Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

PANAMA - KOSTARIKA - NIKARAGUA

LATINSKÁ AMERIKA KOMFORTNĚ, VSTUPY V CENĚ

NÁRODNÍ PARKY S VULKÁNY, KARIBIK A PACIFIK

Kód zájezdu: CR331-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotely ***

Letecky
Cena na vyžádání

Bonus za včasné přihlášení Náš tip

Zveme vás za poznáním tří malých zemí latinské Ameriky. Zážitky z krásného zájezdu umocní i kvalitní hotely téměř vždy s bazény, malá skupina a po celou dobu soukromý minibus. Vydejte se tedy s námi za 3 pohádkami Pacifiku. Cestu začneme v pohádce o bohatství a slávě, zejména díky Panamskému průplavu, kde bohatství latinskoamerické země bije do očí. V té druhé budeme „dýchat síru“, a dozvíme se, jak se lidem Kostariky žije na kontinentě nejlépe. Ve třetí skončíme v jednom z nejchudších… Celý popis


Anotace

Zveme vás za poznáním tří malých zemí latinské Ameriky. Zážitky z krásného zájezdu umocní i kvalitní hotely téměř vždy s bazény, malá skupina a po celou dobu soukromý minibus. Vydejte se tedy s námi za 3 pohádkami Pacifiku. Cestu začneme v pohádce o bohatství a slávě, zejména díky Panamskému průplavu, kde bohatství latinskoamerické země bije do očí. V té druhé budeme „dýchat síru“, a dozvíme se, jak se lidem Kostariky žije na kontinentě nejlépe. Ve třetí skončíme v jednom z nejchudších „království“ latinské Ameriky, jehož lid již dlouho čeká na hodného „krále“. Tak co si tak prožít tyto pohádky společně?

Zájezd provází Lenka Unzeitigová, garance skupiny max. 10 osob

Panama - Panamský průplav - NP Chagres - San José - NP Volcan Irazú - Cartago - Sarchí – NP Arenal – NP Monteverde - Granada - Las Isleatas – vulkán Masaya – Masaya - Managua - León – sopka Cerro Negro – Las Peñitas beach

Program zájezdu

1. den zájezdu 
Odlet z Prahy (Vídně) s průvodcem do Střední Ameriky, přílet do PANAMA CITY, transfer na ubytování, Radisson Hotel Panama Canal s bazénem (nebo podobný standard), zde se na 3 noci ubytujeme.

2. den zájezdu
Celodenní prohlídka staré PANAMY, kde se dovíme vše o počátku města. Vystoupáme na věž katedrály, navštívíme muzeum města, Casco Viejo s prezidentským palácem a Francouzským náměstím se sochami významných Francouzů, kteří přispěli k budování kanálu. PANAMSKÝ PRŮPLAV, nejvýznamnější stavba Ameriky, spojující pacifickou a atlantickou stranu kontinentu, zátoka Miraflores, ve zdejším muzeu zjistíme vše o výstavbě průplavu a s kapkou štěstí uvidíme i loď proplouvat. Po obědě pokračujeme prohlídkou v oblasti Panamského průplavu, nábřeží Balboa, bývalá Americká zóna. V pozdních odpoledních hod. návrat na hotel, relaxace.

3. den zájezdu
NP CHAGRES. Od břehů jezera Madden odplujeme motorovou kánoí po řece Chagres, cestou pozorování nespočtu druhů ptactva - kormoráni, papoušci, ledňáčci aj. Návštěva indiánské vesnice kmene Emberá v deštném pralese, kde budeme přivítáni tradičním tancem a hudbou. Tradice tkaných košů, výroby masek a dřevořezeb. Po tradičním obědě u místního kmene odplujeme zpět, poté návrat na hotel.

4. den zájezdu
Odjezd na letiště v Panama City a přelet do SAN JOSÉ v KOSTARICE, malé země vklíněné mezi Panamu a Nikaraguu, z jedné strany omývané Tichým oceánem a z druhé Karibikem. Transfer na ubytování do hotelu v San José.

5. den zájezdu  
Dopoledne NP VOLCAN IRAZÚ (3432 m), nejznámější sopka Kostariky a my si ji nenecháme ujít. Odpoledne dřívější hl. město CARTAGO, prohlídka ruin kostela vč. slavné poutní katedrály Basílica de Nuestra Señora de los Ángeles, kde si můžeme něco přát, stejně jako tisíce Kostaričanů, kteří ji navštěvují v naději na zázrak. Návrat na hotel v San José.

6. den zájezdu  
NP ARENAL, cestou zastávka ve městě SARCHÍ, shlédneme tradici výroby dřevěných povozů, kterou lidé používali a stále používají při sběrech kávy v horských oblastech. Poté působivá a na míle viditelná sopka Arenal, procházka NP (cca 3-5 km možnost volby) pod jednou z nejaktivnějších sopek centrální Ameriky. Ubytování v oblasti Arenalu. Zájemci se večer mohou vydat fakult. do známých a atraktivních termálních lázní BALDI.

7. den zájezdu
V dřívějších ranních hodinách přejed do NP MONTEVERDE, oblast horských mlžných pralesů, jedinečná fauna i flóra, poznávací procházka v korunách stromů na závěsných mostech, nepřeberné množství druhů rostlin, motýlů, ptáků i savců. Odjezd na ubytování k oceánu v regionu Guanacaste.

8. den zájezdu
Volný den, koupání u Tichého oceánu a odpočinek u pláží oblasti Guanacaste.

9. den zájezdu
Dopoledne relax na pláži, poté přesun na hranice s NIKARAGUÍ a do hotelu s bazénem v městě GRANADA, na březích největšího středoamerického JEZERA NIKARAGUA.

10. den zájezdu  
Prohlídka koloniálního města GRANADA, při níž vystoupáme i na věž kostela La Merced, odpolední 2hod. plavba kolem ostrovů LAS ISLEATAS, kterých je tu na 365, zastávka u španělské pevnosti, pozorování západu slunce. V podvečer vyjedeme až ke kráteru činné sopky MASAYA, právě v tuto dobu má to pravé kouzlo. Večer návrat na hotel.

11. den zájezdu
Ráno město a trh v MASAYA. Následuje hl. město MANAGUA, okružní jízda, zajímavosti rozptýlené po čtvrtích města. Odpoledne LEÓN, prohlídka historického centra vč. proslulé katedrály Nanebevzetí Panny Marie a nevynecháme ani výstup do 2 patra katedrály. Ubytování v hotelu s bazénem v Leónu.

12. den zájezdu
Dnes se jde do akce. Navštívíme přírodní zvláštnost a vystoupáme k sopce CERRO NEGRO, která vyrostla uprostřed kukuřičného pole v 19.stol. Odtud se pojedeme rozloučit s Tichým oceánem na pláž LAS PENITAS. Návrat na hotel v Leónu.

13. den zájezdu
Doprava na letiště a odlet do Evropy.

14. den zájezdu
Přílet do Prahy (Vídně).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • BONUS 1000 Kč zdarma při objednání zájezdu do 10.3.2020

Vstupní vízum

  • bezvízový styk pro občany ČR

Orientační ceny vstupného

Vstupy uvedené v programu jsou již zahrnuty v ceně zájezdu.

Kapesné

  • cca 25-30 USD/ os/ den
  • Plus výdaje za suvenýry a další osobní náklady.

Zajímavosti

  • Orientační ceny pokrmů v restauraci: Panama a Kostarika 10-15 USD Nikaragua 5-10 USD
  • Celkově je Latinská Amerika o trošku dražší než ČR.
  • Panama, Kostarika - 1l vody cca 1 USD Panama, Kostarika - pivo 2,5 USD Nikaragua - 1l vody 0,50 USD Nikaragua - pivo - 1,5 USD

Doporučujeme

  • Důležité informace: Naprostá většina obchodů, restaurací, půjčoven automobilů a hotelů akceptuje běžné kreditní karty (nejrozšířenější VISA nebo Mastercard). V San José i v dalších městech jsou na nejdůležitějších místech (velká nákupní centra, banky apod.) umístěny bankomaty. Vedle kostarických colónů jsou při nejrůznějších platbách běžné americké dolary, které jsou bez problémů přijímány ve větších obchodech a ve všech hotelích. Některá prodejní místa odmítají přijímat bankovky v hodnotě 100 USD. Je třeba důsledně zkontrolovat, aby peníze byly zcela nepoškozené. V bance nevyměňují americké dolary, které jsou třeba jen lehce natržené. Velmi špatně směnitelné jsou jiné měny než USD, zejména Euro. Euro lze sice v některých bankách vyměnit (Banco Nacional de Costa Rica), ale ve velmi nevýhodném kursu.

Očkování

  • není vyžadováno žádné povinné očkování, pokud necestujete z oblasti výskytu žluté zimnice. Pro aktuální informace o očkování kontaktujte vaše nejbližší Centrum cestovní medicíny.

Nástupní místa

26.11. – 09.12. Odjezd L2, L3 Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací