Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

NEJVĚTŠÍ ITALSKÁ JEZERA - PERLY ALP

LETNÍ PRÁZDNINY U ITALSKÝCH JEZER

LAGO DI GARDA, LAGO D´ISEO, LAGO D´ORTA, LAGO DI COMO a LAGO MAGGIORE

Kód zájezdu: IT600-24 Počet nocí: 5 Strava: snídaně Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena od 11 790 Kč

Náš tip Možnost doobsazení

Svět italských jezer fascinuje kontrastem ledových alpských štítů a prohřátých jezer, na jejichž březích se sklízí citróny nebo olivy a kvetou subtropické rostliny. Nabízí kolorit půvabných italských středověkých městeček, a navíc přidává aristokratickou okázalost zámků a jejich parků. Kombinuje historii s přírodními krásami. My vám svět jezer servírujeme v letním období, kdy kromě plavby po klidných vodních hladinách budete mít možnost ve všech jezerech se i vykoupat. K tomu vám umožníme… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
IT600-24-1 Doobsazení pro ženu od: 29.07.2024
do: 04.08.2024
zobrazit 5 11 790 Kč Rezervovat místa
KódIT600-24-1 Doobsazení pro ženu
Termínod: 29.07.2024 do: 04.08.2024
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Olomouc
Počet nocí5
Dospělá osoba - snídaně11 790 Kč
Rezervovat místa

Anotace

Svět italských jezer fascinuje kontrastem ledových alpských štítů a prohřátých jezer, na jejichž březích se sklízí citróny nebo olivy a kvetou subtropické rostliny. Nabízí kolorit půvabných italských středověkých městeček, a navíc přidává aristokratickou okázalost zámků a jejich parků. Kombinuje historii s přírodními krásami. My vám svět jezer servírujeme v letním období, kdy kromě plavby po klidných vodních hladinách budete mít možnost ve všech jezerech se i vykoupat. K tomu vám umožníme vystoupat nebo vyjet lanovkou za panoramatickými výhledy, ochutnat místní speciality a užívat si letní italskou atmosféru všemi smysly.

Zájezd Italská jezera provází Mgr. Michal Hrazdil

Lago di Garda: Riva – Limone – Malcesine – Monte Baldo – Lago d´Iseo: Iseo – Monteisola – Peschiera – Lago d´Orta: Orta San Giulio – Sacro Monte – Arona – Lago di Como: Como – Bellagio – Varenna – Lecco – Lago Maggiore: Stresa – Santa Catarina – Borromejské ostrovy – Isola Madre – Isola Bella

Program zájezdu

1. den zájezdu
Večer odjezd z ČR.

2. den zájezdu
LAGO DI GARDA
– Ráno příjezd k největšímu italskému jezeru. Prohlídka historického města RIVA, které se nachází na severním břehu, jenž je sevřen příkrými alpskými stěnami jako severský fjord. Lodní výlet do citrónového městečka LIMONE, které po staletí obklopují terasy pro pěstování citrusů a do starobylého MALCESINE, které kromě středověkého hradu láká i na svou pláž nebo lanovku s výjezdem na horu Monte Baldo do výšky téměř 1.800 metrů nad hladinu jezera. Nocleh v hotelu s výhledem na jezero Lago di Garda.

3. den zájezdu
LAGO D´ISEO
– přejezd k jezeru s největším italským jezerním ostrovem. Prohlídka historického města ISEO a lodní výlet po jezeře kolem ostrůvků San Paolo a Loreto s romantickými rezidencemi, obeplutí ostrova MONTEISOLA a program v oblasti vesnice PESCHIERA. Možnost koupání i výstupu ostrovní krajinou přes horské vesnice až na nejvyšší bod ostrova ke svatyni Madonna Ceriola ve výšce 400 metrů nad hladinou jezera. Přejezd do městečka Gozzano, kde se u jezera Lago d´Orta na 3 noci ubytujeme.

4. den zájezdu
LAGO D´ORTA
– přejezd k nejzápadněji položenému velkému italskému jezeru. Prohlídka malebného historického městečka ORTA SAN GIULIO, které bývalo po staletí metropolí nezávislého státečku v rámci Svaté říše římské. Výstup na kopec Sacro Monte s panoramatickým výhledem a UNESCEM chráněným souborem kaplí a kostelů. Výlet lodí po jezeře a program na ostrůvku San Giulio s románským kostelem. Možnost vykoupání v jezeře. Večer zastávka v ARONĚ u gigantické sochy svatého Karla Borromejského, z jejíž terasy nebo očí se nabízí panoramatický rozhled po jižním části jezera Lago Maggiore. Návrat na hotel.

5. den zájezdu
LAGO DI COMO
– přejezd k nejhlubšímu italskému jezeru, jehož romantickou scenérii si oblíbily celebrity. Prohlídka historického centra největšího města na březích italských jezer – COMO s působivou katedrálou a odkazy na antické i novodobé učence, od Pliniů po Alessandra Voltu. Lodní výlet po hladině jezera do centrální části jezera, do věhlasného městečka BELLAGIO s působivým parkem vily Melzi a starobylým historickým centrem. Poté přeplutí do malebného městečka VARENNA s exotickým parkem vily Monastero a přejezd do města LECCO. Večer návrat na hotel.

6. den zájezdu
LAGO MAGGIORE – přejezd k rozlehlému jezeru, jehož pětina leží na území Švýcarska. Potom prohlídka městečka STRESA, které představuje riviéru Lago Maggiore. Lodní výlety ke středověkému klášteru SANTA CATERINA, který se jako vlaštovčí hnízdo lepí na skálu nad jezerem, a na BORROMEJSKÉ OSTROVY Isola Madre a Isola Bella s honosnými rezidencemi a okrasnými parky aristokratické rodiny Borromeů, zastávka na ostrově Isola Pescatori s atmosférou rybářské vesnice, jež učarovala už spisovateli Hemingwayovi. Večer odjezd do ČR.

7. den zájezdu
Dopoledne návrat do ČR.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

29.07. - 04.08. Odjezd A, B 
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
4x ubytování v hotelu *** ve 2lůžk. pokojích s příslušenstvím a bazénem

STRAVOVÁNÍ
4x snídaně, za příplatek 4x večeře. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (z r. 2023) – ceny v EUR (€)
Lago di Como:
Plavba po jezeře cca 23 €
Tremezzo – zahrady a prohlídka Villa Carlotta 15 €, skupinové (min 20 os.) 13 €
Bellaggio – Villa Melzi 8 €
Bellaggio – lodní výlet do Bellagia 20 €
Bellaggio - zahrady villa M. Giardini 8 €, skupinové (min. 15 os.) 6,50 €
Como – Brunate lanovka 6 €
Iseo - lodní výlet na ostrov Monte Isola cca 27  €/zpáteční
ostrov Monte Isola - vstupní poplatek 1  €
Lago d'Orta:
Lodní výlet Orta San Giulio - Isola San Giulio 12 €
Lago Maggiore:
Arona – socha Karla Borromejského – terasa+socha 7 €
Borromejské ostrovy – Isola Madre a Isola Bella cca 30 €
Borromejské ostrovy – lodní výlet cca 19 €
Stresa – lodní výlet ke svaté Kateřině cca 13 € včetně vstupu
Lago di Garda
Lanovka na Monte Baldo - cca 27 € 
Lodní výlet Riva - Limone - Malcesime cca 20 €  


DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca 230 €, není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky, trajekty na ostrovy u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.
 
UPOZORNĚNÍ
Do kostelů není vhodné jít s holými rameny a v šortkách, může se Vám stát, že nebudete vpuštění dovnitř. Doporučujeme mít sebou turistickou obuv a turistické oblečení.

MĚNA A KURZ
EURO (značení €), 1 € = cca 26 Kč
http://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 20 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény max. 30 000 Kč
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě max. 20 000 Kč

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/20 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Síťové napětí v Itálii je jako v České republice 220 V. Zástrčky mají dva kolíky s kruhovým průřezem. Ve většině hotelů najdete zásuvky pro holicí strojky, nabíječky mobilních telefonů i fény. Euroadaptér (většinou se dá půjčit na recepcích hotelů či campingů).

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví ČR v Římě - Ambasciata della Repubblica Cecca
Via dei Gracchi 322, 00 192 Roma
Tel: 0039 06 360 95 71-3
Fax: 0039 06 324 44 66
Nouzová linka: 0039 335 310 450
E-mail: rome@embassy.mzv.cz
úřední hodiny: Po, Út, Čt 10.00 - 12.00

Honorární konzulát Miláno
Via G.B. Morgagni 20, 20129 Milano
Tel: 0039/023 650 9000
E-mail: milano@embassy.mzv.cz
Úřední hodiny: úterý-čtvrtek 9.00 - 12.00
Konzulární působnost: Lombardie, Benátsko, Piemont, Valle d´ Aosta a Trentino-Alto Adige

Honorární konzulát Florencie /Firenze/ - Consolato Onorario della Repubblica Ceca
Via Umberto Maddalena 32r, 50127 Firenze
Tel.: 0039 055 284454
Fax: 0039 055 434432
E-mail florence@honorary.mzv.cz
Konzulární působnost: pro kraj Toskánsko
úřední hodiny: Út, St, Čt 10.00 - 13.00

Itálie - Honorární konzulát Neapol /Napoli/ - Consolato Onorario della Repubblica Ceca
Corso Umberto I, 275, 80138 Napoli
Tel.: 0039 081 268784
Fax: 0039 081 267336
E-mail: naples@honorary.mzv.cz
Konzulární působnost: kraje Campania, Basilicata a Calabria
úřední hodiny: Po-Pá 10.00 - 12.00

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Karabiníci (krádeže, přepadení, vykradení auta...): 112
Záchranná služba: 118
Požárníci: 115
Policie: 113
Směrové číslo z Itálie do ČR: 00420
Směrové číslo z ČR do Itálie: 0039

DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

ZÁKAZ KOUŘENÍ
Od 10. ledna 2005 zakázala Itálie kouření ve všech uzavřených veřejných prostorách a na všech pracovištích. Výjimka ze zákazu platí pro oddělené kuřárny, které splňují zadané technické parametry.
Za porušení hrozí vysoké pokuty.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Zboží určené pro vlastní potřebu nebo dárky, které byly získány v členské zemi Evropské unie, lze dovážet volně. Bezcelní dovoz dárků: 175 Eur/osoba (děti do 15 let jen 90 Eur). Dovoz alkoholu a tabákových výrobků je možný od 17 let. Za množství pro vlastní potřebu je považováno 200 ks cigaret nebo 50 ks doutníků nebo 250 g tabáku, 1 litr alkoholu, 2 litry vína nebo 1 litr vína s obsahem alkoholu nad 22 %. Dále je možno dovézt 50 ml parfému, 250 g toaletní vody, 500 g kávy a 100 g čaje. Hotovost nad 10 000 Eur je nutno na hranicích deklarovat. Je zakázán dovoz i vývoz drog a jiných omamných prostředků, střelných zbraní a výbušnin. Je zakázán také dovoz pohonných hmot v kanystrech, jinak hrozí sankce nejméně ve výši 7 746 Euro a trest odnětí svobody v délce 6 měsíců až 3 roky. Bez zvláštního povolení se nesmí vyvážet jakékoliv předměty starší sto let. Platí zákaz vývozu ohrožených druhů živočichů, rostlin a přírodnin.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací