Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

MALEBNÁ MOSELA

A ROMANTICKÉ PORÝNÍ

ÚDOLÍM VINIC, PRASTARÝCH MĚST A STŘEDOVĚKÝCH HRADŮ

Kód zájezdu: D659-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Katedrály, umění, zámky a středověké hrady, romantické říční údolí, výborná vína. Navštívíme okolí řeky Rýn, jenž dává této oblasti jedinečný charakter. Součinností přírody a dějin vznikla krásná krajina spolu s nádhernými městy, z nichž mnohá pocházejí ještě z dob starých Římanů. Mohuč - Lorelei – Boppard - Koblenz – Maria Laach - Cochem - Trevír – Monschau - Cáchy - Kolín nad Rýnem - Bonn - Limburg - Heidelberg Celý popis


Anotace

Katedrály, umění, zámky a středověké hrady, romantické říční údolí, výborná vína. Navštívíme okolí řeky Rýn, jenž dává této oblasti jedinečný charakter. Součinností přírody a dějin vznikla krásná krajina spolu s nádhernými městy, z nichž mnohá pocházejí ještě z dob starých Římanů.

Mohuč - Lorelei – Boppard - Koblenz – Maria Laach - Cochem - Trevír – Monschau - Cáchy - Kolín nad Rýnem - Bonn - Limburg - Heidelberg

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Odjezd z ČR v nočních hodinách.

2. den zájezdu:
Starobylé město MOHUČ, bývalé korunovační město českých králů a sídla arcibiskupů. Po prohlídce budeme pokračovat parníčkem z města Bingen po romantickém středním toku Rýna, kolem bájemi opředeného skalního výběžku LORELEI, který inspiroval mnohé slavné básníky a u něhož díky silným proudům ztroskotala celá řada lodí. Budeme obdivovat půvabnou krajinu dotvářenou středověkými hrady, kaskádovými vinicemi a sady. Doplujeme až do BOPPARDU, města, kde byl roku 1198 poprvé korunován Přemysl I. Otakar na českého krále. V odpoledních hodinách zavítáme do města KOBLENZ, které leží na soutoku Rýna a Mosely a je obklopeno jedinečnou přírodní kulisou čtyř středohoří a širých lesů, luk i vodních ploch. Údolí toku Mosely je jednou z velkolepých vinařských oblastí Německa, vyznačující se světově proslulými ryzlinky. Večer se ubytujme v hotelu v okolí města Koblenz.

3. den zájezdu:
Prohlídka mistrovského díla evropské románské architektury, kláštera ze 12. století MARIA LAACH. V jeho sousedství najdeme také jezírko sopečného původu Laacher See. Pod označením „maary“ jsou tato sopečná jezírka typickým znakem pohoří Eifel. Pokračujeme údolím s obcemi a městečky se starými kostelíky, typickými hrázděnými domy, do romantického městečka COCHEM a města TREVÍR (UNESCO), rodiště Karla Marxe. Město Trevír platilo za nejvýznamnější centrum Římské říše na germánském území. Toto období nám dnes přiblíží řada zdejších fantastických antických památek. V odpoledních hodinách navštívíme pravděpodobně nejkrásnější město v kraji, starobylé MONSCHAU, které se pyšní tři sta let starými hrázděnými domy. Večer ubytování v okolí města Cáchy.

4. den zájezdu:
Nejzápadnější město Německa CÁCHY, které je neodmyslitelně spojeno s největší osobností raného středověku Karlem Velikým, katedrála Panny Marie (UNESCO), místo korunovace Karla IV., korunovační trůn císařů římských, velkolepá klenotnice. Odpoledne KOLÍN NAD RÝNEM, historické centrum města s proslulou gotickou katedrálou, jejíž 157 metrů vysoké věže jsou dominantou města (UNESCO). Večer se ubytujeme v hotelu v okolí Bonnu.

5. den zájezdu:
Po snídani město BONN, které bylo až do sjednocení vládním městem Německa a je rodištěm skladatele L. van Beethovena. Navštívíme bývalou vládní čtvrť se sídlem spolkového prezidenta a nedalekou vilovou čtvrť Bad Godesberg. Dále budeme pokračovat do kouzelného městečka LIMBURG, jehož dějiny sahají až do 8. století. Najdeme tu proto mnoho stavebních skvostů, např. pozdně románský dóm, překrásné hrázděné domy nebo unikátní most s obrannými věžemi. Odpoledne přejedeme do starobylého univerzitního města HEIDELBERGU, města s pohádkově romantickou částí mezi Starým mostem a okouzlujícím zámkem. V podvečerních hodinách odjezd do ČR, příjezd v nočních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

plavba Bingen–Bopard cca 28 €*
Trevír – antická brána Porta Nigra 13 €
Trevír – rodný dům Karla Marxe 4 €
Aachen – klenotnice + katedrála 25 €
Kolín – katedrála: klenotnice 5 €
Kolín – katedrála: věž 3 €
Bonn – rodný dům Beethovena 6 €

*Přesnou částku Vám sdělí průvodce v autobuse, záleží na konečném počtu klientů na zájezdu. Částku vybere průvodce v průběhu zájezdu na úhradu hromadné rezervace, předpokládáme zájem všech účastníků.

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 70 €

Zajímavosti

Doporučujeme

hrázděné domy v Monschau
plavba údolím Rýna
katedrála v Cáchách, místo korunovace Karla IV.

Nástupní místa

29.07. - 02.08. Odjezd B, C, P + Plzeň
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací