Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA SKOTSKA A OSTROV SKYE

Kód zájezdu: GB558-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Oblíbené Bonus za včasné přihlášení

Vydejte se s námi poznat rozmanitou skotskou krajinu, travnaté kopce oblasti Borders, strhující scenérie Highlands, odlehlá horská údolí, jezera, vřes, historická města a romantické hrady, vypínající se na ostrovech nebo u jezer. Ochutnáme i pravou skotskou whisky, budeme pátrat po lochnesské příšeře, obdivovat folklór země a úchvatný ostrov Skye, divoké scenérie, útes Kilt Rock - to je Skotsko!Zájezd provází Tomasz Kedzior. Edinburgh - Falkirk Wheel - Stirling - St. Andrews - Blair Athol -… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
GB558-19-1 od: 04.08.2019
do: 11.08.2019
zobrazit 7 31 690 Kč Odjeto
KódGB558-19-1
Termínod: 04.08.2019 do: 11.08.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí7
dospělá osoba - snídaně31 690 Kč
Odjeto

Vydejte se s námi poznat rozmanitou skotskou krajinu, travnaté kopce oblasti Borders, strhující scenérie Highlands, odlehlá horská údolí, jezera, vřes, historická města a romantické hrady, vypínající se na ostrovech nebo u jezer. Ochutnáme i pravou skotskou whisky, budeme pátrat po lochnesské příšeře, obdivovat folklór země a úchvatný ostrov Skye, divoké scenérie, útes Kilt Rock - to je Skotsko!

Zájezd provází Tomasz Kedzior.

Edinburgh - Falkirk Wheel - Stirling - St. Andrews - Blair Athol - Dalwhinne Distillery - Eilean Donan - ostrov Skye: hrad Dunvegan - Kilt Rock - Old Man of Storr - Portree - Loch Ness - Fort Augustus - Glen Nevis - Glenfinnan Viaduct - Glen Coe - Luss - Loch Lomond - Glasgow


1. den zájezdu:
Odlet s průvodcem z Prahy do EDINBURGHU, transfer na ubytování do hotelu. Odpoledne pěší prohlídka města s průvodcem. Procházka po Royal Mile, Princess Street, možnost nákupů nebo výstup na vyhlídkový bod Calton Hill.

2. den zájezdu:
Nejnavštěvovanější skotské město EDINBURGH, prohlídka královské jachty Britannia, impozantní hrad Edinburgh Castle s korunovačními klenoty. Den zakončíme návštěvou Rosslynské kaple (známé z filmu Šifra mistra Leonarda).

3. den zájezdu:
Ráno přejedeme přes strhující Forthské mosty, navštívíme jediný rotační lodní výtah tohoto typu na světě FALKIRK WHEEL, nacházející se nedaleko města Falkirk. Návštěva královského hradu STIRLING, který se tyčí vysoko na skále a po staletí vévodil skotským dějinám, z historického hlediska patří k nejvýznamnějším pevnostem ve Skotsku. Přesuneme se na druhou stranu Stirlingu k Wallace Monument, rozhledna s expozicí o skotské historii i současnosti. Přejezd do kraje Fife, procházka po nejstarším univerzitním městě Skotska ST. ANDREWS, které je považováno za „domov golfu“ a na zdejší univerzitě studoval i princ William.

4. den zájezdu:
Budeme projíždět typicky skotskou krajinou územím Highlands, cestou navštívíme velkolepé sídlo vévody z Athollu BLAIR ATHOL, prohlídka zámku Blair Castle, sídlo rodu Murray, vévodů z Athollu. Exkurze v palírně whisky Blair Athol spojená s ochutnávkou. Přes pohoří Grampian Mountains a kolem několika jezer přijedeme k vyhlídce na údolí GREAT GLEN u vesnice Spean Bridge a dále k nejfotografovanějšímu hradu Skotska, k  EILEAN DONAN, krátká zastávka, odjezd na ubytování na ostrov Skye.

5. den zájezdu:
Celodenní výlet po legendami opředeném ostrově SKYE, bez něhož si návštěvu Skotska nelze představit. Navštívíme nejstarší rodové sídlo Skotska hrad DUNVEGAN s nejcennější relikvií Fairy Flag. Přejezd po pobřeží poloostrova Trotternish, zastávka u KILT ROCK, útesy vypínající se do výšky až 60 m u jezera Loch Mealt. Skalní jehla OLD MAN OF STORR, lehký pěší výstup. Hlavní město ostrova, atraktivní rybářský přístav PORTREE s malebnou řadou barevných domů na pobřeží. Večer návrat na ubytování.

6. den zájezdu:
Nejznámější a druhé největší jezero Skotska LOCH NESS, po cestě zastávka na troskách hradu URQUHART CASTLE, odkud je úžasný výhled na jezero Loch Ness, prohlídka hradu. Zastavíme v malebném městečku FORT AUGUSTUS, fakultativně výlet lodí po jezeře Loch Ness, prohlídka zdymadel Kaledonského kanálu.  Milovníky přírody nadchne Skotská vysočina. Údolí GLEN NEVIS s nejvyšší horou Británie Ben Nevis  (1 344 m n.m. ), možnost fakultativně vyjet lanovkou ze střediska Nevis Range. Přejezd ke známému skotskému železničnímu viaduktu GLENFINNAN VIADUCT, nejznámější most v celém Skotsku, který je dokonce vyobrazen na skotské desetilibrovce, lehký pěší výstup. Pro zájemce je připravena možnost fakultativní jízdy vlakem z Glenfinnan Viaduct do nedalekého Fort William, výhledy a kouzlo skotské vysočiny. Ostatní pojednou do Fort William našim busem. Ubytování v okolí.

7. den zájezdu:
Jedno z nejkrásnějších údolí Skotska GLEN COE, při dobrém počasí procházka v nádherné přírodě. Přejezd do vesničky LUSS, která patří k nejhezčím vesnicím v Lowlands, s neobyčejně pitoreskními domky na břehu jezera Loch Lomond v Národním parku Trossachs. Odpoledne město GLASGOW, návštěva botanické zahrady, procházka po areálu univerzity. Budeme mít i možnost přejezdu metrem s nejmenším průměrem tunelu na světě ke stadionu FC Glasgow Rangers. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování a večeři.

8. den zájezdu:
V časných ranních hodinách transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha – Edinburgh – Praha, letištní taxy
  • 7x ubytování v hotelu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
  • 6x snídani
  • 1x večeři
  • dopravu minibusem (autokarem) po Skotsku
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • vstupné, fakult. služby, lodní výlety, lanovky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Fakultativní příplatek

  • 1lůžk.pokoj 6800 Kč (zde povinné při nedoobsazení)
  • komplex. pojištění vč. vyššího připojištění storna zájezdu 530 Kč

Nástupní místa

04.08. - 11.08. odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Sleva

  • Váš BONUS pojištění zdarma vč. vyššího připojištění storna při objednání zájezdu do 31.1.2019

Orientační ceny vstupného

Hrad Edinburgh £ 17
Edinburgh jízda busem £ 1,60
Rosslynské kaple £ 9
Jachta Britannia £ 15,50
Hrad Stirling £ 15
Wallace Monument £ 10
Falkirk Wheel £ 8
Hrad St. Andrews £ 7,6
Blair castle £ 11 (skupina 8,50)
Blair Athol Distillery £ 6,80
Eilean Donan castle £ 6
Dunvegan – zahrady + hrad + tuleni £ 20,50
Skye Vilage Museum £ 2,5
Loch Ness plavba z Fort Augustus £ 14,50
Lanovka Nevis Range £ 14
Urquhart Castle £ 9
Vlak Glenfinnan do Fort William £ 6,50
Metro Glasgow £ 1,65 / jedna jízda

Kapesné

Dle individuálního zájmu o památky, doporučujeme cca 160 - 180 GBP.

Zajímavosti

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací