Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

OKRUH MAROKEM

KRÁLOVSKÁ MĚSTA, BERBERSKÉ OSADY

POHOŘÍ ATLAS A PÍSEČNÉ DUNY SAHARY

Kód zájezdu: MA303-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Zájezd do Maroka nás zavede do exotikou vonících míst na území severozápadní Afriky. Vydáme se za poznáním světa pro nás tak odlišného svojí kulturou, náboženstvím, architekturou i uměním, poznáme skvosty arabské kultury - královská města Fés, Marrakesch i přírodně velmi atraktivní oblasti - kaňony v pohoří Atlas, pouštní oblasti, berberské osady. Casablanca - Rabat - Volubilis - Moulay Idriss - Meknés - Fés - NP Ifrane – Wádí Ziz - Dadés - Ouarzazate - Ksar Ait Benhadou - Marrákeš Celý popis


Anotace

Zájezd do Maroka nás zavede do exotikou vonících míst na území severozápadní Afriky. Vydáme se za poznáním světa pro nás tak odlišného svojí kulturou, náboženstvím, architekturou i uměním, poznáme skvosty arabské kultury - královská města Fés, Marrakesch i přírodně velmi atraktivní oblasti - kaňony v pohoří Atlas, pouštní oblasti, berberské osady.
Casablanca - Rabat - Volubilis - Moulay Idriss - Meknés - Fés - NP Ifrane – Wádí Ziz - Dadés - Ouarzazate - Ksar Ait Benhadou - Marrákeš

Program zájezdu

1. den zájezdu
Přílet do Maroka, nocleh.

2. den zájezdu

CASABLANCA, prohlídka mešity Hasana II. postavené s využitím nejmodernějších technologií a bohatě vyzdobené v tradičním stylu, náměstí Mohameda V. s výstavnými budovami z počátku 20. stol. RABAT, zastávka před královským palácem, romantický Chellah s římskými vykopávkami a středověkou svatyní, královské mauzoleum a Hasanova věž, kasba Ouidaias. Přejezd do Meknés.

3. den zájezdu

Vykopávky města VOLUBILIS s římskými mozaikami. Poutní město MOULAY IDRISS, Mekka chudých, mauzoleum Moulaye Idrisse. Královské město MEKNÉS, památky na rozporuplného sultána 17 .stol. Moulaye Ismaila, jednoho z prvních panovníků současné král. dynastie (UNESCO), brána Bab Mansour, náměstí El Hedime s tržnicí, medina. Nocleh.

4. den zájezdu

Královské město FÉS, duchovní a umělecké centrum Maroka, bronzová brána královského paláce, Bab Jeloud, nejkrásnější brána do mediny, medresa, mešita Karaouine s jednou z nejstarších univerzit na světě, mauzoleum zakladatele města Moulaye Idrisse II., súky, činírny a barvírny kůží, tkalci, keramika.

5. den zájezdu

Průsmyky Středního a Vysokého Atlasu. NP IFRANE, vycházka mezi cedrovými velikány, pozorování makaků. WÁDÍ ZIZ, soutěska u tunelu Legionářů, PŘEHRADA U ER-RACHIDIE, oázy s palmovými háji.

6. den zájezdu

Volný den. Fakult. celodenní výlet terénními auty na Saharu k největší písečné duně ERG CHEBBI – východ slunce na poušti, oáza MERZOUGA. Odjezd z Erfoudu podél vádí Rheris, oáza TINERHIR. Odpoledne příjezd do kaňonu TODRA, soutěsky s 300 metrů vysokými vápencovými stěnami - nocleh.

7. den zájezdu

Prohlídka soutěsky DADÉS, zajímavé skalní útvary, podél vádí Dadés do města růží Kelaa M´Gouna, údolím kasb s výhledy na Vysoký Atlas a saharské horské hřebeny do Ouarzazate. Nocleh.

8. den zájezdu

Marocký „Hollywood“ město OUARZAZATE, prohlídka KASBY TAOURIRT (UNESCO) a filmových ateliérů. Opevněná velmi zajímavá hliněná vesnice KSAR AIT BENHADOU (UNESCO), která svou fotogeničností přitahuje návštěvníky i fotografy, přejezd přes SEDLO TIZI-N-TICHKA 2 260 m do Marrákeše.

9. den zájezdu

MARRÁKEŠ, středověká mešita Koutoubia, palác La Bahia v andaluském stylu, hrobka sultána Ahmeda al Mansúra z dynastie Saadienů, súky v medině, nezapomenutelný večerní mumraj na náměstí Jemaa El Fna.

10. den zájezdu

Přejezd na letiště. Odlet do ČR.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

Volubilis – 70 MAD
Džípy do pouště – 25 €
Projížďka na velbloudech – 150 MAD
Rabat – Chellah – 70 MAD
Velká mešita v Casablance – 120 MAD
Fés – medresa – 30 MAD
Meknés – věznice ze 17.st. – 60 MAD, sýpky – 70 MAD,
Rhetaras – 10 MAD
Ourzazate – kasba – 20 MAD, filmové ateliéry – 50 MAD
Kasba Ait Benhadou – 10 MAD
Marrakéš – palác La Bahia – 70 MAD, Saadienské
hrobky – 70 MAD, palác El Badia – 70 MAD, muzeum
Si-Said – 70 MAD

Ve městech: Rabat, Fes, Moulay Idriss, Volubilis, Meknes a Marrakeš je pro skupiny povinný doprovod místního průvodce, stejně jako je povinný během prohlídek některých památek. V muslimských zemích je zvykem věnovat za veškeré služby – recepční a podobně, spropitné – bakšišné.
Z tohoto důvodu bude vybírat průvodce na místní průvodce (15,00 €) a „bakšišné“ (10,00 €) = 25,00 € na osobu.

Zajímavosti

Nástupní místa

09.04. - 18.04. odjezd L6
21.09. - 30.09. odjezd L1
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací