Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

NORSKO - LOFOTY A VESTERÁLY

NEJKRÁSNĚJŠÍ OSTROVY SEVERU

DOVOLENÁ NORSKO LETECKY 2023

Kód zájezdu: N511-23 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel/rorbu

Letecky
Cena na vyžádání

Náš tip

Poznávací zájezd do Norska za atmosférou souostroví Lofoty a Vesterály 2023. Příkré hory, hluboké fjordy, malebné rybářské vesničky a rezervace Unesco, velrybí safari, ptačí rezervace, každodenní fascinující výhledy na hory, zvedající se přímo z hlubin Atlantiku, tradice Vikingů, regionální tradice, rybářské chaty rorbu, sušené tresky. To je úchvatný fenomén této části severu. Užijte si výpravu v malé skupince, max. 8 osob a poznejte s námi kouzlo norského severu, jedinečných ostrovů Lofoty a… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
N511-23-1 od: 31.07.2023
do: 06.08.2023
6 44 990 Kč Odjeto
N511-23-2 od: 14.08.2023
do: 20.08.2023
zobrazit 6 44 990 Kč Odjeto
KódN511-23-1
Termínod: 31.07.2023 do: 06.08.2023
Nástupní místa -
Počet nocí6
Dospělá osoba - snídaně44 990 Kč
Odjeto
KódN511-23-2
Termínod: 14.08.2023 do: 20.08.2023
Nástupní místa Praha
Počet nocí6
Dospělá osoba - snídaně44 990 Kč
Odjeto

Anotace

Poznávací zájezd do Norska za atmosférou souostroví Lofoty a Vesterály 2023. Příkré hory, hluboké fjordy, malebné rybářské vesničky a rezervace Unesco, velrybí safari, ptačí rezervace, každodenní fascinující výhledy na hory, zvedající se přímo z hlubin Atlantiku, tradice Vikingů, regionální tradice, rybářské chaty rorbu, sušené tresky. To je úchvatný fenomén této části severu. Užijte si výpravu v malé skupince, max. 8 osob a poznejte s námi kouzlo norského severu, jedinečných ostrovů Lofoty a Vesterály.

Zájezdy provází Lukáš Zedníček, Roman Halama, garance malé skupiny max. 8 osob.

Lofoty: Reine – Hamnøy – Å – Nussfjord – Haukland – Muzeum Vikingů – Borg – Henningsvær – Kabelvag – Svolvær – Trollfjorden – Vesterály: ostrov Hinnøy – ostrov Andøya – Andenes – Bleik – velrybí safari

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet s průvodcem z Prahy do Osla, transfer na ubytování.

2. den zájezdu
Snídaně, vnitrostátní přelet do EVENES a přesun panoramatickou cestou se zastávkami na souostroví LOFOTEN. Prohlídka města SVOLVÆR, uvidíme jeden ze symbolů města Svolværgeita (Svolvaerský kozel), dvourohá hora tyčící se nad městem. V závěru dne přístav KABELVAG, „lofotská katedrála“- druhý největší kostel v Norsku, Lofotské akvárium. Dojezd na ubytování - 3 noci na pobřeží nedaleko Leknes v typických „rorbu“.

3.den zájezdu
Souostroví LOFOTY, nejzajímavější místa, siluety lofotských hor. REINE – vesnička ležící na několika ostrůvcích propojených mosty na souostroví Lofoty, pěší túra nad vesnici, dechberoucí pohledy na Reinefjorden a červené domečky „rorbu“. Pro typickou fotku Reine stojí za to vystoupat strmou cestou na 448 metrů vysokou horu Reinebungen, výjimečný panoramatický výhled na lagunu a ostrůvky. Rozhodně si nenecháme ujít ani ochutnání některé z místních specialit z čerstvé tresky a malebný ostrůvek s vesničkou HAMNØY. Pokračujeme na nejjižnější část Lofot do vesničky s nejkratším názvem Å. V závěru dne jihovýchodní pobřeží ostrova FLAKSTADØYA a slavná rybářská vesnice obklopena vysokými horami NUSSFJORD (UNESCO), živoucí skanzen Norska s muzeem lovu tresek, ubytování.

4. den zájezdu
Arktický ráj, bílý písek a křišťálově čistá voda, to je nejznámější pláž severního Norska - „karibská pláž“ HAUKLAND. Nejlepší místo pro nasátí atmosféry doby Vikingů je MUZEUM VIKINGŮ (Lofotr Viking muzeum), které se nachází dále na severu Norska ve městě BORG, přibližuje dobu okolo roku 1120, nachází se v renovovaném domě vikinského náčelníka a atmosféra je skutečně autentická. Na jižním cípu ostrova AUSTVÅGØY pak navštívíme romantický rybářský přístav HENNINGSVÆR, "Benátky Lofot", jedna z nejznámějších rybářských vesnic na Lofotech se známou horskou kulisou a jedinečným fotbalovým hřištěm. Návrat na ubytování vyhlídkovou pobřežní cestou.

5. den zájezdu
Volné dopoledne ve městě SVOLVÆR, možnost vystoupat na některé z vyhlídkových míst. Variantně fakult. plavba do mořské SOUTĚSKY TROLLFJORD, krásné přírodní scenérie. Přes úžinu Raftsund přejedeme na VESTERÁLY. Pokračujeme do přírodní rezervace "ptačích ostrovů" u městečka BLEIK a v závěru dne nejsevernější obec ostrova ANDØYA – prohlídka malé vesničky ANDENES s působivým majákem a nekonečným horizontem severního Atlantského oceánu. Ubytování v Andenes.

6. den zájezdu
Dopoledne je pro zájemce připraven fakult. výlet za pozorováním velryb, tzv. VELRYBÍ SAFARI. Lokalita zdejšího ostrova patří celosvětově k těm nejlepším k pozorování mořských obrů – vorvaň, keporkak, kosatka dravá, plejtvák myšok. Užijte si tedy arktické scenérie a pozorujte velryby v jejich přirozeném prostředí. Navštívíme i zdejší velrybí muzeum Andøymuseet. Ti, kdo se výletu nezúčastní, se mohou vypravit na vycházku do okolí v nejsevernějším bodu Vesterál. Odpoledne odjezd z Vesterálů přes most Tjeldsundbrua na ubytování u letiště Evenes.

7. den zájezdu
Odlet přes Oslo zpět do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

31.07. - 06.08. Odjezd L1
14.08. - 20.08. Odjezd L1
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací