Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

NÁRODNÍ PARK KALKALPEN

VÁPENCOVÝ SVĚT HOR

Kód zájezdu: A715-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel ***

Autokarem
Cena na vyžádání

Okružní stezky, pastviny a zelené louky na Wurzeralm, idylické jezero Schiederweiher – perla údolí Stodertal, přírodní klenot jezero Gleinkersee, divoká romantická soutěska Dr. Vogelgesanga, mohutný horský masiv Totes Gebirge, Tauplitzalm – největší horská jezerní plošina střední Evropy, Hinterstoder – vyhlídkové plošiny, ideální podmínky pro nenáročnou turistiku, koupání pod hotelem. Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
polopenze
A715-19-1 od: 03.07.2019
do: 07.07.2019
zobrazit 4 10 990 Kč Odjeto
KódA715-19-1
Termínod: 03.07.2019 do: 07.07.2019
Nástupní místa Praha, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady
Počet nocí4
dospělá osoba - polopenze10 990 Kč
Odjeto

Okružní stezky, pastviny a zelené louky na Wurzeralm, idylické jezero Schiederweiher – perla údolí Stodertal, přírodní klenot jezero Gleinkersee, divoká romantická soutěska Dr. Vogelgesanga, mohutný horský masiv Totes Gebirge, Tauplitzalm – největší horská jezerní plošina střední Evropy, Hinterstoder – vyhlídkové plošiny, ideální podmínky pro nenáročnou turistiku, koupání pod hotelem.


1. den zájezdu
V ranních hodinách odjezd z ČR. Zastávka u horského modrozeleného jezera GLEINKERSEE – okružní stezka kolem tohoto přírodního skvostu vede podél břehu a skýtá nádherné výhledy na okolní krajinu a pohoří Sengsengebirge, při příznivém počasí možnost koupání. Ubytování v gasthofu v Edlbachu.

2. den zájezdu
Odjezd naším autobusem do SPITTAL AM PYHRN – možnost volby dopoledního programu:

Program A: „ranní probuzení“ v soutěsce Dr. Vogelgesanga, druhá nejdelší soutěska v Rakousku, představení přírody s padající vodou a peřejemi. Při prolézání divoké romantické rokliny je třeba zdolat 500 schodů mezi skalními stěnami, několik lávek a můstků (okruh cca 2 hod.).

Program B: Pobyt ve SPITTAL AM PYHRN – tvář obce utváří především barokní klášterní kostel, nazývaný Dóm u Pyhrnu. Návštěva Muzea Alpinismu, které uvádí expozici s názvem „Mezi nebem a zemí – Gerlinde Kaltenbrunnerová a svět osmitisícovek“. Velmi působivé seznámení s historií horolezectví, klimatickými podmínkami, jaké panují na nejvyšších vrcholech naší planety, s podmínkami, které musejí po stránce fyzické a psychické splňovat extrémní horolezci.
Společný přejezd naším autobusem a výjezd pozemní lanovkou na náhorní plošinu WURZERALM (1400 m). Okružní nenáročná turistická stezka (2 hod.) s odbočkou k jezírku BRUNNSTEINERSEE. Možnost posezení na terase u Linzerhaus s krásnými výhledy na horský svět s vrcholem Wascheneck (2389 m) a s bizarní skalní stěnou Rote Wand. 

3. den zájezdu
Odjezd naším autobusem do BAD MITTENDORFU, výjezd po vysokohorské silnici TAUPLITZALMSTRASSE na TAUPLITZALM (1650 m) – největší horská jezerní plošina střední Evropy - 6 jezer s křišťálově čistou vodou. Plošinu protkává množství turistických tras, které umožňují různě pohodlné procházky bez velkého převýšení. Oblast je proslulá jako zahrada Alp, hned od jara jsou zde horské louky posety květy. Záplavy barevných květů hořců či růžových horských azalek vytvářejí fantastické scenérie. 

4. den zájezdu
Odjezd naším autobusem do HINTERSTODERU. Nenáročná procházka k idylickému jezeru SCHIEDERWEIHER, neuvěřitelné výhledy na nejvyšší vrchol pohoří Totes Gebirge – Grosser Priel (2515 m) a vedlejší výrazný vrchol Spitzmauer (2446 m). Tyto dvě mohutné hory se za příznivého počasí zrcadlí na jeho tiché hladině (kratší varianta celkem 1 hod., delší varianta celkem 1,5 hod.). Přejezd autobusem k lanovce v Hinterstoderu, výjezd kabinkovou a sedačkovou lanovkou na HUTTERER HÖSSL (1858 m), procházka kolem jezera SCHAFKOGELSEE, možnost občerstvení, dvě vyhlídkové plošiny Dachsteinblick a Schafkögel s gigantickými scenériemi. 

5. den zájezdu
Odjezd naším autobusem do vesnice ROSSLEITHEN, která je známá především díky kovářům kos, kteří dříve pracovali podél řeky Piessling. Půlhodinová procházka k impozantnímu prameni řeky PIESSLING, který pramení přímo v krasové jeskyni. Je to jeden z největších krasových pramenů ve Východních Alpách. Před polednem odjezd do ČR. Návrat ve večerních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).


Cena zahrnuje

 • dopravu lux. klim. busem
 • 4x ubytování v gasthofu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • polopenzi (snídaně formou jednoduššího bufetu, večeře formou menu o 3 chodech s možností výběru ze 2 hlavních jídel od 2. dne a salátový bufet)
 • kartu na všechny výjezdy lanovkami a vstup do soutěsky a muzea
 • mýtné
 • pobytovou taxu
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné kromě soutěsky a muzea
 • fakultativní služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 1 000 Kč (povinné při nedoobsazení)
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 180 Kč

Nástupní místa

03.07. – 07.07. odjezd N
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Sleva

 • Dítě 6-14,9 na přistýlce - 6 590 Kč

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací