Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

MARAMUREŠ A RODNA

HORY NEDOTČENÉ LIDSKOU CIVILIZACÍ

PĚNIŠNÍKOVÉ HORY A KOSTELÍKY UNESCO

Kód zájezdu: RO723-19 Počet nocí: Strava: Ubytování:

Vlastní
Cena na vyžádání

Toulky nádhernou hornatou oblastí s romantickým názvem Maramureš, hory téměř nedotčené lidskou civilizací, hluboké lesy, zaříznutá údolí, louky se stády ovcí a polodivokých koní. Kraj Maramureš zahrnuje i nejvyšší pohoří východních Karpat - Rodnu, chcete-li Pěnišníkové hory, jeho nejvyšší vrchol Pietrosul se pokusíme zdolat. Pod horami se nachází romantická údolí s dřevěnými kostelíky zapsanými do seznamu Světového dědictví UNESCO, z nichž nejzajímavější určitě navštívíme a ubytováni budeme v… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
polopenze
RO723-19-1 od: 14.07.2019
do: 21.07.2019
zobrazit 5 12 490 Kč Odjeto
KódRO723-19-1
Termínod: 14.07.2019 do: 21.07.2019
Nástupní místa Praha, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Břeclav
Počet nocí5
dospělá osoba - polopenze12 490 Kč
Odjeto

Toulky nádhernou hornatou oblastí s romantickým názvem Maramureš, hory téměř nedotčené lidskou civilizací, hluboké lesy, zaříznutá údolí, louky se stády ovcí a polodivokých koní. Kraj Maramureš zahrnuje i nejvyšší pohoří východních Karpat - Rodnu, chcete-li Pěnišníkové hory, jeho nejvyšší vrchol Pietrosul se pokusíme zdolat. Pod horami se nachází romantická údolí s dřevěnými kostelíky zapsanými do seznamu Světového dědictví UNESCO, z nichž nejzajímavější určitě navštívíme a ubytováni budeme v hotelu*** za městečkem Borsa v malém turistickém centru uprostřed hor.
1. den zájezdu
V dopoledních hodinách odjezd z ČR, tranzit přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska.

2. den zájezdu 
Ráno příjezd do Maramureše, zastávka u kostelíku UNESCO ve vesnici DESESTI a v malebném klášteře BIRSANA, přejezd na ubytování do krásného horského střediska BORSA, které leží na pomezí MARAMUREŠSKÝCH HOR a pohoří RODNA, ubytování, následuje svačina na hotelu, dále vyrazíme na výlet s pomocí lanovky k 60 m vysokému KOŇSKÉMU VODOPÁDU (2 hod.), večeře v hotelu.

3. den zájezdu 
Snídaně, lanovkou výjezd pod horu STIOL (1611 m) v pohoří RODNA, pohodový pěší výlet k horskému jezírku IZVORU BISTRITEI (3 hod.) nebo pokračování po hřebeni na horu GARGALAU (2158 m, 6 hod.), zpět k lanovce nebo návrat pěšky po hřebeni Rodny pod horou Galatiu (2048 m) přímo na hotel (8 hod.)

4. den zájezdu 
Lanovkou znovu výjezd pod horu Stiol v pohoří Rodna, zdoláme krátký úsek do sedla PRISLOP (1416 m), odtud krásná hřebenovka přes horu CERCĂNEL (1847 m). Následuje strmý sestup do údolí poblíž hotelu (8 hod.), možnost lehčí varianty s návratem do sedla Prislop a autobusem do hotelu (5-6 hod.), večeře.

5. den zájezdu 
Autobusem přejedeme do městečka VISEU DE SUS, výlet poslední funkční karpatskou úzkokolejkou sloužící k přepravě dřeva i dřevorubců údolím řeky VASER do nitra hor, vycházka po naučné stezce či údolím, vláčkem zpět na nádraží a návrat autobusem do hotelu, večeře.

6. den zájezdu 
Z městečka Borşa vystoupáme na nejvyšší vrchol Rodny, kterým je kamenitý PIETROSUL (2303 m) s výhledem do nitra liduprázdné Rodny na panenskou přírodu charakteristickou holými hřebeny pokrytými alpinskými loukami, na porosty rododendronů (pěnišníků), stejnou cestou zpět do Borşy (7-8 hod.), nebo klidným tempem stejnou cestou ke krásnému jezeru IEZER (1895 m) pod hlavním vrcholem (5 hod.), autobusem zpět do hotelu, večeře.

7. den zájezdu
Odjezd do živoucího města na rumunsko-ukrajinských hranicích SIGHETU MARMATIEI (poslední nákupy), cestou se zastavíme u dřevěného kostelíka (UNESCO) ze 17. století, který leží ve vesnici IEUD v údolí říčky IZA, navštívíme Veselý hřbitov v SAPINTĚ, odjezd přes Maďarsko a Slovensko do ČR.

8. den zájezdu
Návrat do ČR v dopoledních hodinách.


Cena zahrnuje

  • dopravu lux. klim. busem
  • 5x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
  • 5x snídani
  • 1x svačinu
  • 5x večeři
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • vstupné, fakult. služby, lanovky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Fakultativní příplatek

  • 1lůžk. pokoj 3100 Kč
  • komplexní pojištění vč. storna zájezdu 280 Kč

Nástupní místa

17.07. - 24.07. odjezd A + Bratislava
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Ubytování

hotel*** za městečkem Borşa, v malém turistickém centru uprostřed hor. Kvalitní snídaně formou bufetu a večeře o třech chodech v hotelové restauraci.

Zajímavosti

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací