Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

MÍŠEŇ A ŠTOLOVÁ SLAVNOST V DRÁŽĎANECH

ZA TŘEMI OŘÍŠKY DO MORITZBURGU

Kód zájezdu: D814-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

V čas adventní máme sklony k rozjímání, nostalgii, hledání nepoznaného a vyhledávání krásných věcí a příjemných okamžiků. Vydáte-li se na zájezd do Míšně a Drážďan, bude vaše očekávání splněno nadmíru. Míšeňský porcelán je pro svou krásu a nápaditost vyhledáván a ceněn po staletí. Dětská léta nám spolehlivě připomene kouzelný příběh, kterak Popelka ke svému štěstí přišla. Při pohárku podmanivého punče, může být nesmírně poutavé i vyprávění o věcech dnes již běžných a samozřejmých, jako je třeba… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
D814-19-1 od: 07.12.2019
do: 08.12.2019
zobrazit 1 2 980 Kč Odjeto
KódD814-19-1
Termínod: 07.12.2019 do: 08.12.2019
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice
Počet nocí1
dospělá osoba - snídaně2 980 Kč
Odjeto

V čas adventní máme sklony k rozjímání, nostalgii, hledání nepoznaného a vyhledávání krásných věcí a příjemných okamžiků. Vydáte-li se na zájezd do Míšně a Drážďan, bude vaše očekávání splněno nadmíru. Míšeňský porcelán je pro svou krásu a nápaditost vyhledáván a ceněn po staletí. Dětská léta nám spolehlivě připomene kouzelný příběh, kterak Popelka ke svému štěstí přišla. Při pohárku podmanivého punče, může být nesmírně poutavé i vyprávění o věcech dnes již běžných a samozřejmých, jako je třeba vánoční štola nebo zubní pasta. A cože zrovna tyto všednosti mají společného s Drážďany?


1. den zájezdu
V časných ranních hodinách odjezd z republiky (Praha cca 6:00 hod). Dopoledne příjezd do saského města MÍŠEŇ. Starobylé město na břehu Labe, pod mohutným hradem Albrechtsburg, dávným sídlem starého saského rodu Wettinů. Prohlídka nejstarší evropské manufaktury z počátku 18. století, kde se dodnes vyrábí světoznámý Míšeňského porcelánu. Součástí prohlídky jsou i muzejní expozice unikátních porcelánových výrobků. V poledne zámek MORITZBURG, trůnící v úchvatné jezerní krajině, kde v roce 1973 natočil režisér Václav Voříšek kultovní pohádku Tři oříšky pro popelku. Odpoledne DRÁŽĎANY, v minulosti přezdívané pro svou krásu a malebnost „Florencie severu“. Právě dnes se v Drážďanech koná Štolová slavnost. Koňským povozem je městem vezena obří, několikatunová vánoční štola, která je pak odpoledne, v centru vánočních trhů na náměstí Striezelmarkt porcována obřím nožem a nabízena návštěvníkům trhů. Samozřejmě není možné navštívit Drážďany a nepoznat jeho barokní skvosty, jako je galérie Zwinger, luteránský chrám Frauenkirche, katolická Katedrála Nejsvětější Trojice, Semperova opera, Drážďanský palác a další. Večer ubytování v hotelu za městem s možností večere.
2. den zájezdu
Po snídani procházka nejzajímavější oblasti NP Saské Švýcarsko, přes skalní most BASTEI, klenoucí se nad hlubokou skalní propast ke zříceninou hradu Neurathen. Z výšky 194 m se skýtá bechberoucí výhled na řeku Labe a okolní skalní štíty Saského Švýcarska. S krátkou zastávkou na vánočních trzích starobylého přístavního městě PIRNA, příjezd odpoledne do největší evropské pevnosti KÖNIGSTEIN, nacházející se na vrcholu stolové hory ve výšce 240 m nad hladinou Labe. Program zakončí návštěva lázeňského města BAD SCHANDAU, již nedaleko německo-české hranice. 7 hrázděných domů v bývalé loďařské čtvrti Postelwitz spojuje dávná pověst, velkou zajímavostí je rovněž železná věž s výtahem Ostrau Turm (50 m), která souží nejen co rozhledna, ale i jako spojení s městskou čtvrti Ostrau, nacházející se několik desítek metrů nad centrem Bad Schandau. Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách (Praha 21:00 hod).


Cena zahrnuje

  • dopravu lux. klim. busem
  • 1x ubytování v hotelu*** - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím
  • 1x snídani formou bufetu
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • vstupné, fakult. služby, plavby lodí a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

  • 1lůžk. pokoj 450 Kč
  • večeře o 2 chodech 450 Kč/os.
  • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 70 Kč

Nástupní místa

07.12 - 08.12. Odjezd A Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací