, koupání na oblíbených plážích La Grande-Motte, PALAVAS, katedrála z 11. st. u moře, koupání a odpočinek ve Lví zátoce, MONTPELLIER, správní centrum kraje, Opera Corum, katedrála St-Pierre, park Promenade de Peyrou s vodním pavilonkem, spleť starých uliček, velkolepá moderní čtvrť Antigone (dílo Richarda Boffila), ubytování.

3. den zájezdu  
Předhůří Cévennes a Svatojakubská cesta, přírodní park Haut Languedoc, pohledy na pohoří Causses, kaňon řeky Hérault a Ďáblův most - tisíc let starý kamenný most, nejkrásnější přírodní scenérie oblasti, návštěva překrásné aragonitové jeskyně Claumouse, St-GUILHELM-le-DÉSERT, starobylé městečko na Svatojakubské cestě sevřené horami, románský klášter, křivolaké uličky, výstup na zříceninu strážního hradu, koupání v zálivu řeky Hérault u středověkého mostu Pont-du-Diable, LA COUVERTOIRADE, opevněné městečko templářů, variantně celodenní koupání na plážích, návrat na ubytování.

4. den zájezdu 
Cesta podél Golfe du Lion (Lví zátoka), dle počasí koupání na plážích u městečka SÈTE, variantně město BÉZIERS s pohnutou katarskou historií u ústí Canalu du Midi (UNESCO) do moře, procházka podél zdymadel, katedrála St-Nazaire s krásnou sochařskou výzdobou, cesta vinařským krajem Pezenas, NARBONNE, někdejší hlavní město této oblasti Galie, horreum - podzemní starověké sýpky z 1. st. př. Kr., katedrála St-Just et St-Pasteur, ubytování, večer ochutnávka místních specialit a vín Fitou a Corbières.

5. den zájezdu
PERPIGNAN
, metropole vévodství Roussillon, palác mallorských králů, katedrála z oblázků a cihel, cesta krajem Roussillon; turistika v malém skalním městě zemních pyramid,
variantně celodenní koupání na plážích Port Barcarēs, fakultativní výlet do středověkého opevněného města CARCASSONNE (UNESCO), hrad, unikátní katedrála, a technická památka kanál du Midi (UNESCO) fakult. cesta lodí po kanále du Midi, zdymadla a scenérie nábřeží, podvečerní koupání v moři.

6. den zájezdu
Fakultativní výlet do podhůří Pyrenejí za katarskými hrady: kraj Corbières (vinice, voňavé porosty garrigue) a turistika ke katarským hradům: Quéribus na skalním útesu, romantický hrad Peyrepertuse, fantastický výhled, hrad a malebné vesnice, Salses, středověká a Vaubanova pevnost, variantně celodenní koupání na krásných plážích, návrat, fakultativně francouzská večeře za příplatek.

7. den zájezdu 
Kaňon řeky Ardèche, romantická skalní brána Pont d´Arc, jeskynní systém Chauvetovy jeskyně, významná pravěká památka lidu aurignacké kultury (40 000 let př.n.l.), jedinečné muzeum a replika s nástěnnými malbami pravěkého člověka (otevřeno před 3 lety), ev. náhrada jeskyně d´Orgnac, koupání v řece Ardéche, večerní LYON – (UNESCO), Mekka gurmánů, pobřežní promenády, noční život Lyon.

8. den zájezdu 
LYON, transfer na letiště, odlet do Prahy, návrat odpoledne.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

 • jeskyně Clamouse: 11 €
 • La Couvertoirade, procházka po hradbách: 3 €
 • Béziers: katedrála 3 €
 • Narbonne muzeum + katedrála + římské sýpky 9 €
 • opatství Fontfroide: 11 € vč. zahrady
 • hrad Peyrepertuse : 8 €
 • Quéribus: 5 €
 • skalní varhany: 4 €
 • Chauvetovy jeskyně: 13€
 • indiv. doprava busem na pláž cca 1-2 €

Kapesné

 • Doporučujeme min. kapesné 115 €, z toho 80 € na vstupné. Běžná je skupinová sleva, pokud se sejde alespoň 20 návštěvníků.

Nástupní místa

27.06. - 04.07. Odjezd L1

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací