Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

POBŘEŽÍ ALGARVE

S NÁVŠTĚVOU LISABONU

POHODOVÝ TÝDEN S LEHKOU TURISTIKOU

Kód zájezdu: P646-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Pěší turistika po rozeklaném pobřeží, burácející oceán na mysech s majáky, šumící moře a koupání na romantických plážích s jemným pískem, které jsou lemovány malebnými skalisky s jeskyněmi. Neopomeneme navštívit ani malebná města se středověkými památkami jako Silves a Lagos a na celou oblast se podíváme z nejvyšší hory Fóia. Závěr pobytu završíme návštěvou kouzelného Lisabonu se slavnou čtvrtí Belém. Algarve - Mys svatého Vincence – Sagres – Albufeira – Lagos – Fóia – Silves – Tavira - Lisabon Celý popis


Anotace

Pěší turistika po rozeklaném pobřeží, burácející oceán na mysech s majáky, šumící moře a koupání na romantických plážích s jemným pískem, které jsou lemovány malebnými skalisky s jeskyněmi. Neopomeneme navštívit ani malebná města se středověkými památkami jako Silves a Lagos a na celou oblast se podíváme z nejvyšší hory Fóia. Závěr pobytu završíme návštěvou kouzelného Lisabonu se slavnou čtvrtí Belém.

Algarve - Mys svatého Vincence – Sagres – Albufeira – Lagos – Fóia – Silves – Tavira - Lisabon

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet z Prahy do Portugalska, transfer na hotel v oblasti ALGARVE, kde budeme 5 nocí ubytováni, večeře.

2. den zájezdu 
Odjezd na jihozápadní cíp Portugalska MYS SVATËHO VINCENTA - pěší túra po západním pobřeží po staré rybářské stezce a dál do vnitrozemí (14 km, cca 4-5 hod.), prohlídka pevnosti a mysu SAGRES, večeře. Večerní prohlídka centra letoviska ALBUFEIRA.

3. den zájezdu
Pěšky po malebném pobřeží s řadou zátok, skalisek a pláží po tzv. „Stezce sedmi visutých údolích“ s možností koupání (cca 6 km). Odpoledne prohlídka starobylého města LAGOS v západní části Algarve. Zámořské objevy v 15. stol. učinily z města důležité námořní středisko, ale začaly se zde psát i stránky temné historie – místa jediného otrokářského trhu v Evropě. Fakultativně projížďka lodí kolem pobřeží.

4. den zájezdu
Odjezd na nejvyšší horu pobřeží Algarve FÓIA (902 m), pěší okruh po svazích hory cca 7 km nebo náročnější varianta „okruh kaskády“ 17 km, později odpoledne prohlídka středověkého městečka SILVES, bývalého arabského hlavního města Algarve, město pomerančů a citronů, prohlídka staré části města s mohutným maurským hradem, večeře.

5. den zájezdu
Výlet do východní části Algarve, TAVIRA, malebné městečko s řadou kostelů na řece Gilao, krátká pěší procházka na stejnojmenný ostrůvek tvořený písečnými dunami s netradičním „hřbitovem kotev“, možnost koupání na pláži Praia do Barril, návrat na ubytování, večeře.

6. den zájezdu
Odjezd do hlavního města Portugalska - LISABONU, prohlídka nejstarší lisabonské čtvrti Alfama s nádhernou vyhlídkou na celé město, katedrála, procházka hlavní promenádou Lisabonu Rua Augusta s pouličními umělci, kavárnami a elegantními obchody přes náměstí Rossio. Projedeme se i slavnou tramvají č. 28, která se bravurně proplétá místními úzkými uličkami a zastavíme se na některé ze slavných vyhlídek. Večer fakultativně možnost večeře v restauraci s tradiční portugalskou živou hudbou fado, ubytování.

7. den zájezdu
Dokončení prohlídky LISABONU - čtvrť BELÉM, odkud před 500 lety vyplouvali portugalští mořeplavci za svými zámořskými objevy, čtvrť plná památek portugalského zlatého věku, návštěva Kláštera sv. Jeronýma (UNESCO) a prohlídka jednoho ze symbolu města Torre de Belém v manuelském slohu, Památník objevitelů - vystavěný na počest objevitele Vasca de Gama, odlet do ČR.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Kapesné

Doporučujeme na vstupné 70 EUR a další kapesné dle vlastního uvážení.

Doporučujeme

  • mystický útes Cabo de São de Vicente
  • starobylé uličky města Tavira
  • pláže portugalského Algarve
  • Lagos a rozeklané útesy jihozápadního pobřeží

Nástupní místa

12.06. - 18.06. Odjezd L1

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací