Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

MONTAFON

ROZKVETLÁ ALPSKÁ ZAHRADA

Kód zájezdu: A705-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Montafon – „malé rakouské Švýcarsko“, zájezd v době největšího květu alpské flory, horské vrcholy Rätikonu, Silvretty a Verwallu, klenoty pohoří Rätikon – jezero Lünnersee a masiv Drei Türme, „wormská jezera“, nápoje na hotelu a Montafonská karta v ceně zájezdu. Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
polopenze
A705-19-1 od: 09.07.2019
do: 14.07.2019
zobrazit 5 12 990 Kč Odjeto
KódA705-19-1
Termínod: 09.07.2019 do: 14.07.2019
Nástupní místa Praha, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady
Počet nocí5
dospělá osoba - polopenze12 990 Kč
Odjeto

Montafon – „malé rakouské Švýcarsko“, zájezd v době největšího květu alpské flory, horské vrcholy Rätikonu, Silvretty a Verwallu, klenoty pohoří Rätikon – jezero Lünnersee a masiv Drei Türme, „wormská jezera“, nápoje na hotelu a Montafonská karta v ceně zájezdu.


1. den zájezdu
Ráno odjezd autobusu z ČR, příjezd do údolí MONTAFON v nejzápadnější části Rakouska, ohromující scenérie i svébytná kultura. Ubytování a večeře.

2. den zájezdu
Výlet místním autobusem do vesnice LATSCHAU, výjezd lanovkou na vrchol GRÜNECK (1890 m). Středně náročná trasa „AlpkulTour“ vedoucí nádhernou krajinou. Trasa je lemována rozkvetlými azalkami a je věnovaná kultuře pastvin, salašnických osad a skýtá nevšední pohledy na stromy, které zde rostou kořeny vzhůru. Pauza u chaty Lindauerhütte (1744 m), která se nachází pod hlavní dominantou pohoří Rätikon – masivem DREI TÜRME. Zde je udržovaná alpská botanická zahrada. Zpět vede trasa po zpevněné cestě údolím GAUERTAL, pro které jsou typické vorarlberské dřevěné domky (4 hod. chůze).

3. den zájezdu
Odjezd do vesnice SCHRUNS. Výjezd lanovkami na vrchol SENNIGRAT (2300 m) – pěkný okruh po horských pěšinách kolem chaty WORMSER HÜTTE k jezerům Herzsee, Kälbersee a Schwarzersee. Během túry se vám naskytne krásný výhled na vrchol Zimba (2643 m), který je nazýván vorarlberským Matterhornem, projdete nejdelším lyžařským tunelem na světě a z vyhlídky SURBLIES (1980 m) se pokocháte vrcholy v pohořích VERWALL a SILVRETTA (cca 2 hod. chůze). Zdatnější vystoupí na vrchol Kreuzjoch (2395 m). Odpoledne přejezd do údolí BRANDNERTAL, které se nachází na rakousko – švýcarském pomezí. Výjezd lanovkou k jezeru LÜNERSEE – nádherně tyrkysově modré jezero ležící v kouzelném skalním kotli a zároveň klenot pohoří Rätikonu. Nenáročný okruh okolo jezera (2 hod. chůze).

4. den zájezdu
Odjezd do vesnice GARGELLEN (1423 m), nejvýše položená vesnice v oblasti. Údolí a sedlo Schlappiner Joch oddělují masivy Rätikon a Silvretta. Výjezd lanovkou na vrchol SCHAFBERG (2130 m), nenáročná okružní „stezka pašeráků“, která vede k jezírkům Schafbergsee a Gandasee (1 hod.). Trasu je možné si prodloužit o výstup do sedla GAFIERJOCH (2415 m), odkud je vidět do Švýcarska (2,5 hod.). Volné odpoledne, např. při pěkném počasí koupání v biotopu, který je hned naproti hotelu.

5. den zájezdu
Snídaně, různé varianty, jak strávit volný den v údolí MONTAFON s využitím karty a místních autobusů:

1. Výjezd po silnici SILVRETTA HOCHALPENSTRASSE, nádherná vysokohorská krajina, je oprávněně nazývána „cestou snů“, nenáročná procházka kolem přehrady SILVRETTASEE (2 hod.). Pro zdatné účastníky celodenní túra od přehrady údolím BIELETAL přes sedlo Radsattel (2652 m) k chatě Wiesbadener Hütte (2443 m) a zpět údolím OCHSENTAL po zpevněné cestě. Během túry se vám otevřou nádherné výhledy na ledovce a na vrchol PIZ BUIN (3312 m), cca 4,5 - 5 hod. chůze.

2. Z vesnice GASCHURN výjezd lanovkou Versettlabahn (2100 m) – středně náročná túra údolím NOVATAL k další lanovce Garfreschbahn (1507 m), kterou se dá sjet do údolí (cca 1,5 hod. chůze). Nebo středně náročná túra po pěšinách s výstupem na vrcholy VERSETTLA (2372 m) a MADRISELLA (2466 m). Stejnou cestou zpět (3 hod. chůze) nebo náročnější 5 hod. okruh.

6. den zájezdu
Po snídani zastávka v prodejně sýrů – typický sýr pro Montafon je „Sura Kees“. Možnost nákupu nejen sýrů, ale i dalších vorarlberských specialit, odjezd do ČR. Návrat ve večerních až nočních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).Cena zahrnuje

 • dopravu lux. klim. busem
 • 5x ubytování v hotelu *** v Gaschurn
 • 5x rozšířená polopenze s neomezenou konzumací nápojů (snídaně a večeře formou bufetu, odpolední svačina, nápoje mezi 10:00-21:00 hod)
 • Montafonskou kartu (využívání lanovek, místních autobusů, koupališť)
 • mýtné po vysokohorské silnici Silvretta Hochalpenstrasse
 • pobytovou taxu
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné, fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Fakultativní příplatek

 • 1 lůžkový pokoj 1500 Kč (zde povinné při nedoobsazení)
 • komplexní pojištění vč. storna zájezdu 210 Kč

Nástupní místa

09.07. - 14.07. odjezd N
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Sleva

 • Cena pro dítě na pevném lůžku (ročník 2000 -2012) 11 390 Kč
 • Cena pro dítě 6-15,9 let na přistýlce - 8 890 Kč
 • dospělý na přistýlce sleva 350 Kč

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací