Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

NĚMECKO - OSTROV HELGOLAND

HRÁZDĚNÁ A HANZOVNÍ MĚSTA BALTU

PŘÍRODNÍ KRÁSY LÜNEBURSKÉHO VŘESOVIŠTĚ

Kód zájezdu: D658-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Oblíbené

Oblíbený zájezd na pobřeží severního Německa, za poznáním přírodní rezervace ostrova Helgoland, ale i k návštěvě hrázděných středověkých městeček a hanzovních měst Baltu vč. „krále hanzy“ města Lübeck. Okouzlí nás skrytý poklad Německa - barevná krása Lüneburských vřesovišť, ale i malebná městečka Quedlinburg a Wernigerde a velkolepý zámek Schwerin. Zájezd provází Doc. Ing. Pavel Ondr, CSc.Quedlinburg - Wernigerode - Schwerin - Lübeck - NP Lüneburské vřesoviště - ostrov Helgoland – ostrov Duna… Celý popis


Anotace

Oblíbený zájezd na pobřeží severního Německa, za poznáním přírodní rezervace ostrova Helgoland, ale i k návštěvě hrázděných středověkých městeček a hanzovních měst Baltu vč. „krále hanzy“ města Lübeck. Okouzlí nás skrytý poklad Německa - barevná krása Lüneburských vřesovišť, ale i malebná městečka Quedlinburg a Wernigerde a velkolepý zámek Schwerin.

Zájezd provází Doc. Ing. Pavel Ondr, CSc.

Quedlinburg - Wernigerode - Schwerin - Lübeck - NP Lüneburské vřesoviště - ostrov Helgoland – ostrov Duna - Brémy

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odjezd v pozdních večerních hodinách (po půlnoci cca 1:30 hod. přejezd hranic ČR) do Německa.

2. den zájezdu
Časně ráno krátká procházka okouzlujícím městečkem QUEDLINBURG (UNESCO) s hrázděnými domy. WERNIGERODE, druhé malebné město pod pohořím Harz, křivolaké uličky, hrázděné domy a pohádkový zámek "Neuschwanstein severu". Odpoledne navštívíme SCHWERIN s krásnou polohou mezi sedmi jezery a jeho velkolepý zámek s kombinací sedmi různých stavebních slohů - sídlo meklenburského vévody. Odjezd na ubytování.

3. den zájezdu
Prohlídka perly Šlesvicka-Holštýnska LÜBECKU (UNESCO), král hanzy, rodiště Thomase Manna a ve středověku nejvýznamnější město na Baltu. Cihlová gotika povýšená na národní sloh, historické centrum, 130 m dlouhý Dóm, kostel Panny Marie, slavná cihlová radnice, Holštýnská brána, Dům Buddenbroků…a oblíbený suvenýr Lübecký marcipán. Odpoledne nás v celé své přirozené kráse přivítá LÜNEBURSKÉ VŘESOVIŠTĚ, pohled na krajinu bude obzvlášť podmanivý v této době, kdy kvete vřes. Navštívíme zajímavé partie v rozsáhlé přírodní rezervaci, v krajině, kde se střídají údolí s vodními toky, morény a písčiny, vřesoviště, zapomenuté močály, lesy a pastviny. Východiskem naší cca 4 hod. cesty po přírodním parku bude půvabná vesnice UNDELOH, obklopená rozsáhlými plochami vřesu. Odjezd na ubytování.

4. den zájezdu 
Výlet na ostrov Helgoland. Z přístavu CUXHAVEN odplujeme lodí na ostrov HELGOLAND (UNESCO), opravdovou perlu v Severním moři, ostrov si oblíbil i F. Kafka, H. Heine či J. Wolfgang Goethe. Zdejší přístav UNTERLAND nás přivítá pestrobarevnými domky tzv. „humří boudy“, navštívíme kostel sv. Mikuláše a budeme mít možnost levných nákupů (ostrov leží v bezcelní zóně). Pěší procházka ostrovem s vyhlídkami na nejzajímavější skalní útvary, jejichž dominantou je Dlouhá Anna (Lange Anna), měřící 40 m - nejznámější útes z červeného pískovce. Celý pobyt nás budou doprovázet bizardní strmé útesy, budeme mít možnost pozorovat obrovské množství racků a zvláštností budou zejména terejové. Variantně lze místo Helgolandu fakult. využít místní trajektové přepravy na přilehlý ostrov DUNA, jak sám název napovídá, menší ostrůvek připomíná písečnou dunu a pokud budeme mít štěstí, naskytne se nám nevšední zážitek pozorovat i kolonii tuleňů. Pozdě odpoledne návrat lodí na pevninu. Krátká podvečerní zastávka v městě BRÉMY (UNESCO) s historickými kořeny, sahajícími až do dob Karla I. Velikého. Procházka středověkým centrem, radnice, socha Rollanda, velkolepý románský dóm, Markt-Platz. Odjezd do ČR.

5. den zájezdu
Předpokládaný příjezd do republiky v ranních hodinách (přejezd hranic do ČR v cca 4:00 hod.).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

Wernigerode - zámek 8 €
Schwerin - zámek 6,50 € pro skupiny od 10 osob
Quedlinburg - dóm 6 €
Lübeck - kostel Panny Marie 1,50 €
Lübeck - radnice 4 €
Lübeck - salón marcipánu zdarma
Lübeck - další kostely 2 €
Lübeck - muzeum - dům Buddenbrook 7 €
Lübeck - muzeum - dům G. Grasse 7 €
Undeloh zdarma
Underland - akvárium 4 €
Ostrov Dune (zpáteční jízdenka) 5 €

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 70 €

Zajímavosti

Doporučujeme

  • ostrov Helgoland - ráj pro milovníky focení
  • rozkvetlá Lüneburská vřesoviště
  • cihlová gotika Lübecku
  • zámek jako z pohádky ve Schwerinu

Nástupní místa

27.08. - 31.08. odjezd A, B
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací