Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

OKRUH MAROKEM

KRÁLOVSKÁ MĚSTA, BERBERSKÉ OSADY

Kód zájezdu: MA323-19 Počet nocí: 9 Strava: snídaně Ubytování: hotel

Letecky
Cena od 29 990 Kč

Zájezd do Maroka nás zavede do exotikou vonících míst na území severozápadní Afriky. Vydáme se za poznáním světa pro nás tak odlišného svojí kulturou, náboženstvím, architekturou i uměním, poznáme skvosty arabské kultury - královská města Fés, Marrakesch i přírodně velmi atraktivní oblasti - kaňony v pohoří Atlas, pouštní oblasti, berberské osady. Casablanca - Rabat - Volubilis - Moulay Idriss - Meknés - Fés - NP Ifrane – Wádí Ziz - Dadés - Ouarzazate - Ksar Ait Benhadou - Marrákeš Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
MA323-19-1 od: 20.09.2019
do: 29.09.2019
zobrazit 9 29 990 Kč Na vyžádání
KódMA323-19-1
Termínod: 20.09.2019 do: 29.09.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí9
dospělá osoba - snídaně29 990 Kč
Na vyžádání

Zájezd do Maroka nás zavede do exotikou vonících míst na území severozápadní Afriky. Vydáme se za poznáním světa pro nás tak odlišného svojí kulturou, náboženstvím, architekturou i uměním, poznáme skvosty arabské kultury - královská města Fés, Marrakesch i přírodně velmi atraktivní oblasti - kaňony v pohoří Atlas, pouštní oblasti, berberské osady.
Casablanca - Rabat - Volubilis - Moulay Idriss - Meknés - Fés - NP Ifrane – Wádí Ziz - Dadés - Ouarzazate - Ksar Ait Benhadou - Marrákeš


1. den zájezdu
Přílet do Maroka, nocleh.

2. den zájezdu

CASABLANCA, prohlídka mešity Hasana II. postavené s využitím nejmodernějších technologií a bohatě vyzdobené v tradičním stylu, náměstí Mohameda V. s výstavnými budovami z počátku 20. stol. RABAT, zastávka před královským palácem, romantický Chellah s římskými vykopávkami a středověkou svatyní, královské mauzoleum a Hasanova věž, kasba Ouidaias. Přejezd do Meknés.

3. den zájezdu

Vykopávky města VOLUBILIS s římskými mozaikami. Poutní město MOULAY IDRISS, Mekka chudých, mauzoleum Moulaye Idrisse. Královské město MEKNÉS, památky na rozporuplného sultána 17 .stol. Moulaye Ismaila, jednoho z prvních panovníků současné král. dynastie (UNESCO), brána Bab Mansour, náměstí El Hedime s tržnicí, medina. Nocleh.

4. den zájezdu

Královské město FÉS, duchovní a umělecké centrum Maroka, bronzová brána královského paláce, Bab Jeloud, nejkrásnější brána do mediny, medresa, mešita Karaouine s jednou z nejstarších univerzit na světě, mauzoleum zakladatele města Moulaye Idrisse II., súky, činírny a barvírny kůží, tkalci, keramika.

5. den zájezdu

Průsmyky Středního a Vysokého Atlasu. NP IFRANE, vycházka mezi cedrovými velikány, pozorování makaků. WÁDÍ ZIZ, soutěska u tunelu Legionářů, PŘEHRADA U ER-RACHIDIE, oázy s palmovými háji.

6. den zájezdu

Volný den. Fakult. celodenní výlet terénními auty na Saharu k největší písečné duně ERG CHEBBI – východ slunce na poušti, oáza MERZOUGA. Odjezd z Erfoudu podél vádí Rheris, oáza TINERHIR. Odpoledne příjezd do kaňonu TODRA, soutěsky s 300 metrů vysokými vápencovými stěnami - nocleh.

7. den zájezdu

Prohlídka soutěsky DADÉS, zajímavé skalní útvary, podél vádí Dadés do města růží Kelaa M´Gouna, údolím kasb s výhledy na Vysoký Atlas a saharské horské hřebeny do Ouarzazate. Nocleh.

8. den zájezdu

Marocký „Hollywood“ město OUARZAZATE, prohlídka KASBY TAOURIRT (UNESCO) a filmových ateliérů. Opevněná velmi zajímavá hliněná vesnice KSAR AIT BENHADOU (UNESCO), která svou fotogeničností přitahuje návštěvníky i fotografy, přejezd přes SEDLO TIZI-N-TICHKA 2 260 m do Marrákeše.

9. den zájezdu

MARRÁKEŠ, středověká mešita Koutoubia, palác La Bahia v andaluském stylu, hrobka sultána Ahmeda al Mansúra z dynastie Saadienů, súky v medině, nezapomenutelný večerní mumraj na náměstí Jemaa El Fna.

10. den zájezdu

Přejezd na letiště. Odlet do ČR.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Casablanca – Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • dopravu minibusem nebo busem (dle počtu klientů)
 • 9x ubytování v hotelích - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • 9x snídani
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné
 • místního průvodce
 • fakult. služby
 • vše ostatní co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Fakultativní příplatek

 • komplex. pojištění vč. vyššího připojištění storna zájezdu 650 Kč
 • 8x večeře 1600 Kč

Nástupní místa

20.09. - 29.09. odjezd L6
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Orientační ceny vstupného

Průvodce vybere  částku 55 € na zaplacení vstupů, prohlídek a průvodců (kalkulováno pro skupinu 22 os., vzhledem k tomu, že některé položky se za skupinu platí stejně bez ohledu na počet, změní se při jiném počtu účastníků i celková částka, zkalkulována bude na místě dle skutečnosti) v Maroku v rámci společného programu.

Společné vstupy:
Casablanca - mešita Hasana II., Rabat – Chelah, Volubilis – arch. areál, Meknés - památky na vládce 17.st. Moulaye Ismaila – sýpky, věznice, Fés - návštěva medresy, Ouarzazate - návštěva kasby Taourirt a filmových ateliérů, Ait Benhadou – návštěva ksaru a soukromého domu, Marrakéš - zahrada Majorelle, palác La Bahia,, projížďka kočáry. V případě, že nebude ze závažných důvodů možné realizovat některý z výše uvedených vstupů, bude nahrazen jiným vhodným v obdobné cenové relaci.

Mimo to je možno projet se na velbloudu u písečné duny Erg Chebbi na Sahaře za cca 15 €/os. (platí se v MAD).

Na případné další individuální vstupy Vám stačí částka cca 10 €. V marocké měně dirhamech Dh (první výměna na letišti) nutno platit potraviny, vodu, známky na pohledy apod. Za suvenýry, nápoje v hotelech atd. možno platit též v EUR nebo USD.


V muslimských zemích je zvykem věnovat za veškeré poskytnuté služby - nosiči v hotelu, řidič v autobusu, místní průvodci, recepční apod.) spropitné - bakšišné!

Fakultativní výlet 6. den – cena 20 €/os., platba na místě průvodkyni.

Zajímavosti

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů