Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

PERU – POSVÁTNÁ ŘÍŠE INKŮ

A SAFARI AMAZONSKÉHO PRALESA

UNIKÁTNÍ PAMÁTKY INCKÉ KULTURY A PŘÍRODA

Kód zájezdu: PE325-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: Hotely***

Letecky
Cena na vyžádání

Náš tip

Vydejte se společně se zkušeným průvodcem Petrem Horákem poznat tajemné Peru, bývalou říši Inků, kde jejich potomci nadále žijí tradičním způsobem života v Andách. Vdechneme atmosféru nejvýše položené metropole, poznáme indiánskou kulturu i současný život Peruánců. V programu jsou nejen pouště u Pacifiku, velehory And a deštné lesy Jižní Ameriky, ale také umění, architektura a šarm španělského koloniasmu - znak všech zemí Latinské Ameriky. Vydejte se tedy s námi do opuštěných horských ruin… Celý popis


Anotace

Vydejte se společně se zkušeným průvodcem Petrem Horákem poznat tajemné Peru, bývalou říši Inků, kde jejich potomci nadále žijí tradičním způsobem života v Andách. Vdechneme atmosféru nejvýše položené metropole, poznáme indiánskou kulturu i současný život Peruánců. V programu jsou nejen pouště u Pacifiku, velehory And a deštné lesy Jižní Ameriky, ale také umění, architektura a šarm španělského koloniasmu - znak všech zemí Latinské Ameriky. Vydejte se tedy s námi do opuštěných horských ruin inckého města Machu Picchu, k mýtickým památkám v okolí Cusca, k jezeru Titicaca ve výšce 3800 m n.m., ale i do nitra Amazonie, kde nás prales překvapí nejen hejny papoušků a nespočtem druhů malých opiček.

Zájezd provází Petr Horák, garance skupiny max. 15 osob

Lima – Puerto Maldonado – Rio Madre De Dios – Ostrov De Los Monos - Prales Cocha Perdida - Mirador Amazónico – Cusco - Svaté Údolí Inků – Ollantaytambo – Pisac - Aquas Calinetes - Machu Picchu - Aguas Calientes - Jezero Titikaka – Ostrovy Uros A Taquile - Lima

Program zájezdu

1. den zájezdu 
Odlet v časných ranních hodinách z Prahy do hlavního peruánského města LIMA, města bičovaného příbojem Pacifiku, které objevil Francisco Pizzaro r. 1535 a kolonizoval toto území pro Španělsko. Zde se prolíná sláva koloniální architektury a chudinských čtvrtí včetně moderní architektury. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den zájezdu
Prohlídku města LIMA (UNESCO) začneme na Plaza Mayor s katedrálou postavenou dle původní předlohy katedrály Jaén ve Španělsku. Projdeme kolem Vládního paláce ke kostelu San Domingo s ostatky sv. Růženy z Limy a sv. Martina de Porres, jež sem přicházejí uctít křesťané z celého světa, katakomby sv. Františka s velikými kostnicemi. Navštívíme posvátné místo předincké kultury Huaca Pucllana, zde se vyvolával déšť. Zajímavostí je, že všechny stavby těchto kultur na pobřeží Pacifiku jsou z písku. Možnost návštěvy i Národního muzea (25 $) s mnoha zajímavostmi. Projdeme se pobřežní čtvrtí Miraflores, osobní volno. Ubytování v hotelu.

3. den zájezdu
Dopoledne přeletíme do PUERTO MALDONADO, městečka uprostřed džungle, které se nachází na začátku AMAZONSKÉHO PRALESA. Projedeme se městečkem do přístavu a na loďkách poplujeme po řece MADRE DE DIOS budeme pozorovat kajmany, želvy, nesčetné množství vodních ptáků, tapíry, rypouše, kapybary…. Ubytování v bungalovech v EcoAmazonia Lodge, oběd. Fakultativně pěší exkurze s místním průvodcem do samotného srdce řeky Madre de Dios. Na Opičím ostrově DE LOS MONOS budeme pozorovat různé druhy opic (kapucíny, lvíčky zlaté, nosály - coatí), pralesní medvědy pyskaté, hejna papoušků, motýlů a mnoho dalších zvířat, která se už dnes nikde ve volné přírodě nevidí. Návrat na ubytování, večeře.

4. den zájezdu
Snídaně, individuální volno nebo fakultativní výprava s místním průvodcem do deštného PRALESA COCHA PERDIDA – „Ztraceného zálivu“. V laguně spatříme veliké nutrie, možná i jaguáry, mnoho druhů ryb, ptactva, tukanů, motýlů a masožravých rostlin. Podíváme se do vzdálených pralesů Amazonie z vyhlídky MIRADOR AMAZÓNICO. Návrat do lodge na oběd, relaxace, variant. návštěva botanické zahrady (10 $), večeře v místě ubytování.

5. den zájezdu
Po snídani, transfer na letiště. Přeletíme do hlavního města Incké říše CUSCA, kde se ubytujeme v hotelu a necháme si volný čas na aklimatizaci nadmořské výšky. Večerní procházka městem, fakult. tradiční peruánská večeře vč. taneční show s typickými kroji a zvyky.

6. den zájezdu
Prohlédneme si staré kamenné město CUSCO (UNESCO), vystavěné na základech inckých paláců Seznámíme se s areálem KORIKANCHA se starým CHRÁMEM SLUNCE, PEVNOSTÍ SACSAYHUAMAN – dávné duchovní centrum Cusca, pohřebním chrámem Kenko, místem očistných rituálů Tambochay a starým skladem Inků Tambo de Puca Pucara. Neopomeneme ulici Inca s hranatými kameny a Ahuajpinta, kde stával kdysi hlavní palác vládce. V blízkosti se nachází velkolepá koloniální katedrála na Plaza Mayor.

7. den zájezdu
Po snídani navštívíme Valle Sagrado, „POSVATÉ ÚDOLÍ INKŮ“. Uchvátí nás velkolepé incké kamenné město OLLANTAYTAMBO - poslední útočiště Inků, nacházející se nad řekou Urubamba s tajemnými obřími kvádry. Cestou terasy a indiánský trh v PISACU, kde si můžeme zakoupit rukodělné výrobky místních a oblečení z vlny lam. Oblíbené jsou zvláště svetry a panenky, které jsou podobné indiánským prodejcům. Cestou zastávka na typický místní oběd. Pozdě odpoledne přesun vlakem do městečka AQUAS CALINETES, jehož název lze přeložit jako „Horké prameny“. Město je místem termálních lázní, kde se také ubytujeme v hotelu.

8. den zájezdu
Brzy ráno se vydáme malými autobusky vzhůru do ztraceného města Inků MACHU PICCHU (UNESCO) - nejúchvatnější citadela říše Inků, skrývající tajemnou historii. Projdeme si ruiny kdysi slavného města, hlavní náměstí, uvidíme kulatou věž, svaté Sluneční hodiny, čtvrť císaře Inků, chrám Tří oken, nekropoli zemřelých, kde na nás dýchne mystika starých časů a průvodci nám budou i divoké lamy. Budeme si všímat slunných kopců a vyhlídek. Ve vysokých velehorách padá stín velmi zajímavě a v různých časech dne odlišně, kde se v údolí zdá být už večer a přitom je dopoledne. Na úpatí města AGUAS CALIENTES na návětrné straně And se rozprostírá typický les i s orchidejemi. Po návštěvě největšího magnetu Peru se vrátíme vlakem a mninbusem do CUSCA na ubytování.

9. den zájezdu
Dnes budeme přejíždět vlakem Titikaka, jeden z původních koloniálních expresů začátku 20. století, ve vlaku bude i oběd. Po cestě se nám otevřou panoramata vysokých hor And, průsmyků, vesniček s malými políčky Kečuánců a budeme dále stále stoupat do výšky téměř 3600 m.n.m k JEZERU TITIKAKA. Můžeme zahlédnout i let kondora a stáda lam, naučíme se rozlišovat jejich druhy jako Guanako, Vikuňa, Alpaka. Večer se ubytujeme v hotelu ve městě PUNO.

10. den zájezdu
PUNO, individuální volno u JEZERA TITIKAKA - fakult. plavba čluny na plovoucí ostrovy UROS, které se budují z místního rákosu (Scirpus totora je blízký papyrusu). Na plovoucí ostrovy se naveze zemina a lze zde pěstovat i zeleninu; jezero nabízí také mnoho ryb. Oblast je dodnes obývaná potomky předchůdců Inků, tzv. Vodním kmenem, Tribu acuática. Lidé jsou zde soběstační, vše si umí k obživě na vodě zajistit, domy i školy jsou postavené též z rákosu. Na tvářích mají fialové pigmentové skvrny, které jim pomáhají žít se zvýšeným zářením ve vysoké nadmořské výšce. Na ostrově TAQUILE navštívíme populaci Kečuánců, kteří také patří k původním obyvatelům. Po krátkém výšlapu místní krajinou bude následovat oběd. Techniku stavby plovoucích ostrovů a člunů z rákosu zde okopíroval známý norský badatel Thor Heyerdahl. Návrat na ubytování v PUNO.

11. – 12. den zájezdu
Z města PUNO přeletíme do LIMA, kde se napojíme na hlavní let domů. Návrat do Prahy, dle letového řádu následující den v podvečerních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Vstupní vízum

  • bezvízový styk do Peru pro občany ČR

Kapesné

  • Kapesné budete potřebovat na nákup potravin, jídla v restauracích, vstupné do památek, na případný nákup suvenýrů a platbu odletových tax z Limy (cca 30,25 $ ) a z Cuzca (cca 6 $). Měna, kterou je vhodné mít s sebou, jsou $. Minimální částka postačující k pokrytí veškerých nákladů spojených s výše uvedeným programem je asi 400 $ . Pro neočekávané případy doporučujeme mít s sebou ještě platební karty VISA CLASIC nebo MASTERCARD . Výběr z bankomatů je možný ve všech větších městech. Vstupné na památky není možné platit kartou. Měna: nový sol (PEN) orientační kurz: 1 PEN = 6,89 Kč

Zajímavosti

Jídlo v Peru je relativně levné (podobné ceny jako v ČR), proto se budete moci bez problémů stravovat v místních restauracích, u stánků a kupovat si potraviny na tržnicích či v obchodech. Orientační ceny potravin a jídla v $ : pokrm u stánku 3 – 4 pokrm v restauraci 5 – 8 balená voda 1,5 litru 1,5 pivo v obchodě 0,33 1 pivo v restauraci 0,33 2 – 3 káva v restauraci 1 –2

Očkování

  • Očkování proti žluté zimnici není vyžadováno

Ubytování

  • V hotelích*** v lokalitě: Lima, Puerto Maldonado, Cuzco, Aguas Calientes a Puno.

Nástupní místa

03.06. - 14.06. Odjezd L2 Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací