Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

LASTOVO, OSTROV NEDOTČENÉ KRÁSY

HVAR, CHORVATSKÁ MADEIRA

NEJSLUNNĚJŠÍ OSTROVY JIŽNÍ DALMÁCIE

Kód zájezdu: HR427-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel/depandance hotelu

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip

Navštivte s námi Lastovo, druhý nejvzdálenější ostrov v Chorvatsku. Stejně tak jako ostrov Vis, bylo i Lastovo dlouho zavřeno turistickému ruchu. Čeká nás objevování skrytých pláží a zátok chráněných hustými středomořskými lesy, mimořádně čisté moře, které přímo vyzývá ke koupání a k potápění, nezapomenutelné výhledy, cenné historické památky, jedinečná etnografie a gastronomie. Pokusíme se na vlastní oči přesvědčit, že vše je tu ve znamení čísla 46. Nachází se zde 46 kostelů a kaplí, 46 polí,… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
polopenze
HR427-19-1 od: 13.09.2019
do: 22.09.2019
zobrazit 7 12 990 Kč Odjeto
KódHR427-19-1
Termínod: 13.09.2019 do: 22.09.2019
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Znojmo, Ostrava, Olomouc, Chrudim, Holice, Hranice, Mikulov, Havířov, Česká Třebová, Zábřeh na Moravě, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Boskovice
Počet nocí7
dospělá osoba - polopenze12 990 Kč
Odjeto

Navštivte s námi Lastovo, druhý nejvzdálenější ostrov v Chorvatsku. Stejně tak jako ostrov Vis, bylo i Lastovo dlouho zavřeno turistickému ruchu. Čeká nás objevování skrytých pláží a zátok chráněných hustými středomořskými lesy, mimořádně čisté moře, které přímo vyzývá ke koupání a k potápění, nezapomenutelné výhledy, cenné historické památky, jedinečná etnografie a gastronomie. Pokusíme se na vlastní oči přesvědčit, že vše je tu ve znamení čísla 46. Nachází se zde 46 kostelů a kaplí, 46 polí, vinic a olivových sadů, 46 kopečků a vršků a obklopuje ho 46 ostrůvků. Druhá polovina našeho zájezdu po nejslunnějších ostrovech jižní Dalmácie bude patřit chorvatské Madeiře – ostrovu Hvar. Malebný ostrov s horským masivem sv. Nikola, plný zeleně, levandule, rozmarýnu, vinné révy a historických městeček.

Zájezd provází Michaela Bencová

Split – ostrov Lastovo – Pasadur – Ubli – Lastovo – Heliodrom – Zaklopatica - Skrivena Luka – maják Struge - ostrov Hvar – Hvar –Stari Grad – Jelsa – Vrboska – Starigradske Pole - Split1. den zájezdu
Ve večerních hodinách odjezd z republiky.

2. den zájezdu
Dopoledne příjezd do SPLITU, dle časových možností procházka a prohlídka, palmami lemovaná přístavní promenáda, Diokleciánův palác. Odpoledne přejezd katamaránem (plavba cca 3,5 hod.) na OSTROV LASTOVO, který je součástí přírodní rezervace s více jak 40 ostrovy, ostrůvky, skalními útesy a davy turistů sem ještě nedorazily. Transfer na hotel do městečka Pasadur, kde budeme 4 noci ubytováni, večeře. Romantické duše ocení, že Lastovo je parkem tmavé oblohy. Jeho odlehlost zajišťuje dokonalé podmínky pro pozorování hvězd.

3. den zájezdu 
Prohlídka ostrova Lastovo, který je bez nadsázky ztracený ráj, přirozené soužití člověka a přírody. Ve vnitrozemí ostrova vyjedeme na HELIODROM, panoramatické výhledy na horu HUM a na otevřené moře směrem k Itálii, souostroví Lastovo, na ostrov Mljet, Korčula aj. Pokračujeme na promenádu zátoky ZLAKOPATICA a do středověkého městečka LASTOVO, rozloženého v prudkém svahu mezi okolními kopci, olivovníky, renesanční a barokní kostely, z nichž nejslavnější je farní kostel sv. Kuzme a Damjana, specifická architektura a symboly Lastova komíny (fumary), každý komín je jiný a je oslavou řemesel starých mistrů. Jih ostrova SKRIVENA LUKA, jedna z největších a nejkrásnějších zátok na ostrově, možnost výstupu na impozantní MAJÁK STRUGE, druhý nejstarší na Jadranu (1839).

4. den zájezdu 
Fakultativní lodní výlet kolem ostrovů LASTOVSKÉHO SOUOSTROVÍ. Z hladiny moře budeme obdivovat ostrůvky, ostrovy a zátoky se zastávkami, koupání. Poobědváme typickou rybu, místní produkty a víno, mj. se vylodíme na OSTROVĚ MLADINE, užijeme si koupání na PLÁŽI SAPLUN s písečným dnem, která je perlou ostrovů Lastova.

5. den zájezdu 
Pobyt u moře, individuální volno, bohaté možnosti pěších výletů do neporušené přírody, tiché zátoky, možnost potápění, šnorchlování, městečko UBLI, ostrov PREZBA, lodní výlety na okolní ostrůvky aj.

6. den zájezdu 
V časných ranních hodinách přejezd katamaránem (plavba cca 2 hod.) na OSTROV HVAR. Prohlídka městečka HVAR, městské hradby a brány, gotické paláce, náměstí a katedrála sv. Štěpána, biskupská pokladnice aj. Odjezd našim busem do městečka Stari Grad, kde budeme po 3 noci ubytováni. Příjezd na hotel,oběd, ubytování, pobyt u moře, individuální volno, večeře.

7. den zájezdu
Dopoledne prohlídka středověkého městečka STARI GRAD, historické jádro, barokní kostel sv. Štěpána, zvonice, kostel sv. Jana, dominikánský klášter, vysoké kamenné domy, křivolaké uličky, opevněný zámek Tvrdalj, který byl sídlem známého chorvatského poety Petra Hektoroviće. Odpoledne po obědě pobyt u moře.

8. den zájezdu
Výlet po ostrově Hvar, který patří k největším a nejkrásnějším jadranským ostrovům. Prohlídka městečka JELSA, poklidné a tiché úzké uličky, romantická náměstíčka, pozůstatky antické pevnosti - pozorovatelny Tor z megalitických bloků. VRBOSKA nazývaná "Malé Benátky", ležící uvnitř hlubokého fjordu, středomořská architektura, staré měšťanské domy a kostely. Návrat na hotel, oběd. Odpoledne STARIGRADSKE POLE (UNESCO) nejlépe dochovaná antická řecká krajina středomoří. Vinice a olivovníky od první kolonizace za dob starých Řeků zůstaly téměř nedotčeny a jsou jedinečným svědectvím geometrického systému dělení půdy, který se používal ještě v antických dobách.

9. den zájezdu 
Pobyt u moře, individuální volno. V odpoledních hodinách plavba trajektem (cca 2 hod.) do Splitu. Vylodění a cesta do ČR.

10. den zájezdu 
Návrat do ČR v ranních hodinách.


Cena zahrnuje

 • dopravu lux. klim. busem
 • lodní lístky na ostrovy Lastovo a Hvar
 • 7x ubytování (4x hotel***, 3x dependance hotelu***) - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím a klim.
 • 7x strava (3x all inclusive light – snídaně, obědy, večeře formou bufetu, alko i nealko nápoje pouze k obědu a večeři v dep. hotelu Lavanda na ostrově Hvar, 4x polopenze - snídaně bufetem, večeře výběrem z menu v hotelu Solitudo na ostrově Lastovo)
 • pobytovou taxu
 • průvodce 

Cena nezahrnuje

 • vstupné
 • fakult. výlety
 • ochutnávky 
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 2900 Kč
 • na vyžádání - hotel Solitudo pokoj s balkonem nebo terasou 250 Kč/os. JIŽ NEJSOU DOSTUPNÉ
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 330 Kč
 • fakult. lodní výlet 4. den cca 40 – 45 €, platba na místě, nutné nahlásit předem v CK

Nástupní místa

13.09. - 22.09. Odjezd B, E, L Přehled nástupních míst najdete ZDE

Ubytování

Hotel Solitudo*** na ostrově Lastovo, středomořský styl, přímo na břehu moře, pár metrů od pláže.
Depandance hotelu Lavanda*** na ostrově Hvar, 50 metrů od pláže

Orientační ceny vstupného

Lastovo - maják Struge
Hvar - Městské muzeum 20 HRK
Hvar - Hvar - pevnost Španjola a hradby 40 HRK

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací