Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

NORSKO - ZLATÁ CESTA SEVERU

A SRDCE NORSKÝCH FJORDŮ

Kód zájezdu: N506-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hostel

Kombinovaná
Cena na vyžádání

Oblíbené Bonus za včasné přihlášení

Norsko - nejkrásnější severská země. Snad každý, kdo se vypraví do tohoto koutu Evropy, je doslova očarován krásou kolem sebe - nezapomenutelné hory, divoké řeky, hluboké fjordy. Navštívíme střední část země, která se může pochlubit těmi nejkrásnějšími scenériemi, které budeme jinde hledat jen marně. Zájezd provází Milena Škorpilová, Václav Kabíček, Lukáš Zedníček Iddefjord - Oslo - Gjovik - Lillehammer - údolí Gudbrandsdalen - Dombas - soutěska Romsdalen - stěna Trollů - cesta Trollů - Orlí… Celý popis


Anotace

Norsko - nejkrásnější severská země. Snad každý, kdo se vypraví do tohoto koutu Evropy, je doslova očarován krásou kolem sebe - nezapomenutelné hory, divoké řeky, hluboké fjordy. Navštívíme střední část země, která se může pochlubit těmi nejkrásnějšími scenériemi, které budeme jinde hledat jen marně.

Zájezd provází Milena Škorpilová, Václav Kabíček, Lukáš Zedníček

Iddefjord - Oslo - Gjovik - Lillehammer - údolí Gudbrandsdalen - Dombas - soutěska Romsdalen - stěna Trollů - cesta Trollů - Orlí stezka - Geirangerfjord - Dalsnibba - Jostedalsbreen - Brigsdalsbreen - Sognefjord - vodopády Tvindefoss - Voss - Bergen - vyhlídka Fløyen - Geilo - Holmenkollen

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Odlet z Prahy v podvečerních hodinách, přílet do OSLA, transfer na hotel, připojení ke skupině na ubytování v Oslu.

2. den zájezdu:
Po snídani odjíždíme do GJØVIKU - hala Fjellhalen, Gjøvik Kirke. Navštívíme olympijský LILLEHAMMER, ležící u největšího norského jezera Mjøsa, a „srdce Norska“ - mohutné údolí Gudbrandsdalen. Dojedeme do DOMBÅSU a podél divoké řeky Rauma malebným údolím Romsdalen na úpatí nejvyšší převislé skalní stěny v Evropě. Nocleh.

3. den zájezdu:
„ZLATÁ CESTA SEVERU“
- divoké údolí Romsdalen, které lemují strmé rozeklané vrcholky a vodopády. Zastávka u pověstné převislé STĚNY TROLLŮ - Trollveggen. Výjezd věhlasnou CESTOU TROLLŮ - Trollstigveien, která serpentinami v délce 11 km překonává výškový rozdíl 800 m a prochází překrásnými horskými scenériemi. Překonáme Nordalsfjord a ORLÍ STEZKOU dojedeme do městečka GEIRANGER, ležícího v romantických scenériích GEIRANGERFJORDU (UNESCO). Jeho krásy nejlépe vychutnáte při vyhlídkové plavbě. Poté vyjedeme na horské sedlo s vyhlášenou vyhlídkou DALSNIBBA (1.440 m n.m.) s úchvatnými pohledy na Geirangerfjord, jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami nádherných vodopádů, z nichž nejznámější jsou vodopády Sedm sester, Nápadník a Naděje. Ubytování.

4. den zájezdu:
Vycházka horským údolím k největšímu ledovci v Evropě JOSTEDALSBREEN resp. k jeho nádhernému ledovcovému splazu BRIGSDALSBREEN. Nádhernými přírodními scenériemi přejedeme k rameni největšího norského fjordu SOGNEFJORDU (délka 200 km). Toto legendární údolí plné jezer a vodopádů je často přirovnáváno k americkému Grand Canyonu. Zastávka u kaskádovitého vodopádu TVINDEFOSS a odjezd na ubytování. 

5. den zájezdu:
Druhé největší město Norska BERGEN - prohlídka historického centra (UNESCO). Neopakovatelná atmosféra trhu, unikátní hanzovní domy Bryggen (UNESCO) - středověké kostely, stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen. Fakultat. možnost výjezdu lanovkou na vyhlídku Fløyen, ze které je vidět centrum města jako na dlani (na vyhlídku je možné vystoupat i pěšky) nebo návštěva známého akvária. Návrat na ubytování. 

6. den zájezdu:
Pokračujeme podél impozantních vodopádů VORINGFOSSEN do GEILO, střediska zimních sportů. Přejedeme největší evropskou náhorní plošinu Hardangervidda a zbytek dne věnujeme prohlídce OSLA: Vigelandův park (více než 200 soch G. Vigelanda), výjezd do dějiště zimní olympiády HOLMENKOLLEN - zastávka u nově postaveného skokanského můstku s překrásným panoramatickým výhledem na Oslo. Ubytování v Oslu. 

7. den zájezdu:
Dokončení prohlídky OSLA - poloostrov BYGDØY s muzei: Muzeum polárních výprav, kde nalezla svůj domov polární loď Fram, na které se plavil Amundsen k severnímu a jižnímu pólu, muzeum Kon-Tiki, Muzeum vikingských lodí. V poledních hodinách odjedeme do Trelleborgu na trajekt. Přes území Německa pokračujeme do ČR. 

Tento zájezd nabízíme i s autobusovou a leteckou dopravou
Norsko-zlatá cesta severu - autobusovou dopravou Norsko-zlatá cesta severu - leteckou dopravou

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • BONUS pojištění zdarma při rezervaci zájezdu do 10.2.2020

Orientační ceny vstupného

Geirangerfjord plavba (90 minut) 350 NOK
Vikingské muzeum Oslo - 100 NOK
Fram muzeum - 120 NOK
Kon-Tiki muzeum - 120 NOK
Bergen akvárium - 275 NOK
Bergen Floyenbanen lanovka - 124 NOK, sk. 113 NOK/os.
Skanzen Maihaugen - 175 NOK
Gjovik hala - 20 NOK
Dalsnibba - 45 NOK (min. 40 osob)

Kapesné

Doporučujeme min. kapesné ve výši cca 1300 - 1400 NOK.

Doporučujeme

Na vstupné doporučujeme kapesné ve výši cca 1200 NOK.

Ubytování

hostely – 2 a 4lůžk.pokoje, na patře je vždy kuchyňka - možnost vaření, k dispozici místnost s TV, společenská místnost. 1x ubytování v norském kempu – luxusně vybavené chatky se čtyřmi lůžky, některé velké chatky apartmánového typu, oddělené 2lůžkové pokoje. K dispozici lednice, vařič a varná konvice. Ložní prádlo v hostelech cca 180 NOK a v chatce cca 120 NOK - platby na místě (variantně je možné mít vlastní povlečení).

Nástupní místa

27.06. - 04.07. odjezd tam L2, L3, zpět A, B
02.08. - 09.08. odjezd tam L2, L3, zpět A, B
16.08. - 23.08. odjezd tam L2, L3, zpět A, B
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací