Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

POLSKO - KRÁSNÉ I TAJEMNÉ A VARŠAVA

KRÁSY POLSKÝCH HRADŮ, ZÁMKŮ A KRZYZTOPOR

Z MALOPOLSKA AŽ DO MAZOVSKÉHO VOJVODSTVÍ, DOVOLENÁ POLSKO 2024

Kód zájezdu: PL723-24 Počet nocí: 5 Strava: snídaně Ubytování: Hotel ***

Autokarem
Cena od 10 290 Kč

Náš tip Možnost doobsazení

Připravili jsme pro vás výjimečný poznávací zájezd do Polska, nabízející rozmanitost historických měst, vesnic a jedinečných kulturních pokladů. Zájezd začneme v oblasti Malopolska, v barevné vesnici Zalipie – Szydłów, která je známá tradičním zdobením domů. Navštívíme Chęciny, zámecký skvost Kozlówka. Ve středu Polska (Świętokrzyskie vojvodství) nás mj. čeká skanzen Kieleckej vesnice, Šwiety Krzyž, poutní místo Svatokřížských hor a tajemná a legendami opředená pevnost Kryztopor. Pro milovníky… Celý popis

Dotaz k zájezdu

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
PL723-24-1 Doobsazení pro ženu od: 04.08.2024
do: 09.08.2024
zobrazit 5 10 290 Kč Rezervovat místa
KódPL723-24-1 Doobsazení pro ženu
Termínod: 04.08.2024 do: 09.08.2024
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc
Počet nocí5
Dospělá osoba - snídaně10 290 Kč
Rezervovat místa

Anotace

Připravili jsme pro vás výjimečný poznávací zájezd do Polska, nabízející rozmanitost historických měst, vesnic a jedinečných kulturních pokladů. Zájezd začneme v oblasti Malopolska, v barevné vesnici Zalipie – Szydłów, která je známá tradičním zdobením domů. Navštívíme Chęciny, zámecký skvost Kozlówka. Ve středu Polska (Świętokrzyskie vojvodství) nás mj. čeká skanzen Kieleckej vesnice, Šwiety Krzyž, poutní místo Svatokřížských hor a tajemná a legendami opředená pevnost Kryztopor. Pro milovníky archeologie Krzemionki, prohlídka jedinečné památky Unesco – nejstarší pazourkové doly světa. V Lublinském vojvodství navštívíme Staré město Lublin s hradem a překrásnou kaplí a Puławy se zámkem Czartoryskich tzw. „Polské Atény“. V samém závěru pak Mazovské vojvodství, a to je Varšava a jedinečný Wilanów Królewski – královský palác s kouzelnými zahradami a Łazienki Królewske. Při návštěvě Polska si určitě užijete pestrou směsici historie, kultury, přírody a krásných míst, které stojí za objevování.

Zalipie – Szydłów – Tokarnia – Chęciny – Oblegorek – Kielce - Opatów – Krzemionki – Święty Krzyż – Krzyztopor - Kozlówka – Lublin – Puławy – Wilanów Królewski – Łazienki Królewske - Waršava

Program zájezdu

1. den zájezdu
Po půlnoci odjezd z ČR (Praha cca 00.15) a dále dle nástupních míst. ZALIPIE – prohlídka unikátní lidové architektury v malované vesnici ZALIPIE SZYDLOW – polské středověké Carcassonne, prohlídka památkové rezervace s místním odborníkem přes historii vč. návštěvy historických objektů. Odjezd na ubytování.

2. den zájezdu
OPATÓW, další historické město s krásným náměstím, zachovalými středověkými budovami a výrobou známých Krówek, sladké polské klasiky. Prohlídka cukrárny a výroby Krówek s malým překvapením. KRZEMIONKI (Unesco), pravěké důlní komplexy, prohlídka nadzemní i podzemní části nejstarších pazourkových dolů světa. ŠWIETY KRZYŽ – výjezd vláčkem na hřeben Svatokřížských hor, návštěva poutního místa. V závěru dne KRZYZTOPOR mohutná a tajemstvím opředená pevnost, noční prohlídka nejtajemnější mohutné polské hradní ruiny. Návrat na ubytování.

3. den zájezdu
Dnes nás čeká TOKARNIA – dechberoucí venkovské muzeum Kieleckej vesnice pod širým nebem s ukázkami staré venkovské architektury. Ruiny královského hradu CHĘCINY a OBLEGOREK – místo, které přitahuje milovníky literatury a historie. Navštívíme muzeum slavného polského spisovatele Henryka Sienkiewicze, nositele Nobelovy ceny za literaturu za román "Quo Vadis". Muzeum sídlí v jeho zámečku a zachovává památku a odkaz tohoto významného spisovatele. Budeme mít příležitost prohlédnout si jeho osobní předměty, rukopisy a dozvědět se více o jeho literárním dědictví. Den zakončíme procházkou a prohlídkou historického centra města KIELCE. Návrat na ubytování.

4. den zájezdu
KOZLÓWKA – zámecký skvost s překrásnými zahradami. Barokně klasicistní rezidence Zamojských náleží k nejlépe dochovaným šlechtickým rezidencím v Polsku. Zámek obklopuje barokní, geometrický park s hrobem napoleonských vojáků a krásnou fontánou. LUBLIN – jedno z nejstarších polských měst s bohatou kulturou. Procházka Starým městem, Krakovská brána, městské věže, Tržní náměstí. Na nádvoří Lubenského hradu navštívíme překrásnou gotickou kapli s mimořádně cennými byzantskými malbami z roku 1418. Na závěr dne „Polské Athény“ PUŁAWY – zámek a park Czartoryskich. Odjezd na ubytování, Varšava a okolí.

5. den zájezdu
Dopolední prohlídka dalšího evropského zámeckého klenotu a jeho zahrad královského paláce WILANÓW KRÓLEWSKI – krásný Wilanowský palác je jednou z nejvýznamnějších památek Polska. Odpoledne navštívíme ŁAZIENKI PARK, čeká nás letní sídlo krále Stanisława Augusta ŁAZIENKI KRÓLEWSKE, navštívíme PAŁAC NA WYSPIE, známý také jako Palác na Ostrově nebo Palác na Vodě. Nádherný palác ze 17. stol. na přání posledního polského krále Stanisława Augusta Poniatowského přestavěný na rezidenci, shlédneme Starou oranžerii, Myslivecký zámeček, Bílý dům. Návrat na hotel.

6. den zájezdu
Dopoledne krátká procházka spojená s prohlídkou historického centra hl. města Polska VARŠAVY. Ve večerních hodinách příjezd do ČR.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa


Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
5x ubytování v hotelu *** - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím

STRAVOVÁNÍ
5x snídaně
Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Síťové napětí v Polsku je, jako v České republice 230 V. Zástrčky je s dvojicí kulatých kolíků s průměrem 4,8 mm a roztečí 19 mm. Zásuvka má pak dva otvory pro kolíky, kovové uzemňovací písky na horní a spodní straně a vodí zářezy po stranách. Zástrčka i zásuvka jsou symetrické. Pro naše kulaté tříkolové zástrčky je nutný adaptér, pro naše ploché dvoukolíkové zástrčky adaptér nutný není.

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví Varšava - Ambasada Republiki Czeskiej
ul. Koszykowa 18, 00-555 Warsaw
Telefon: +48/225251-850,890, OEÚ +48/225251-857,856, hospodář +48/225251-864, přidělenec obrany +48/225251-872,873
Fax: +48/225251898, KO +48/226217234, OEÚ +48/225251877, přidělenec obrany +48/226255370
Nouzová linka: +48/608298988 - v mimopracovní době pouze pro případy nouze českých občanů na území Polska
E-mail: warsaw@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 08.00 - 16.30
úřední hodiny KO pro veřejnost: pondělí - čtvrtek 09.00 - 12.00

Konzulární oddělení velvyslanectví Varšava
Al. Róz 12, 00 556 Varšava, Polsko, 00-556 Warsaw
Telefon: +48/225251850, +48/225251890, služba po pracovní době : +48/608298988
Fax KO: +48/226217234
Nouzová linka: +48/608298988
E-mail: warsaw@embassy.mzv.cz
Konzulární působnost: pro celou Polskou republiku
Provozní hodiny úřadu pro veřejnost: pondělí - čtvrtek 09 - 12.00

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Tel. předvolba: +48
112 bezplatná tísňová linka (jak z mobilního telefonu, tak z pevné linky)
997 policie (doporučení – volat raději 997, linka 112 bývá často nedostupná)
998 hasiči
999 zdravotnická záchranná služba
986 obecní (městská) policie

DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Osoby přijíždějící do Polska z jiného členského státu mají právo jednorázově dovézt bez cla věci zakoupené během cesty pod podmínkou, že jsou určeny k osobnímu užitku a jsou v omezeném množství (v souladu se zněním čl. 34 polského zákona o spotřební dani). Jedná se například o maximálně:

800 kusů cigaret
400 kusů malých doutníků (do 3 g jeden)
200 kusů doutníků
1kg tabáku
10 litrů destilátu
20 litrů vermutu
90 litrů vína (v tom maximálně 60 litrů perlivého)
110 litrů piva

Osoby, které nedovršily 17 let věku nemohou převážet alkohol a tabákové výrobky. Zaniká možnost žádat o vrácení VAT (DPH) na zboží zakoupené v Polsku. Více informací najdete na webové stránce: https://granica.gov.pl/faq.php

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací