Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

NORSKO - LOFOTY A VESTERÁLY

ATLANTICKÁ CESTA SEVERSKÉHO NORSKA

KRÁLOVSKÉ OSTROVY S LEHKOU TURISTIKOU

Kód zájezdu: N511-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel / hostel / guesthouse

Letecky
Cena na vyžádání

Náš tip

Příkré hory, lov a sušení tresek, malebné norské venkovské farmy, Road 66 - Atlantická cesta severu Norska, regionální tradice a původní rybářské vesnice. To je úchvatný fenomén severských zemí! Bílé noci, Národní scénická cesta A - Svolvaer, tradiční rybářské chaty rorbu a každodenní fascinující výhledy na hory zvedající se přímo z hlubin Atlantiku. Zájezd provází Lukáš Zedníček, garance malé skupiny max. 10 osob.Bodø – Lofoty: ostrov Moskenesøy - Reine – Hamnøy – A – Nussfjord – Haukland –… Celý popis


Anotace

Příkré hory, lov a sušení tresek, malebné norské venkovské farmy, Road 66 - Atlantická cesta severu Norska, regionální tradice a původní rybářské vesnice. To je úchvatný fenomén severských zemí! Bílé noci, Národní scénická cesta A - Svolvaer, tradiční rybářské chaty rorbu a každodenní fascinující výhledy na hory zvedající se přímo z hlubin Atlantiku.

Zájezd provází Lukáš Zedníček, garance malé skupiny max. 10 osob.

Bodø – Lofoty: ostrov Moskenesøy - Reine – Hamnøy – A – Nussfjord – Haukland – Muzeum Vikingů – Borg – Henningsvar – Kabelvag – Svolvaer – Trollfjorden - ostrov Austvågøya – Vesterály: Hinnøy - ostrov Andøya – Andenes - Bleik

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet s průvodcem z Prahy, s mezipřistáním v Oslu, do severního Norska a města Bodø.

2. den zájezdu
BODØ, dle časových možností krátká prohlídka hlavního města provincie Nordland, s krásnou polohou u Saltfjordu, několika hodinová plavba na Lofoty, úchvatné pohledy, hory se zvedají přímo z moře, připlutí na jeden z osmi největších lofotských ostrovů MOSKENESØY, ubytování.

3.den zájezdu
Souostroví LOFOTY, nejzajímavější místa, siluety lofotských hor, REINE, vyhlášené nejkrásnějším místem Norska, pěší túra nad městečko, výjimečný panoramatický výhled na lagunu a ostrůvky, pro ostatní např. lehčí turistika v okolí Reine, malebný ostrůvek s vesničkou HAMNØY přejezd do A, městečka s nejkratším názvem obce na světě, závěrem slavná rybářská vesnice NUSSFJORD (UNESCO) s muzeem lovu tresek, ubytování.

4. den zájezdu
Lehká pěší turistika na souostroví LOFOTY, nejznámější pláž severního Norska - „karibská pláž“ HAUKLAND. Nejpovedenější a nejautentičtější místo pro nasátí atmosféry Vikingů je MUZEUM VIKINGŮ (LOFOTR), které se nachází dále na severu Norska ve městě BORG, přibližuje dobu okolo roku 1120 a nacházející se v renovovaném domě vikinského náčelníka. Na jižním cípu ostrova Austvågøy pak navštívíme romantický rybářský přístav HENNINGSVAR, "Benátky Lofot", lov a sušení tresek v úchvatné krajině. Na závěr dne přístav KABELVAG, „lofotská katedrála“- druhý největší kostel v Norsku, fauna a flora Atlantiku v hlavním lofotském akváriu Lofotakvariet. Ubytování.

5. den zájezdu
Krátká prohlídka města SVOLVAER, uvidíme jeden ze symbolů města Svolvaergeita (Svolvaerský kozel), dvourohá hora tyčící se nad městem. TROLLFJORDEN, fakultativně plavba podél nejmenšího fjordu světa, prozkoumáme ostrov AUSTVÅGØYA. Úžinou Raftsund překonáme hranici mezi LOFOTY a souostrovím VESTERÁLY, prohlédneme si okolí mýtické hory Møysalen, nejvyšší a nejostřejší ze všech vrcholů vesterálských ostrovů, ubytování.

6. den zájezdu
Severní VESTERÁLY, klenutý most Tjelsundbrua spojující pevninu a největší ostrov Vesterálů HINNØY, nejsevernější obec ostrova ANDØYA, malá víska ANDENES, exkluzivní exkurze na pozorování velryb, tzv. VELRYBÍ SAFARI, pro zájemce i návštěva velrybího muzea Andøymuseet, variantně ptačí útesy u obce BLEIK. Odjezd z Vesterálů, okolo národního parku Sjunkhatten, podél nejsevernější vnitrostátní norské železniční trati na ubytování.

7. den zájezdu
Odlet zpět do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

27.07. - 03.09. Odjezd L2, L3 Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací