Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

NEW YORK – WASHINGTON – PHILADELPHIA

AMERICKÝ SEN PODROBNĚ

Kód zájezdu: USA326-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Letecky
Cena na vyžádání

Poznejte s námi New York, jedno z nejslavnějších a nejpůsobivějších měst světa - Empire State Building, Brooklynský most, Socha Svobody, Broadway, Central Park. Zajedeme si odpočinout do rušného města Philadelphie na břehu řeky Delaware a po dva dny se budeme seznamovat s městem Washington D.C., kde se formovala historie celých Spojených států. Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
USA326-19-1 od: 26.04.2019
do: 05.05.2019
zobrazit 8 44 990 Kč Odjeto
USA326-19-2 od: 19.08.2019
do: 28.08.2019
zobrazit 8 47 990 Kč Odjeto
USA326-19-3 od: 20.09.2019
do: 29.09.2019
zobrazit 8 44 990 Kč Odjeto
KódUSA326-19-1
Termínod: 26.04.2019 do: 05.05.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí8
dospělá osoba - snídaně44 990 Kč
Odjeto
KódUSA326-19-2
Termínod: 19.08.2019 do: 28.08.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí8
dospělá osoba - snídaně47 990 Kč
Odjeto
KódUSA326-19-3
Termínod: 20.09.2019 do: 29.09.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí8
dospělá osoba - snídaně44 990 Kč
Odjeto

Poznejte s námi New York, jedno z nejslavnějších a nejpůsobivějších měst světa - Empire State Building, Brooklynský most, Socha Svobody, Broadway, Central Park. Zajedeme si odpočinout do rušného města Philadelphie na břehu řeky Delaware a po dva dny se budeme seznamovat s městem Washington D.C., kde se formovala historie celých Spojených států.


1. den zájezdu 
Odlet z ČR do NEW YORKU, transfer do hotelu.

2. den zájezdu  
První den prohlídky začneme na MANHATTANU v Midtownu. Záře neonů na TIMES SQUARE, srdce divadelní čtvrti, BRYANT PARK, New York Public Library, největší knihovna v NY. Po 6. Avenue budeme procházet mezi mrakodrapy velkých korporací, zastavíme se u RADIO CITY MUSIC HALL a u ROCKEFFELEROVA CENTRA. Pokračujeme 5. Avenue s butiky a obchodními domy, gotická katedrála sv. Patrika, hotel Plaza a přepychový domov Ivanky Trump v Trump Tower. Individuální volno na oběd. Procházka po CENTRAL PARKU, možná je i prohlídka Muzea Moderního umění (MoMa). Pokračujeme na Park Avenue, mrakodrapy, ale i byzantský kostel a hotel Waldorf Astoria. Na závěr dne nádraží Grand Central Station a Chrysler Building, jedna z nejkrásnějších staveb na Manhattanu.

3. den zájezdu  
Místo s úžasným panoramatem DOWNTOWN a OSTROV SVOBODY, symbol města SOCHA SVOBODY. Kousek odtud leží ELLIS ISLAND s Muzeem emigrace. Přesuneme se do FINANCIAL DISTRICTU s původními křivolakými uličkami a starými kostely. Na WALL STREET navštívíme Federal Hall National Memorial a podíváme se do parku Bowling Green, kde Peter Minuit odkoupil od Indiánů celý ostrov za 25$. S indiánskou historií se můžete ve svém individuálním volnu 5. dne podrobněji seznámit ve vedlejším Národním muzeu Amerických indiánů. Dostaneme se k místu WORLD TRADE CENTRUM, s novou věží Freedom Tower, památník 9/11 Memorial. Pokračujeme na BROOKLYNSKÝ MOST a do čtvrti DUMBO v Brooklynu, odpočinek v parku a zpět k CIVIC CENTRU, radnice a nejstarší mrakodrap USA Woolworth Building. Na závěr Čínská čtvrť, kde se můžeme zastavit v čajovně.

4. den zájezdu  
Přejezd lanovkou ROOSEVELT ISLAND TRAM na ostrov Roosevelt Island, výhled TOP OF THE ROCK na střeše Rockeffelerova centra. Prohlídka Manhattanu, náměstí UNION SQUARE, v 20. ulici zastavíme před rodným domem prezidenta Theodora Roosevelta, stavba FLATIRON BUILDING. Metrem se přesuneme do GARMENT DISTRICTU, zamíříme na HERALD SQUARE s největším obchodním domem na světě MACY’S, volno na nákupy či focení MADISON SQUARE GARDEN. Zde sídlí i hokejový tým Rangers nebo basketbalové týmy Knicks a Liberty. V případě zájmu možnost obědu v místní vynikající japonské restauraci. Večer nás bude čekat výhled z 86. patra EMPIRE STATE BUILDING.

5. den zájezdu  
Přejezd do Downtownu, neopakovatelný výhled z nejvyšší budovy na západní polokouli ONE WORLD OBSERVATORY, individuální volno v New Yorku dle vlastního zájmu – nákupy, muzea v oblasti Museum Mile na Upper East Side nebo okružní plavbu lodí kolem Manhattanu, plavbu na ostrov Staten Island, za návštěvu stojí ZOO v Bronxu nebo přímořské letovisko Coney Island. Odpoledne společně LINCOLNOVO CENTRUM, kde sídlí Metropolitní opera, Newyorská filharmonie a konzervatoř Julliard. Večer strávíme v hospůdce nedaleko Times Square, která se stala inspirací pro legendární McLaren´s Pub ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku.

6. den zájezdu  
Odjezd vlakem do hlavního města USA WASHINGTONU. Prohlídka v oblasti náměstí Mall, ARLINGTONSKÝ NÁRODNÍ HŘBITOV ve Virginii, kde je hrob prezidenta Johna F. Kennedyho. Metrem přejezd do centrální části Mallu, procházka k BÍLÉMU DOMU, Památník 60000 vojáků Vietnamské války, Lincolnův památník, Památník vojákům Korejské války. Pokud bude čas, procházka kolem jezírka TIDAL BASIN s Jeffersonovým památníkem.

7. den zájezdu
KAPITOL - sídlo Kongresu a Nejvyššího soudu, návštěva několika historických místností včetně krypty, knihovna Kongresu - v rámci prohlídky zavítáme také do Thomas Jefferson Building s originály významných listin. Prohlídka muzeí Smithsonianského institutu a Národního muzea letectví a kosmonautiky. WASHINGTONŮV PAMÁTNÍK, věnovaný prvnímu prezidentovi Spojených států G. Washingtonovi. Přejezd busem do původního hl. města USA PHILADELPHIE, ubytování.

8. den zájezdu  
Prohlídka INDEPENDENCE HALL, zvon nezávislosti LIBERTY BELL se svou slavnou prasklinou. V rámci indiv. volna prohlídka budov v oblasti NP Independence Hall. V městském centru si prohlédneme barokní radnice, Pennovu sochu a ochutnáme slavný Philly cheesesteak. Odpoledne odjezd autobusem zpět do New Yorku.

9. – 10. den zájezdu  
Dle času odletu možnost posledních nákupů, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – New York - Praha vč. letištních tax a poplatků
 • místní dopravu v rámci programu (autobus, metro, vlak)
 • 8x ubytování v hotelu*** - 4lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • 6x americkou snídani
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • ostatní strava
 • vstupné
 • registrace ESTA ke vstupu na území USA
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“ 

Fakultativní příplatek

 • 2lůžk. pokoj 5200 Kč/os.
 • registrace ESTA ke vstupu na území USA 450 Kč
 • karta New York City Pass 3350 Kč (2650 Kč děti 6-17 let)
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 900 Kč
 • vstupenka One World Observatory 950 Kč (750 Kč děti 6-12 let)
 • možnost zajištění služeb: 
 • vyhlídkový let vrtulníkem nad Manhattanem od 5500 Kč
 • vstupenka do divadla na Broadway od 1650 Kč
 • vstupenka do Metropolitní opery od 1500 Kč
 • lístek na zápas New York Rangers, New York Knicks či New York Yankees od 800 Kč 
 • Poznámka:
 • New York City Pass zahrnuje následující vstupy: Empire State Building, American Museum of Natural History, Metropolitní muzeum umění, Top of the Rock nebo Guggenheimovo muzeum, plavba k Soše Svobody a na Ellis Island nebo okružní plavba kolem Manhattanu, 9/11 Památník a Muzeum nebo Námořní, letecké a vesmírné muzeum Intrepid.

Nástupní místa

26.04. – 05.05. Odjezd L1
19.08. – 28.08. Odjezd L1
20.09. – 29.09. Odjezd L1
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Kapesné

Na vstupné budete dále potřebovat cca 70 USD, i když je to velmi individuální, každý má jiné zájmy a chce navštívit něco jiného. V New York City Passu jsou zahrnuty památky a objekty, které jsou nejnavštěvovanější, takže další útraty za vstupné v New Yorku nejsou nutné. V New Yorku, Philadelphii i Washingtonu D.C. je spousta muzeí a objektů, kam je vstup zdarma – Kapitol, Národní muzeum letectví a kosmonautiky, veškeré památníky ve Washingtonu D.C., Zvon svobody v Philadelphii atd.

Na běžnou útratu (jídlo, suvenýry) budete potřebovat asi 250 USD, počítejte však s menší rezervou pro nenadálé situace.

Zajímavosti

Socha Svobody

Socha Svobody byla v roce 1886 do USA dovezena lodí z Francie. New York sochu dostal od Francie jako dar. Má Spojeným státům americkým připomínat pomoc, kterou jim Francie během bojů o nezávislost poskytla. Jelikož Francie byla jediná země, která USA pomohla. Socha Svobody i s podstavcem je vysoká 93 m. Samotná socha bez podstavce měří 46 m. Socha je vytvořená z mědi a jejím navrhovatelem byl G. A. Eiffel. Následně ji podle jeho návrhu vytvořil sochař F. A. Bartholdi. Před lety mohli turisté vystoupat na vyhlídku až do pochodně. Délka samotné paže s pochodní měří 12,5 metrů. Od roku 1906 můžeme vystoupat pouze do čelenky sochy.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací